Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Перемишль-5: архиікатедра і види з дзвіниці

1. Прогулянка Перемишлем
2. Кляштор францисканців
3. Кляштор єзуїтів (українська катедра)
4. Кляштори кармелітів і кармеліток

Архікатердальна базиліка Першого Причастя Пресвятої Діви Марії та св. Іоанна Хрестителя - головна святиня перемишльської архідієцезії, знаходиться на Катедральному майдані в Перемишлі.

Першою катедрою від виникнення єпархії в 1375 році до 1412 року дерев'яний костел під титулом святих Петра і Павла, який стояв на майдані біля сьогоднішнього костелу Серця Ісуса. Друга катедра діяла від 1412 - 1460 року, і була побудована із замкового каміння.Будівництво існуючої катедри в готичному стилі розпочав єпископ Микола Блажейовський в 1495 році. Від первісного костелу залишилися тільки мури і стовпи. Відбудову разом з внутрішніми роботами закінчено в перших десятиліттях XVI століття. У 1578 році староста перемишльський - Ян Томаш Дрохойовський (помер 1605 року), збудував існуючу сьогодні каплицю Святого Таїнства. Вона постала на місці більш ранньої ротонди святого Миколи. Враховуючи безперервну загрозу наскоків татар і волохів, костел укріплено фортифікаційними спорудами, оточено муром і обладнано гарматами. Роботи тривали від 1460 до 1571 року.


Під пресвітерієм знаходяться фундаменти пізньороманської кам'яної ротонди першої половини XIII ст. Катедра пережила війни XVII віку і служила перемишльським єпископам до початку XVIII віку. Єпископ Олександр Антон Фредро вирішив її перебудувати у стилі бароко, провівши ці роботи в 1724-1744 роках. У пресвітеріумі поміщено потужний Великий Вівтар у бароковому стилі. В храмі є дві каплиці під куполами. Одна - каплиця Дрохойовських 1578 року, друга - каплиця Фредрів 1724 року.
В 1733 році обрушилося склепіння, нищивши частково обладнання костелу. До 1744 року костел відбудовано, а на зламі XIX і XX століть його піддано черговій перебудові, яка повернула найстаршим частинам костелу готичний характер.
Інтер'єр храму:
Дзвіниця біля костелу завжди слугувала мешканцям Перемишля часто служить за орієнтир.


На дзвіницю можна безкоштовно піднятися, щоб оглянути панораму всього міста.
ПРОДОВЖЕННЯ ТУТ
Tags: Надсяння, Перемишль, Польща, костели, панорами
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 15 comments