Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Різдво по-балтійськи

Вчора повернувся з 4-денної поїздки країнами Балтії. Ніяких планів щодо відзначення католицького Різдва, або якихось поїздок, не було. Все виникло, як і у більшості випадків, несподівано. Ще у вівторок нічого собі не планував, а вже у середу ввечері з колегами по роботі, які їхали по справах в Естонію, перетнули автівкою українсько-польський кордон. Поїздка була без жодної підготовки. За 5 хвилин до від’їзду встиг тільки забронювати готель в Тарту. Ніякого маршруту і в думках не було. Так само, і планів, що і де дивитися. Все було спонтанно. Невідомість додавала додаткового адреналіну.

В середу у вечорі ми приїхали на кордон в Раві-Руській. Черга з машин у три ряди розпочиналася ще до пару кілометрів до КПП. Якщо дивитися на око, то така черга, напевне – не менш як на два-три дні. Маючи волшебну бумажку, лінію границі правдами-неправдами ми перетнули швидко, без черги.

Перша зупинка була в Замості. Там ми скупилися в супермаркеті і трохи прийняли на грудь за перебування на рідній українській землі, яка зараз опинилося під Жеччю Посполитою.
Ратуша у Замості:
8sEfG.jpg

Була ніч, паршива погода, сильний туман, сніг і мінус 10 морозу. Їхали через Красностав, Люблін, Любартів. Вже під ранок трохи покружляли в Бялостоку.
Палац Браницьких у Бялостоку:


Рано з ранку перетнули територію Литви. На мої побажання зупинитися на пару годин в Каунасі попутчики не прореагували. Якраз посвітліло, як ми перетнули кордон Латвії. Перше місто на шляху в Латвійській республіці – Бауска. Тут є замок:


Нещодавно в Баусці відновили ратушу у фахверковому стилі:


Наступний цікавий населений пункт – Страупе. Тут також є замок:


В Ригу ми також не заїхали (не зважаючи на мої прохання). Ну і добре, Ригу залишили до кращих часів – до Різдва.
Прикольно виглядає латвійсько-естонський кордон у містечку Валка/Валга. Кордон проходить по середині міста. Є такі ділянки, де з одного боку вулиці – Латвія, а з іншого – Естонія.


Близько 11 ранку ми прибули у друге за чисельністю населення місто Естонії – Тарту. Мої супутники поїхали по справах, а я оселився в єдиному в місті хостелі з назвою “Looming”. Вартість проживання в 4-місному дормі – 12 євро. Дорого, навіть для Естонії. Але в кімнаті я жив один.
Відразу ж пішов оглядати місто. А місто, як і вся Європа, готувалося для Різдва. На Ратушній площі Тарту стояла ялинка.


Ратушна площа у Тарту:


Архітектурних пам’яток у Тарту достатньо багато. Але з Таллінном чи Ригою – не до порівняння. Хоча і тут можна знайти щось оригінальне та неповторне. Для прикладу – катедра, точніше, її руїни. На моєї пам’яті – це наймасивніша катедра, яку мені доводилося бачити:


Університет в Тарту:


Дуже багато старих середньовічних будиночків. Багато дерев’яної архітектури. Цей будиночок мені сподобався найбільше:


Нічне місто:




Про пам’ятки Тарту я розповім окремо. На нас ще чекає Таллінн. Наступного дня я прокинувся у 5.50 ранку і швидкісним поїздом виїхав у столицю Естонії. Вартість квитка «Тарту – Таллінн» - 8 євро. За аналогічне задоволення на автобусі прийдеться викласти 10 євро. При тому поїзд, здається, їде швидше.

Світає в Естонії досить пізно – близько 10 ранку. Я приїхав о 9 ранку, і було ще темно. Я вийшов на станцію «Юлімісте» поблизу талліннського аеропорту і пішки пішов у передмістя Кадріорг, що оглянути палацовий комплекс початку XVIII століття.


В одному з палаців зараз знаходиться резиденція президента Естонії:


Крім палаців з багаточисленними флігелями і шикарним парком, в Кадриорзі є багато старих дерев’яних вілл:


Близько 11 години мене зустрів Vanna Tallinn. В’їзна брама Старого міста:


Найкрасивіші середньовічні будиночки:






Ратушна площа в Таллінні теж у передчутті Різдва:


Талліннський замок Тоомпеа. Не показовий, не гармонійний, але дуже потужний:




На замковій горі – два оглядових майданчики. Майданчик перший:


Майданчик другий:






Оборонні вежі міста:


Ночував у хостелі «Товста Маргарита» (10 євро в 6-місному номері, знову ночував один в кімнаті).

Наступного ранку поїхав в місто Хаапсалу на південному заході Естонії. Чому саме в Хаапсалу – не знаю. Просто тикнув на карті Естонії в перше місто, і це виявилося Хаапсалу. Як вияснилося, не помилився.
Хаапсалу зустріло от таким вокзалом:


Вокзал і залізниця в Хаапсалу вже не діючі. На їх базі створено музей залізниці. Але то – окрема тема, про яку я розповім пізніше.


В місті ж добре зберігся єпископський замок 14 століття:




Хаапсалу теж готувалося до Різдва, яке мало наступити сьогодні:


Невідоме Хаапсалу виявилося надзвичайно багатим на архітектурні пам’ятки. Але це – тема окремої розповіді. А поки прогуляємося по набережній:


Повернувшись у вечорі до Таллінна, знову прогулявся вечірнім містом:


Не оминув і Depeche Mode бар:


У вечорі автобус відвіз мене до Риги (вартість проїзду - 16,8 євро). В столицю Латвії я прибув майже у півночі, точніше за півгодини до початку Різдва. Зупинявся в хостелі "The Best Hostel" (7 євро у 4-місному номері). В хостелі компанія з хлопця з міста Жуковський (Підмосков'є), хлопця на ресепшине і двох кобіт з міста Лієпая вже відзначали Різдво. Мені теж запропонували приєднатися. Пили віскі, а коли воно закінчилося - шампанське. Полягали спати вже в 3 ночі. А зранку, о 8 годині вже треба було вставати, щов встигнути подивитися Ригу.

Рига, на диво, зустріла промінцями сонця (то того були суцільні дощі та мокрий сніг).
\

Ризькій замок в перших променях сонця:



За декілька хвилин погода почала різко псуватися:




Ратушна площа спочатку теж лежала в тумані:


Але згодом знову вийшло сонечко і до вечора вже не сідало.







Середньовічні ризькі кам'яниці:










В Ризі Різдво вже наступило:


Нічна Даугава:


Я і Рига:


Продовження буде (сподіваюсь)...
Tags: Естонія, Латвія, Польща, замки, костели, палаци, ратуші
Subscribe

 • Перевал Джау

  Перевал Джау ( Passo di Giau) - один з семи автомобільних перевалів в Доломітових Альпах. Перевал знаходиться між містечками Кортіна д'Ампеццо…

 • Притулок Лаваредо

  Під час треккінгу Доломітовими Альпами на шляху у пішого подорожуючого будуть траплятися так звані ріфуджіо ( rifugio - італ.), що являють собою…

 • Санта Маддалена

  Кожний, хто потрапляє в Доломітові Альпи, в першу чергу намагається потрапити до села Санта Маддалена (Santa Maddalena - італ., St. Magdalena -…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 35 comments

 • Перевал Джау

  Перевал Джау ( Passo di Giau) - один з семи автомобільних перевалів в Доломітових Альпах. Перевал знаходиться між містечками Кортіна д'Ампеццо…

 • Притулок Лаваредо

  Під час треккінгу Доломітовими Альпами на шляху у пішого подорожуючого будуть траплятися так звані ріфуджіо ( rifugio - італ.), що являють собою…

 • Санта Маддалена

  Кожний, хто потрапляє в Доломітові Альпи, в першу чергу намагається потрапити до села Санта Маддалена (Santa Maddalena - італ., St. Magdalena -…