?

Log in

No account? Create an account
Звенячин - Andy_Travel-UA — LiveJournal [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Звенячин [Oct. 23rd, 2009|11:16 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , ]

Село Звенячин (колишне Звіняче) – північні ворота Буковини, розташоване поруч із Хрещатиком. Для того, щоб сюди потрапити, треба від монастиря проїхати ґрунтовою дорогою через село до перехрестя із шосе Чернівці – Тернопіль і повернути праворуч. Майже зі перехрестям і починається Звенячин.

 

Головна дорога проходить через село по дну глибокого яру. Щоб оцінити всю красу місця варто піднятися від дороги на будь який уклін яру. Звідси у північному напрямку відкривається панорама села із церквою Різдва Богородиці – архітектурної пам’ятки державного значення, а далі за Дністром видніється тернопільський берег і місто Заліщики.


На південній околиці села поруч з дорогою за огорожею знаходиться багато кам’яних хрестів, порослих високою травою. Це – кладовище загиблих у 1915 – 1916 роках воїнів першої світової війни: 11830 солдат та офіцерів австро-угорської, російської та німецької армій. В центрі кладовища стоїть велика кам’яна стела, на якій великими буквами написано “PRO PATRIA” («За Батьківщину») та плити з іменами загиблих на назвою населених пунктів Буковини.
Через декілька сот метрів зліва привертає увагу стримана, але по-своєму велична оборонна церква Різдва Пресвятою Богородиці. Побудована вона у 1797 році, тридільна, одноглава з прямокутними бабинцем і навою та напівкруглою апсидою. Стіни прорізані високими арочними вікнами. В центрі над скатним дахом підвищується восьмигранний витягнутий барабан главки з пірамідальним завершенням.


На оборонний характер церкви вказує потужна квадратна двоярусна дзвіниця над бабинцем, яка більше нагадує оборонну дозорну башту. Поява церкви такого типу в Звенячині є не випадковим: скрізь село проходив важливий шлях з Галичини в Буковину з переправою через Дністер.


Тут, на місці колишньої переправи розташований високий автомобільний міст, що з’єднує Тернопільську на Чернівецьку області.

Можна спуститися до Дністра, пройти берегом і ознайомитися на околиці села з природною пам’яткою – печерою «Скитською». Печера знаходиться на уступі Хрещатинсько-Звенячинської стінки, її довжина складає 144 метри і відноситься вона до печер лабіринтового типу. Коридори печери висотою 3 – 5 метрів і шириною 1 – 2 метри переважно у вигляді тріщин. Це одна з не багатьох печер Буковини, щедро прикрашених гіпсовими кристалами.


Перед мостом обов’язково підніміться на один з розташованих поруч із дорогою схилів для того, щоб ще раз помилуватися видами красеня-Дністра та далекими горизонтами Поділля.


Вид на Хрещатинсткий монастир:

 


Дністер непогано виглядає і знизу:
Будиночки у Звенячині по-справжньому, по-буковинські симпатичні:
Ще раз подивіться на півня:

 
 
LinkReply

Comments:
[User Picture]From: _zond_
2009-10-23 08:46 am (UTC)
ах какие места шикарные!
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2009-10-23 08:51 am (UTC)
ага!
приехал бы, посмотрел! :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: volodymyr_ant
2009-10-23 04:06 pm (UTC)
дякую за розповідь і за світдини. особливо сподобалися знимки з видами Дністра. ну і, звичайно, церкви Різдва Богородиці.
а ще - я зачепився за назву села й кинув у ґуґл, бо ж пам'ятаю, що поруч, в Тернопіллі, теж є села з подібними назвами, як Дзвиняч, Заліщицького району або ж Дзвинячка, Борщівського району, в якій свого часу проживав архієпископ Варшавський Зигмунт Фелинський(цікаві церква, костел, криптою графіф Козєбродзьких, капличкою, на околиці села, біля цілющого джерела на честь святого архиєпископа Зиґмунда-Щенсни Фелінського) Дзвенигород, Борщівського району (відомий ви­явленими археологічні пам'ятки поморської та давньоруської культур). Випадком ще на село Вовківці натрапив, теж відоме виявленими поселеннями черняхівської культури та давньоруського часу. Але у ньому мене більш церква Св Миколая 1780 року зацікавила (згадав село з подібною назвою поблизу Львова й з дерев'яною цеоквою теж Св Миколаю посвяченою).

Заодно ще й славних людей Борщівчини переглянув, серед яких і свого задвійного тезку (прізвище/ім'я) та й третя співпадання теж є :))

Згадав і інше, славне село,Дзвиняч Богородчанського р-ну, але вже Івано-Франківської області.

До чого це я - а чи не мав Звенячин назви Дзвіняче (Дзвеняче)?
(Reply) (Thread)
From: ex_pasteli
2009-10-23 07:28 pm (UTC)
Вот блин. К каждому посту комментарии, либо комментарии виртуала. Уже задолбало, честно, это стремление показаться всезнающим та "покровительственно-разумеющее" отношение старца, якобы знающего все и вся.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2009-10-24 04:28 pm (UTC)
Так, мав! Стара назва - Звіняче :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: volodymyr_ant
2009-10-27 12:19 am (UTC)
отже, коренем топоніма є "звін" або ж "звон", не "дзвін"? :))
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2009-10-27 07:00 am (UTC)
а хрєн його знає! :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: volodymyr_ant
2009-10-27 07:14 am (UTC)
так видається, що свого часу була допущена помилка (свідома чи ні - тепер не скажеш), подібно тому, як це сталося при перекладі Святого Письма, коли перла "підмінили" бісєром у відомому вислові :))
(Reply) (Parent) (Thread)
From: ex_pasteli
2009-10-23 07:29 pm (UTC)
Энди! Я тебя прошу - забань меня!!! Потому что я как вижу комментарии к твоим постам этого Анта или комментарии его виртуала, мне плеваться хочется, а не комментировать. А так хотя бы я буду спокойна, что всё равно не смогу оставить никакой комментарий к твоим постам :-)
Видишь, я уже на русский перешла - только чтобы быть подальше от манеры общения этого... кгм... типа. А там и до мата недалеко (я не постесняюсь, честно. среди твоих френдов даже есть такой, что ощутил силу моего слова).
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2009-10-24 04:44 pm (UTC)
Оленько!
Візьмі себе в руки! :)) Не реагуй. Читай лише розповідь без коментів :)
(Reply) (Parent) (Thread)