Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Ризький замок

Історія Ризького замка починається у 1330 році, коли його будівництво розпочали вигнані поза тодішні межі міста лівонські лицарі. Після руйнування старого орденського замка в центрі Риги в новопобудований замок перебрався магістр Лівонського ордена, однак внаслідок постійних чвар з городянами його резиденція була в XV столітті перенесена у Венден (Цесис).

Під час чергового конфлікту ордена з рижанами орденський замок у 1484 році був практично знищений. За умовами миру рижани зобов'язувалися відновити укріплення, що й було здійснено у 1497- 1515 рр.Після скасування ордена замок населяли спочатку польські (1578-1621), а потім шведські (1621-1710) намісники, які розширювали й добудовували замок згідне із власними смаками й потребами. Особливо значні будівельні роботи, пов'язані зі зведенням нового крила («передзамок»), розвернулися у 1640-ті рр. В 1683 році до комплексу був прибудований будинок арсеналу.


Представницька функція замка вже в XVII столітті домінувала над фортифікаційною; роль оборонного щита Риги взяла на себе Даугавгрива. У ті ж роки замок почав активно використовуватися як в'язниця. До втечі з англійцем Горсеєм у Ризькому замку була заточена вдова єдиного короля Лівонії — Марія Старицька.


Після облоги й узяття Риги російськими військами (1710) у Ризькому замку розмістилися генерал-губернатори Лифляндії. Окремі приміщення продовжували використовуватися, як в'язниця. Мабуть, найвідомішими в'язнями Ризького замка були скинута з російського престолу Анна Леопольдівна і її сімейство.


За роки російського правління замок остаточно втратив свою оборонну функцію, а разом з нею - і колишній грізний вигляд. В 1783 році основний замок і передзамкові будови були з'єднані шляхом зведення нового корпуса на місці шведського арсеналу. В XIX столітті замкова церква була закрита й знесена (1870), до нового корпуса був прибудований надстрункий четвертий поверх, а в стінах замка з'явилася велика площа.


Після здобуття Латвією незалежності Ризький замок був проголошений резиденцією Президента.


Він являє собою строкату комбінацію будов різних епох. З метою додання президентському палацу більш завершеного й представницького виду до його реконструкції був залучений видний архітектор Ейжен Лаубе. Він перешикував Червоний зал і прибудував до замка Вежу трьох зірок (1938), яка, втім, слабко гармоніює з історичною забудовою.


Після вступу Латвії в СРСР місце президента в Ризькому замку зайняв Раднарком Латвійської РСР. У лютому 1941 року в Ризькому замку відкрився міський палац піонерів. Крім нього, на площах замка розмістилося кілька музеїв. У цей час на території замка діють музеї закордонного мистецтва, латвійської історії, а також літератури, театру й музики.


У червні 1995 року в замок знову в'їхав Президент Латвії зі своєю канцелярією.


З середини все виглядає от так:


Вид з протилежного боку Даугави:

Tags: Латвія, Рига, замки
Subscribe

 • Бруніко - містечко в Південному Тіролі

  Австрія ще не закінчилася, а Італія ще не розпочалася. Так можна сказати про регіон Південний Тіроль ( італ. – Трентіно Альто-Адідже), кожне…

 • Санта Маддалена

  Кожний, хто потрапляє в Доломітові Альпи, в першу чергу намагається потрапити до села Санта Маддалена (Santa Maddalena - італ., St. Magdalena -…

 • Штерцинг (Віпітено)

  Австрія і Італія з'єдналися воєдино у маленькому містечку Віпітено (німецькомовна назва - Штерцинг), що розкинулося на кордоні двох держав.…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments