Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

ЧОРТКІВНапевне, багато було вже написане про це фантастичне місто над Серетом. Але, вважаючи, що Чортків - це чи не найулюблиніше моє місто в України, дозволю собі розповісти про своє котореньку подорож до нього.
Незавжаючи на те, що у мене було всього півтори години на його огляд, мне усе одно вдалося побачити всю його красу.
Місто на півдні Тернопільської області, який незаслужено обійдено увагою українських і іноземних туристів. Адже в цьому невеликому містечку стільки всього цікавого, що мандрівник, їздивши Західною Україною, і не заїхавши сюди, може вважати свою подорож незавершеною.
Цікава вже сама дорога з Кам'янця в Чортков. При в'їзді в Тернопільську область починає різко змінюватися сільська архітектура. Будиночки стають більш доглянутими, з різьбленими вікнами і дверима. Обов'язковий атрибут кожного двору - критий колодязь у вигляді круглого скляного різноколірного будиночка.
Чортков розташовується в живописній долині річки Серет і оточений невисокими горами, покритими лісами.


Одна з визначних пам'яток міста - замок Гольських, побудований в 17 столітті.

Від замку зараз залишилися кріпосні стіни, а в середині його знаходиться автотранспортне підприємство.

Трохи вище за замок знаходиться Вигнанськая гора, забравшись на яку, можна спостерігати незабутню панораму міста.Проте не замком більше всього славиться Чортков. У місті розташовується найкрасивіший в Україні неоготічний домініканський костьол Св.Станіслава, в довершеністі якому поступаються навіть львівські костьоли.

Побудований приблизно в один час із замком, але був перебудований на початку 20 століття. Розміри споруди теж вражають.

Ще один атрибут Чорткова - годинна башта, побудована в 1905-1908 роках. Це колишня міська ратуша - унікальний твіріння західноукраїнської архітектури.

Проте в місті є і Нова ратуша - будівля міської радиКрім замку, костьолу і башти Чортков знаменитий безліччю неповторних церков. Особливий інтерес представляють шедеври дерев'яної архітектури - церква того, що Вознесіння Господня (1717 р.)і церква Успіння Пресвятої Богородиці (1583 р.)

Цікаві також відносно нові споруди - церква Покрови (1905 р.)

і нещодавно побудований Кафедральний собор Верховних Апостолів Павла і Петра, виконаний у формі українського герба - трізуба.

Капличка Чудотворної Матері Божої з Люрду:Пам'ятник Святому Яну:Чудова споруда - Нова синагога (1905 р.)

У місті є ще і стара синагога, і декілька цікавих церков, які, на жаль, не вдалося подивитися зважаючи на відсутність часу.

Залізничний вокзал:
 
Tags: Україна, Чортків, архітектура, замки, костели, храми, церкви
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 10 comments