Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Таллінн, ч.2: Ратуша і Ратушна площа

дивиться також:
палац Кадріорг
башти міста


Талліннська ратуша (ест. Tallinna raekoda) — будівля міської управи середньовічного Таллінна. Ратуша в Таллінні є одним із найславніших символів міста, національним надбанням і видатною архітектурною пам'яткою періоду пізньої готики. Талліннська ратуша розташована на Ратушній площі (Раекойа, 1) у самому середмісті Старого міста. Вважається, що талліннська ратуша найкраще збереглася серед ратуш у містах Північної Європи. 2009 року будівля відзначила своє 605-річчя.

Первинно ратуша була споруджена приблизно ще в ХІІІ столітті, а на початку XV століття (1402—4) будівлю було практично повністю перебудовано. Сучасний вигляд будівлі зберігся до сьогодні са́ме від того часу, також майже не зазнало змін головне планування покоїв приміщення.

Башту ратуші було пошкоджено повітряною бомбовою атакою 9 березня 1944 року, її було відновлено вже в 1950 році.


На другому поверсі ратуші розташовані так звана Бюргерська зала та зала засідань магістрату, а також невеликі господарські приміщення. У теперішній час у залах на другому поверсі ратуші також, як за Середній Віків іноді влаштовуються урочисті приймання та всілякі заходи (напр., концерти). У колишньому торговельному залі, що міститься у підвалі будівлі, в наш час відбуваються виставки.


Вимпел на верхівці ратушної башти має назву Vana Toomas (Вана Томас, досл: «Старий Томас») й зображає кумедного маленького жовніра з великими вусами. Вана Тоомас — це знаменитий символ старого Таллінна.


Тут влаштовуються концерти просто неба і проводяться ярмарки ремісників. Взимку, за традицією, що збереглася з 1441 року, Ратушну площу прикрашає величезна різдвяна ялинка.


Стоїть вона тут довго, місяць-півтора, а навколо неї шумить і веселиться барвистий різдвяний ярмарок, на якому можна придбати чудові подарунки до зимових свят і насолодитися чудовою різдвяною атмосферою. Літом Ратушна площа є головним центром Днів Старого міста, що проводяться щорічно, своєрідного середньовічного карнавалу в сучасному стилі.


У ці дні відроджуються такі стародавні традиції, як святкові паради, рицарські турніри, змагання в «стрілянині по папузі» і вибори Травневого графа, а вулиці і двори Старого міста наповнюються музикою, танцями, ярмарками, театральними постановками і виставками.
Tags: Естонія, Таллінн, ратуші
Subscribe

 • Санта Маддалена

  Кожний, хто потрапляє в Доломітові Альпи, в першу чергу намагається потрапити до села Санта Маддалена (Santa Maddalena - італ., St. Magdalena -…

 • Мурафа

  В Мурафі (Шаргородський р-н, Вінницька обл.) мені пощастило побувати двічі: вперше - у 2010 році під час Другої Буковинсько-Подільської експедиції,…

 • Осінь на Печерських пагорбах

  Сьогодні пощастило прогулятися Ботанічним садом ім. Гришка на Печерську і насолодитися київською осінню. Цього тижня золота осінь досягла свого…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments