?

Log in

No account? Create an account
Kaštel Štafilić - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Kaštel Štafilić [Oct. 26th, 2010|02:09 pm]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , ]

Каштел Штафіліч (Kaštel Štafilić) – найзахідніше містечко муніципалітету Каштела, поблизу якого розташований міжнародний аеропорт «Спліт». Відомо двома гарно збереженими замками, костелом Св. Юрія з граційною вежею-дзвіницею та оливковим деревом, якому понад 1500 років.


 

Замок, відомий як «Ротондо» був побудований на узбережжі у 1508 році дворянином з Трогіра Стефаном Штафілео. Прізвище цього роду походить від «staphile», що в перекладі з грецької означає «виноград». Зображення виноградних гроздів, до речі, й прикрашають родовий герб. Замок був розташований на рифі. З боку суші його огороджував глибокий рів, а до самку вів підйомний міст. В’їзд був оформлений брамою.


Відразу з скажу, що не варто очікувати від далматинських замків чогось вражаючого на кшталт Хотина чи Свіржу (хоча, «свіржеподібні» замки тут також трапляються). В Далмації все набагато стриманіше:


Замок-палац зі східного боку:


Пам’ятна дошка на замку:


У західній частині містечка у 1548 році Людевіт та Іван Лоді розпочали будівництво замкової башти, що отримала дивовижну назву «Нехай». Башта була побудована лише до рівня вікон другого ярусу. Її будівництво припинено у зв’язку із смертю власників. Дітей родина Лоді не мала. Коли дивишся на башту здалеку, складається враження, що вона пливе.


 

Церква Св. Юрія в Kaštel Štafilić збудовано у 1566 році. Гроші на її будівництво виділила родина Штафілео. Вона неодноразово перебудовувалася, поки не набула сучасного вигляду. В храмі зберігається чудотворна ікона XVI століття. На фасаді – фігури трьох святих роботи Маріна Студина.


В центрі містечка:
Вид у бік Спліту:


Панорами Каштели Штафіліч:


Світланка і Каштела:
 


LinkReply