?

Log in

No account? Create an account
ЧЕРНІВЦІ - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

ЧЕРНІВЦІ [Jun. 23rd, 2008|04:40 pm]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , , ]
ЧЕРНІВЦІ - 2008

 
ПЛОЩА РИНОК
 
ЦЕРКВИ
 
ШИФА
 

СИНАГОГА
 

ВОКЗАЛ 

 

СКАНСЕН

     
ЧЕРНІВЦІ - 2007
 
Якщо будь-якій людині зав'язати очі, перемістити її до Чернівців, і там їх розв'язати, а потім запитати людину, в якій же країні вона опинилася, то він назве будь-яку країну, але не Україну. Чернівці настільки виділяються з основної маси українських міст, що можна годинами бродити по місту, роззявивши рот, дивлячись на шедеври архітектури, і ставлячи собі питання, хто ж це все побудував. Місто сміливо можна назвати "маленьким Віднем". І лише звучання ненависного шансону з дверей питних закладів опускає тебе на рідну землю і говорить тобі, що ти все ж таки в Україні.

Найвідоміша туристична фішка Чернівців - це колишня резиденція митрополитів, а нині - національний університет ім. Федьковіча. Це великий архітектурний комплекс, який поєднує в собі елементи мавританської, візантійської, романської, іудейської і готичної архітектури.

 
Вулиця Університетська:

Якщо йти у напрямку до центру, то виявляєшся на Театральній площі і неповторним архітектурним ансамблем - театром Ольги Кобилянськой і Медичним університетом. 
 


 
Вулиця Емінеску:Вулиця Івана Франка:У самому центрі Чернівців - неодмінний атрибут будь-якого західноукраїнського міста - міська ратуша. 


 


Поряд з нею - прикрашена статуями і образами будівля художнього музею.Вулиця Головна:

Багато цікавих будівель є на площі Філармонії, зокрема, сама філармонія.

Вулиця Заньковецької:Одна з найоригінальніших архітектурних споруд центру - це Шифа або "Будинок-корабель".Церква Св. Параскеви:Костел Воздвиження Св. Хреста:На одній з центральних вулиць, вулиці Руськой, знаходиться декілька примітних релігійних споруд. Одне з них - церква Успіння Пресвятої Борогодіці.Неподалеку, на вулиці Вірменською знаходиться Вірменський собор, який в даний час відданий під органний зал.


Але найдивовижніша споруда на вулиці Руськой - це Миколаївська церква, яку ще називають "П'яною церквою". Щоб зрозуміти чому, досить просто подивитися на фотографії.

Вулиця Руська:Ну, і найпомпезнішим місцем міста можна вважати пішохідну вулицю Ольги Кобилянськой (колишня Панська). Кожна будівля на цій вулиці - архітектурний шедевр в кращих традиціях австрійського стилю.
Безумовно, крім всього того, що я описав, в Чернівцях ще багато всього цікавого. У нас було всього 4 години на огляд міста, тому довелося оббігати все швидко, щоб не запізнитися на автобус в Яремче.
Як тільки сіли в автобус, австрійська романтика змінилася жахами української дійсності. Їхали автобусом "Чернівці - Ужгород". Це був страшний, не знавший ремонту з совкових часів Ікарус. Час в дорозі від Чернівців до Ужгороду - більше 12 годин, тобто вечір і ціла ніч. Автобус йшов настільки повльно, що відстань в якихось 90 кілометрів ми долали більше 4 годин. При цьому автобус зупинявся у кожного стовпа і вже за годину людей набилося стільки, скільки не бувало у нас в тролейбусах в часи-пік в жахливому 1993 році. При цьому люди стоячи їхали навіть до Ужгороду! Не знаю, як це стоячи їхати всю ніч в набитому автобусі по гірських серпантинах до Ужгороду, але ми ледве висиділи 4 години до Яремче. Автобус був набитий в основному угорцями і місцевими гуцулами, багато хто з яких взагалі ігнорує миття в душі. Сморід в автобусі від цього був відповідним… 
 
 

LinkReply

Comments:
[User Picture]From: filolog_hrenov
2009-07-31 05:44 am (UTC)
спасибо Вам большое за фото.
у меня в Черновцах живут родственники которых я никогда не видела.
Мой дед был репрессирован и там у него осталась семья.
а теперь я хоть увидела какой это красивый город
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2009-07-31 06:06 am (UTC)
Пожалуйста! Черновцы - действительно самый красивый город в Украине!
То, что тут представлено - это только часть. Нам намного больше всего интересного.

Так что приезжайте обязательно! :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: rimovna
2009-10-29 08:01 pm (UTC)
Огромное спасибо! Я там родилась (вернее в Сторожинце). Давно там не была, но все равно горжусь местами откуда я родом.
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2009-10-29 08:48 pm (UTC)
И Вам спасибо! Я как раз только оттуда. И в Вашем родном Сторожинце тоже был: http://andy-babubudu.livejournal.com/98280.html

(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: podolianka
2010-06-10 12:32 pm (UTC)
Збираюся туди наступного тижня у відпустку...
Не підкажете, де в Чернівцях можна купити домоткане полотно?
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2010-06-10 12:34 pm (UTC)
Ні, нажаль не маю гадки. Я навіть не знаю, що таке "домоткане полотно" :)
(Reply) (Parent) (Thread)