Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Вроцлав. Площа Ринок

Ринок у Вроцлаві (нім. Großer Ring in Breslau) - середньовічний ринковий майдан у Вроцлаві, тепер центральна частина пішохідної зони. Площа являє собою прямокутник розмірами 205 на 175 м і є однією з найбільших староміських ринків Європи. Ринок забудовано яскравими кам'яницями, що походять з різних історичних епох. Центральну частку Ринку займає внутрішній квартал, що складається з Ратуші, Нової Ратуші а також численних кам'яниць.

Ринок творить містобудівний ансамбль разом з сусіднім Соляним майданом а також майданом навколо костелу Св. Ельжбєти (з ними ми познайомимося окремо). До Ринку провадить 11 вулиць - по дві в кожному куті.Ринок у Вроцлаві повстав у зв'язку із заснуванням міста за часів Генріха Бородатого між 1214 і 1232 роками. Згодом навколо Ринку розбудувалися кам'яниці патриціату, а близько середини XIV століття утворили безперервні перії. В XIX ст. через Ринок проведено лінії трамвая, спочатку кінного, а пізніше також електричного. Трамваї курсували через Ринок до середини 70-х років минулого століття. У 1996-2000 роках відремонтовано покриття Ринку, закрито автомобільний рух та відновлено більшість фасадів будинків.


На Ринку сьогодні знаходиться 60 нумерованих кам'яниць, але при цьому деякі будівлі мають декілька номерів. Поділи ділянок і сучасна нумерація найчастіше відрізняється від старої, передусім, внаслідок вторинних поділів і об'єднань в одне ціле. Кожна ділянка має також свою історичну назву, зазвичай пов'язану з атрибутом, поміщеним колись на фасаді кам'яниці або певними подіями, наприклад: Під Грифами, Під Блакитним Сонцем, Стара Ратуша...


Внутрішній квартал, який містить 4 маленькі вулички, розташований відносно зовнішнього обрису Ринку та оточуючих мереж вулиць на 7 градусів. Причина такого розташування досі є однозначно незрозумілою.


Найголовнішою будівлею на Ринку стала збудована наприкінці XIII ст. ратуша. Про неї ми поговоримо окремо в одній з наступних розповідей.


Після скасування торгових привілеїв суконні ряди, які займали середній квартал Ринку, виявилися зайвими, і в 1821 - 1824 роках були знесені і замінені класицистичними. кам'яницями і псевдоготичною "новою" ратушею.
Північно-західний кут Ринку займають два (а власне три) маленькі давні будиночки опікунів вівтаря. Це є залишки будинків, які колись оточували замикали кладовище костелу Св. Ельжбєтти, з'єднані брамою. В народі їх жартівливо називають будинками Яса і Малгоші.


Західний бік Ринку:
Кам'яниці "Під Сімома Електорами" та "Під Блакитним Сонцем":
8E7Al.jpg

Кам'яниця "Під Золотим Сонцем":


Кам'яниця "Двір Польський":


Кам'яниця "Під Золотим Орлом":


Кам'яниця "Під Грифами" та кам'яниця сецесійна:


Північний бік Ринку:


Зліва - кам'яниця "Під Золотим Півмісяцем", справа - " Під Головою святого Яна":


Кам'яниця "Під Золотою Пальмою":


Кам'яниця "Під Шовковицею":


Східний бік Ринку:


Кам'яниці "Під Золотим Псом" і дохідний будинок Луїса Леві:


Зліва - кам'яниця "Під Золотим Якорем":


Кам'яниця "Під Золотою Зіркою":


Південний бік Ринку:Просто прикольні кам'яниці:


Ринок вночі:


Tags: Вроцлав, Польща, Сілезія, ратуші
Subscribe

 • Мурафа

  В Мурафі (Шаргородський р-н, Вінницька обл.) мені пощастило побувати двічі: вперше - у 2010 році під час Другої Буковинсько-Подільської експедиції,…

 • Кампала: королівство Буганда

  Буганда - держава в Африці, що існувала в південній частині сучасної Уганди з XV століття. Її етнічну основу складав народ баганда. До кінця XVIII…

 • Резиденції Верхнього Поросся

  У травневі вихідні подорожував Верхнім Пороссям (або Надроссям). Довгий час цей етнорегіон залишався для мене Terra Incognita незважаючи на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments