Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Kaštel Štafilić

Каштел Штафіліч (Kaštel Štafilić) – найзахідніше містечко муніципалітету Каштела, поблизу якого розташований міжнародний аеропорт «Спліт». Відомо двома гарно збереженими замками, костелом Св. Юрія з граційною вежею-дзвіницею та оливковим деревом, якому понад 1500 років.


 

Замок, відомий як «Ротондо» був побудований на узбережжі у 1508 році дворянином з Трогіра Стефаном Штафілео. Прізвище цього роду походить від «staphile», що в перекладі з грецької означає «виноград». Зображення виноградних гроздів, до речі, й прикрашають родовий герб. Замок був розташований на рифі. З боку суші його огороджував глибокий рів, а до самку вів підйомний міст. В’їзд був оформлений брамою.


Відразу з скажу, що не варто очікувати від далматинських замків чогось вражаючого на кшталт Хотина чи Свіржу (хоча, «свіржеподібні» замки тут також трапляються). В Далмації все набагато стриманіше:


Замок-палац зі східного боку:


Пам’ятна дошка на замку:


У західній частині містечка у 1548 році Людевіт та Іван Лоді розпочали будівництво замкової башти, що отримала дивовижну назву «Нехай». Башта була побудована лише до рівня вікон другого ярусу. Її будівництво припинено у зв’язку із смертю власників. Дітей родина Лоді не мала. Коли дивишся на башту здалеку, складається враження, що вона пливе.


 

Церква Св. Юрія в Kaštel Štafilić збудовано у 1566 році. Гроші на її будівництво виділила родина Штафілео. Вона неодноразово перебудовувалася, поки не набула сучасного вигляду. В храмі зберігається чудотворна ікона XVI століття. На фасаді – фігури трьох святих роботи Маріна Студина.


В центрі містечка:
Вид у бік Спліту:


Панорами Каштели Штафіліч:


Світланка і Каштела:
 


Tags: Далмація, Каштела, Хорватія, замки, костели
Subscribe

 • Санта Маддалена

  Кожний, хто потрапляє в Доломітові Альпи, в першу чергу намагається потрапити до села Санта Маддалена (Santa Maddalena - італ., St. Magdalena -…

 • Мурафа

  В Мурафі (Шаргородський р-н, Вінницька обл.) мені пощастило побувати двічі: вперше - у 2010 році під час Другої Буковинсько-Подільської експедиції,…

 • Осінь на Печерських пагорбах

  Сьогодні пощастило прогулятися Ботанічним садом ім. Гришка на Печерську і насолодитися київською осінню. Цього тижня золота осінь досягла свого…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments