Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Наварія

Декілька кілометрів відділяють село Наварія Пустомитівського району від південної межі Львова. В пару кілометрах - село Годовиця. Там, як і в Наварії, також зберігся костел геніального архітектора Меретина. Але сусіду з Наварії - костелу Успіння Богородиці, повезло значно більше: тутешній храм відновлено і декілька років тому і він - діючий.Римо-католицька парафія в Наварії була вже принаймні у 1624 році. Був і старий костел, який 1618 - 1621 році знищили татари. Невдовзі храм було відбудовано, також з дерева. Але і він згорів у 1630 році. Завдяки фінансовій підтримці Єлизавети Гумницької у 1641 році розпочалося будівництво мурованого костелу. Храм було закінчено у 1645 році і освячено Львівським єпископом-помічником Андрієм Средзинським. Але за кілька років почалася Хмельниччина, і святиню знов було знищено.


Храм відбудували, і в тому ж столітті він вже став санктуарієм Св. Валентина: в костелі знаходилися мощі відомого у всьому світі покровителя закоханих. Вже у 1739 році той костел частково розібрали через загрозу обвалу будівлі. У 1748 році архітектор Бернард Меретин збудував новий храм. У 1774 році було закінчено оздоблювальні роботи, які проводили Антоній Тавелло і Мартин Строїнський, і храм було освячено архієпископом Вацлавом Сераковським під титулом Успіння Пресвятої Діви Марії.


У березні 1946 року костел закрили совіти. Частину костельного майна вдалося вивезти до Польщі. Спочатку в ньому розмістили зерносховище, а потім - склад шкіри. У 1991 році храм повернули віруючим, а наступного року переосвятили. Декілька років тому в костелі закінчено ремонтні роботи.


Костел і дзвіниця:


Деталі декору:


Плебанія поблизу костелу:


Tags: Львівщина, Наварія, костели
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 15 comments