?

Log in

No account? Create an account
Kaštel Lukšić - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Kaštel Lukšić [Nov. 3rd, 2010|11:56 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , ]

Каштел Люкшич, напевне, найцікавіше з містечок, що входить до муніципалітету Каштела. Тут знаходяться відразу 2 замки, обидва симпатичні і відреставровані. Цього ранку йшов дощ, море бушувало, на небо було затягнуте хмарами, що рухалися незвичайно швидко. Це лише додавало паз мурого шарму містечку з двома середньовічними твердинями.
Першим з’явився замок на західній околиці містечка. У 1482 році його збудував дворянин Миховіл Розані на морському узбережжі. Замок знаходиться безпосередньо на узбережжі, і тому презентабельний вигляд має лише з боку моря.


Замок Розані:
Замкова брама збоку міста:


Замкове подвір’я:


Замкові мури і церква Св. Івана:
mtpoM.jpg

Замок, що знаходиться у центральній частині міста, збудував у 1564 році дворянин з Трогіра Нікола Йеролім Віттурі для захисту своєї родили та мешканців поселення, то тоді мало назву Острог. Замок прямокутний в плані, двоповерховий з балконами та аварійним виходом з боку моря.


В північного боку по боках замку розміщені квадратні башти. До наших днів дійшов підйомний міст, що з’єднує замок з сушею.


Всередині замку зберігся двір з аркадами і галереями:
В замку розташований музей міста Каштела.


На площі перед замком знаходиться ратуша з годинником:


На північ від замку Віттурі стоїть костел Успіння. Вперше храм збудовано у 1530 році в готичному стилі. Протягом 1776 – 1817 році костел перебудовано у формах пізнього бароко. Храм – справжня скарбниця творів мистецтва, картин і статуй. Тут збереглося розп’яття XVII століття у бароковому стилі, ікони Успіння Борогодиці XVI століття та «Мадонна з младенцем» XV століття у головному вівтарі, надгоробок Св. Аміра роботи Юрія Далматинця (XV століття).


Апсида і дзвіниця:


Бароковий портал з бароковими дівчатами:
4tCQ7.jpg

Вілли на набережній:

LinkReply