Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Спліт. Прогулянка центром міста

ч.1: вид на місто з висоти пташиного польоту

ч.2: палац ДіоклетіанаСерцем старого міста в Спліті є Народна площа. Вона розташована відразу ж за західними воротами палацу імператора Діоклетіана. На площі багато готичних і ренесансних будівель різних часів.

Східний бік Народної площі: Залізні ворота із сторожевою вежею:


Головна будівля площі – стара ратуша (XV століття) з трьома стрілчастими вікнами. Сьогодні тут знаходиться Етнографічний музей з колекцією народних костюмів, тканей, кераміки, предметів побуту:


Західний бік площі:


А ми рухаємося від Народної площі до іншої цікавої площі – Республіки, старими вузенькими вулочками:


Сецесії в Хорватії дуже мало. А тут – ну майже Чернівці:
Костел Св. Анни:


Не надто старою, але достатньо оригінальною є площа Республіки. Її оточує П-подібний палац червоного кольору, в якому крім адміністративних органів розташовані ресторанчики, навіть, житлові приміщення:
На палаці навіть сушать білизну:


Одиз на найстаріших районів Спліта – Радуниця. Колись був передмістям міста, що знаходилося на схід від палацу Діоклетіана:
Завершимо сьогоднішню екскурсію на залізничному вокзалі. Він тут не багатолюдний. Маємо всього пару поїздів на день. Якось не прийнято в Хорватії поїздами їздити.
Продовження ТУТ
Tags: Далмація, Спліт, Хорватія, вокзали, костели, палаци, ратуші
Subscribe

 • Санта Маддалена

  Кожний, хто потрапляє в Доломітові Альпи, в першу чергу намагається потрапити до села Санта Маддалена (Santa Maddalena - італ., St. Magdalena -…

 • Мурафа

  В Мурафі (Шаргородський р-н, Вінницька обл.) мені пощастило побувати двічі: вперше - у 2010 році під час Другої Буковинсько-Подільської експедиції,…

 • Осінь на Печерських пагорбах

  Сьогодні пощастило прогулятися Ботанічним садом ім. Гришка на Печерську і насолодитися київською осінню. Цього тижня золота осінь досягла свого…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments