Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

РЕПУЖИНЦІ

Репужинці знаходяться на правому березі Дністра в декількох кілометрах на схід від Хрещатика. Засновані у 1353 році паном Аскольдом Репужинецьким. Пізніше, у татарських нападів село занепало і знову відродилося у 1772 році.
IMG_4880
Ще до Другої світової війни Репужинці славилися гарним замком-палацом місцевого поміщика. А сьогодні стародавнє село відомо перш за все склепом-мавзолеєм у готичному стилі та цегельною Покровською церквою у давньорусько-буковинському стилі з розписами XVIII століття у бабинці та оригінальною цегельно-деревяною дзвіницею.Репужинецький палац на старому фото:
Repuzynetz 020

Покровська церква, датована у 1791 роком, є тридільною, купольного типу. Зовнішнє вона нагадує продовгуватий корабель, який є прообразом Ноєвого ковчегу. Над її центром піднімається своєрідний дерев'яний восьмигранний верх з шатровим завершенням. Сьогодні дерев’яний верх за традицією варварські захований під бляху.
IMG_4884

Стіни церкви позбавлені декору, мають півметрову товщину. Малочислені вікна більш нагадують амбразури. Все це свідчить про оборонний характер споруди.
IMG_4879-1

Не менш цікавою є дзвіниця, що розташована на північний захід від церкви. Над її входом вирізаний датуючий напис та ім'я фундатора – Василя де Марко, зображення якого можна побачити у настінному розпису бабинця церкви. Цегельну, прямокутну в плані споруду дзвіниці вінчає невисокий дерев'яний ярус з відкритою арочною аркадою, завершений шатровим дахом. У другий ярус ведуть зовнішні сходи.
IMG_4874-1

IMG_4875

Серед експонатів церкви збереглися унікальні предмети та книги: декілька євангелій віком понад сто років, написаних церковнослов’янською мовою та євангеліє, видане 1546 року латинською мовою, яке зберігається у вівтарі церкви.
IMG_4877

Церква в селі існувала і раніше. Згідно легенди на Великдень під час служби на село налетіли турки і прямо біля святині здійснили криваву розправу з жителями села. На території церкви є десяток хрестів які вказують на місце поховання священників, а також родинний склеп фундаторів храму у готичному стилі.
IMG_4881

IMG_4882

А так все виглядало на початку минулого століття (дякую edward_tur):
Repuzynetz 040

Репужинецьке сьогодення:
IMG_4883
Tags: Буковина, Репужинці, палаци, церкви
Subscribe

 • Санта Маддалена

  Кожний, хто потрапляє в Доломітові Альпи, в першу чергу намагається потрапити до села Санта Маддалена (Santa Maddalena - італ., St. Magdalena -…

 • Мурафа

  В Мурафі (Шаргородський р-н, Вінницька обл.) мені пощастило побувати двічі: вперше - у 2010 році під час Другої Буковинсько-Подільської експедиції,…

 • Осінь на Печерських пагорбах

  Сьогодні пощастило прогулятися Ботанічним садом ім. Гришка на Печерську і насолодитися київською осінню. Цього тижня золота осінь досягла свого…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments