Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Турятка

На північ від Верхніх Синівців розташоване велике село ТУРЯТКА (Глибоцький район). В селі збереглося два храми: мурований і дерев’яний, а також колишній панський маєток.

Майже на початку села при дорозі знаходиться одна з найстаріших безкупольних церков Буковини – Успенська церква, зведена у 1718 році з цегли. Храм має прямокутний план з напівкруглим вівтарем. Над бабинцем височіє двоярусна квадратна в плані дзвіниця з бароковим завершенням. Стіни церкви гладкі, пронизані напівкруглими нішами, кути підкреслені плоскими лопатками та завершені карнизовими тягами.






На західній околиці села знаходиться ще одна, більш пізня за віком, Архангельська церква (1796 рік). Первісно це була звичайна дерев’яна церква архаїчного «хатнього» типу, проте під час ремонтів вона втратила свою автентичність: стіни були частково відштукатурені і пофарбовані у коричневий колір, а дах вкритий шифером.




До інших старожитностей Туряткі відносяться житловий будинок 1718 року та колишній панський маєток, в якому до 1940 року проживав місцевий пан Строй. Після встановлення на Буковині радянської влади в будинку розміщувалася прикордонна застава. Сьогодні тут працює сільська поліклініка.







У 2006 році в Турятці споруджено пам'ятник жертвам тоталітарного режиму: мешканцям, які були депортовані та відправлені на каторжні роботи на будівництво Онезького каналу. Планується відкриття пам’ятника 42 євреям, розстріляним нацистами під час Другої світової війни в урочищі "Біля Шнайдера".
Tags: Буковина, Турятка, деревянная архитектура, палаци, церкви
Subscribe

 • Бруніко - містечко в Південному Тіролі

  Австрія ще не закінчилася, а Італія ще не розпочалася. Так можна сказати про регіон Південний Тіроль ( італ. – Трентіно Альто-Адідже), кожне…

 • Санта Маддалена

  Кожний, хто потрапляє в Доломітові Альпи, в першу чергу намагається потрапити до села Санта Маддалена (Santa Maddalena - італ., St. Magdalena -…

 • Штерцинг (Віпітено)

  Австрія і Італія з'єдналися воєдино у маленькому містечку Віпітено (німецькомовна назва - Штерцинг), що розкинулося на кордоні двох держав.…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments