Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Herrengasse у Відні

Кожний, хто вивчав архітектуру Чернівців скрізь призму віденської сецесії, приречений вивчати Відень скрізь призму Чернівців. Блукаючи віденськими вуличками з "чернівецькими" назвами та оглядаючи пам'ятки, що мають "аналогію" з чернівецькими, невільно виникає бажання порівнювати, а де ж краще: у нас, чи в них?
Наприклад, вулиця Herrengasse (Панська). В Чернівцях вона найголовніша і найшикарніша вулиця міста. У Відні - майже так само. Щодо того, яка з них краще, робіть висновки самі. Мій вибір - на боці Чернівців :)


Міхаеллерплатзц. Тут починається віденська Herrengasse. З костелом Св. Михайла, що напроти імператорського палацу Гофбург, ми вже знайомі:


Споруда Райффайзенбанку на Міхаеллерплатзц, збудована у 1909 - 1011 роках за проектом архітектора Адольфа Лооса:


Звідси починається, власне, вулиця:
A2LdG.jpg

Готель "Централь" - ще одна аналогія з Чернівцями.
Палац Ферстеля (йому. Palais Ferstel) - будівля на Herrengasse, яка отримала назву на честь архітектора Генріха фон Ферстеля, що спроектував його,. Одним фасадом виходить на площу Фрайунг, іншим - на вулицю Херренгассе. Колишня будівля Національного банку Австрії. На верхньому поверсі палацу до 1860 року розміщувалася біржа. Нині приміщення використовуються для проведення концертів. У будівлі також працює знаменита віденська кав'ярня "Централь". У 1975 році торгові галереї були перекриті скляною покрівлею і стали називатися «Фрайунг-Пасаж».


Завітаємо в середину:
Прогуляємося Пасажем:
Прогулюючись далі Herrengasse, побачимо високу башту Миноритенкирхе (храму Марії Сніжної):


Куди ж без віденської сецесії?


Незабаром побачимо ще один храм, який фасадом виходить на Herrengasse - костел "Шотландського" (бенедиктинського) монастиря:


Напроти - ось такий будинок-палац:
RKVMl.jpgЦя частина вулиці - найбільш приваблива...
Tags: Австрія, Відень, модерн
Subscribe

 • Санта Маддалена

  Кожний, хто потрапляє в Доломітові Альпи, в першу чергу намагається потрапити до села Санта Маддалена (Santa Maddalena - італ., St. Magdalena -…

 • Мурафа

  В Мурафі (Шаргородський р-н, Вінницька обл.) мені пощастило побувати двічі: вперше - у 2010 році під час Другої Буковинсько-Подільської експедиції,…

 • Осінь на Печерських пагорбах

  Сьогодні пощастило прогулятися Ботанічним садом ім. Гришка на Печерську і насолодитися київською осінню. Цього тижня золота осінь досягла свого…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments