Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Спліт. Прогулянка центром міста

ч.1: вид на місто з висоти пташиного польоту

ч.2: палац ДіоклетіанаСерцем старого міста в Спліті є Народна площа. Вона розташована відразу ж за західними воротами палацу імператора Діоклетіана. На площі багато готичних і ренесансних будівель різних часів.

Східний бік Народної площі: Залізні ворота із сторожевою вежею:


Головна будівля площі – стара ратуша (XV століття) з трьома стрілчастими вікнами. Сьогодні тут знаходиться Етнографічний музей з колекцією народних костюмів, тканей, кераміки, предметів побуту:


Західний бік площі:


А ми рухаємося від Народної площі до іншої цікавої площі – Республіки, старими вузенькими вулочками:


Сецесії в Хорватії дуже мало. А тут – ну майже Чернівці:
Костел Св. Анни:


Не надто старою, але достатньо оригінальною є площа Республіки. Її оточує П-подібний палац червоного кольору, в якому крім адміністративних органів розташовані ресторанчики, навіть, житлові приміщення:
На палаці навіть сушать білизну:


Одиз на найстаріших районів Спліта – Радуниця. Колись був передмістям міста, що знаходилося на схід від палацу Діоклетіана:
Завершимо сьогоднішню екскурсію на залізничному вокзалі. Він тут не багатолюдний. Маємо всього пару поїздів на день. Якось не прийнято в Хорватії поїздами їздити.
Продовження ТУТ
Tags: Далмація, Спліт, Хорватія, вокзали, костели, палаци, ратуші
Subscribe

 • Бруніко - містечко в Південному Тіролі

  Австрія ще не закінчилася, а Італія ще не розпочалася. Так можна сказати про регіон Південний Тіроль ( італ. – Трентіно Альто-Адідже), кожне…

 • Штерцинг (Віпітено)

  Австрія і Італія з'єдналися воєдино у маленькому містечку Віпітено (німецькомовна назва - Штерцинг), що розкинулося на кордоні двох держав.…

 • Шаргород

  Як правило, я дуже рідко повертаюсь в міста, які я відвідував з причини того, що є ще багато місць, які хочеться подивитися, бо скільки того життя...…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments