Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Ратуша у Вроцлаві

дивіться також:
Прогулянка Вроцлавом
Площа Ринок у Вроцлаві

Замок Фюрстенберг

Спорудження першої Ратуші було пов’язано з наданням Вроцлаву Магдебурзького права у 1261 році. Тодішня ратуша була одноповерховою будівлею з підвалами і з західного боку завершувалася вежею. Тут відбувалися щорічні зібрання міщан, на яких обиралося 11 засідателів і 8 депутатів. Обмежені компетенції Лави і Ради були причиною того, що будівля щоденно використовувалася в торгових цілях. У 1327 – 1329 роках місто отримало повноваження обирати війта і було звільнене з обов'язку складання присягу князеві. Розширення повноважень призвело до того, що до будівлі ратуші у 1328 – 1333 роках добудували додаткові приміщення для зібрань Лави і Ради.

Чергові розбудови значно збільшили загальний об’єм ратуші, остаточний вигляд вона отримала після перебудов 1470-1510 років. Своїми формами споруда нагадує однаково як костел, так і княжий замок, і мала відображати велич своїх владних господарів.Багата скульптурна декорація зовнішніх фасадів є певним відгомоном інтер’єру ратуші: велетенський міського павільйону, судової зали, канцелярії і кімнати війта. Значну частину поверху займає Велика зала, склепіння якої прикрашено 161 різьбленими замками. Її декорація мала завдання відобразити політичну могутність міста. До Великого Залу прилягають приміщення еркерів і каплиця, але частиною цього поверху є, крім того, приміщення канцелярії і кімнати Лави, архів та кімната Сеньйора. В давній ратуші тепер розташовується Історичний Музей міста Вроцлава, і всі згадані приміщення відкриті для доступу є до відвідування.


Нині вроцлавська ратуша являє у більшості двоярусну муровану з цегли і пісковику будівлю. Її двосхилі дахи сховані під черепицею, а деякі - під мідною бляхою. Ратуша є тридільною, прямокутною в плані з трьом рівного вигляду ризалітами з південній частині.


Головним фасадом ратуші є її східний бік, розділений на три секції.


На середній секції розташовано годинник, а в лівій частині фасаду виступає еркер ратушної каплиці.
Південний фасад має приблизно симетричну композицію. З цієї сторони будівлі знаходяться три ризаліти, один в центрі фасаду, але два на її краях. На захід від центрального ризаліту знаходяться три віконних отвори, а на схід - чотири. Фасад надзвичайно багатий на декор. В підвальному приміщенні фасаду знаходиться найстаріша ресторація Європи «Свідницька».
Західний фасад ратуші – найскромніший і є поєднанням пізньої готики і ренесансу. Тут знаходиться вхід в середину – бароковий портал.
Елементи декору:Tags: Вроцлав, Польща, Сілезія, готика, ратуші
Subscribe

 • Говерла

  9 травня вперше в житті піднявся на Говерлу. Зробив це з метою потренуватися перед сходженням на Ньїрагонго в рамках Великої Африканської…

 • Старуня

  Село Старуня знаходиться у передгір’ях Карпат між містечками Богородчани і Надвірна (повертати треба в селі Гвізд). Старуня відома своїми…

 • Каньйон Дністра (від Тернави до Студениці)

  Одного літнього дня пощастило прокатитися корабликом по Дністру від Врублівців до гірла Студениці. Напевно, це - наймальовничіша ділянка…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments