Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Таллінн, ч.1: башти міста

Сьогодні починаю розповідати про Таллінн. Не знаю, скільки буде цих розповідей і скільки часу то забере. Розгрісти близько 500 фото - задача непроста. Відповідно й розповідей визначить не на один тиждень. Якщо казати про місто в цілому, то Таллінн зайняв перше місто в моєму хіт-параді міст. Тут є все, і всього є багато: і замки, і оборонні вежі, і палаци, і ратуша, і оригінальні храми, і неповторні кам'яниці. Останні, до речі, мене вразили найбільше, і ним я присвячу окрему тему.

А сьогоднішня тема буде присвячена оборонним спорудам Таллінна. Вони складаються з замку Тоомпеа (про нього буде окрема розповідь) і оборонних стін з 46 баштами.

Талліннська міська стіна, укріплена оборонними баштами, до XVI століття перетворилася на одну з наймогутніших і надійніших фортифікаційних споруд Північної Європи. Середньовічні зміцнення, зведені навколо міста, до кінця XIII століття перетворили його на неприступну фортецю.


Товщина міської стіни з 46 могутніми оборонними баштами, досягала 3 м, висота - 16 м, а протяжність - 4 км. До сьогодення час збереглася частина стіни завдовжки 2 км. і 26 оборонних башт. Біля перехрестя вулиць Suur-Kloostri і Vaike-Kloostri можна піднятися на башту Нуннаторн і звідти по колишньому бойовому ходу пройти до башт Саунаторн і Кулд’ялаторн.


Великі Морські ворота і башта Товста Маргарита були побудовані для захисту міста від нападу з моря, а ще для того, щоб справляти враження на заморських гостей, що прибувають до Таллінна. Великі Морські ворота, розташовані в північній частині міста, поряд з гаванню, були побудовані одночасно з міською стіною.
На початку XVI сторіччя поряд з комірами, в ході їх перебудови, була зведена гарматна башта з 155 бійницями, яку за її значні розміри, - діаметр 25 м і висота 20 м - прозвали Товста Маргарита. За свою довгу історію Товста Маргарита використовувалася також як збройовий склад і в'язниця.


Сьогодні в башті розташовується Естонський морський музей, що знайомить з історією мореплавання і рибальства в Естонії. На чотирьох поверхах музею представлені рідкісні експонати: старовинне водолазне і риболовецьке спорядження, знахідки з дна морить, капітановий місток зразка 1950 р. і багато що інше. З оглядового майданчика на вершине башти відкривається захоплюючий вигляд на море.


Кік-ін-де-Кьок (Kiek in de Kök, нижньонімецькою мовою — Зазирни в кухню) — стара німецька назва веж, в основному тих, які були частиною міських фортифікаційних укріплень. Вони отримали свою назву через те, що мешканці башти в прямому сенсі могли побачити, що готується в кухнях прилеглих будинків. Будівля в Таллінні — артилерійська башта, побудована 1475 року. Має висоту 38 метрів і стіни завтовшки 4 метри. Гарматні ядра, датовані 1577 роком, досі вмонтовані в зовнішні стіни.Реставраційні роботи XX століття повернули вежі та навколишній місцевості первісний вигляд. Нині башта працює як музей і фотогалерея.


В'їзна брама Старого міста з баштами:


Одну з башт взяла в довготермінову оренду українська громада Таллінна, влаштувавши тут народний музей "Ноїв ковчег":
Інші башти Старого міста:


Tags: Естонія, Таллінн, замки
Subscribe

 • Перевал Джау

  Перевал Джау ( Passo di Giau) - один з семи автомобільних перевалів в Доломітових Альпах. Перевал знаходиться між містечками Кортіна д'Ампеццо…

 • Притулок Лаваредо

  Під час треккінгу Доломітовими Альпами на шляху у пішого подорожуючого будуть траплятися так звані ріфуджіо ( rifugio - італ.), що являють собою…

 • Санта Маддалена

  Кожний, хто потрапляє в Доломітові Альпи, в першу чергу намагається потрапити до села Санта Маддалена (Santa Maddalena - італ., St. Magdalena -…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments