Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

ІВАНО-ФРАНКІВСКЙого називають самим європейським містом України. Хоча я не зовсім згоден. Для мене «саме європейське» місто – це все ж таки Чернівці.
Проте, Івано-Франківськ вважається самим сприятливий містам для життя в Україні по багатьом показникам. Та воно і зрозуміло: красива прікарпатськая природа, чисте повітря, західноєвропейська архітектура, бездоганна чистота на вулицях, найнижчі в Україні ціни і перше місце в країні за об'ємом іноземних інвестицій.
Нам трохи не повезло із погодою: день нашого перебування в Івано-Франківську виявився дощовим і холодним. Проте, ми все-таки оглянули все найцікавіше в місті.

Колись в місті був великий замок, але в позаминулому столітті його розібрали. Про замок нагадує тільки палац Потоцких з парком і брамою. Як і в більшості західноукраїнських міст, центр міста тут – площа Ринок, побудована за всіма правилами західноєвропейського містобудування, в центрі якої знаходиться міська ратуша.Ратуша має трикутну форму і відрізняється більшою оригінальністю в порівнянні з ратушами інших західноукраїнських міст.

Поряд з площею Ринок знаходиться ще одна знаменита площа – майдан Щептицького. Тут розташовані два величний костьолу: костьол Діви Марії, в якому зараз знаходиться художнім музей, і Катедральний собор Греко-католицької церкви.


Заслуговує уваги і площа Адама Міцкевіча, яка має майже овальну форму і на якій розташований пам'ятник великому польському поетові.

 
Недалеко знаходиться ще одна з красивих релігійних споруд міста – Вірменський костьол (зараз – собор української автокефальної православної церкви).Найкрасивіша вулиця міста – вулиця Незалежності:


Якщо пройти пару кілометрів по вулиці Незалежності і перейти через залізничний міст, погляду відкривається неповторний вигляд на комплекс релігійних споруд: костьол Йосипа і Троїцкую церкву (церква Царя Христа) з дзвіницею.


Медична академія:Вічовий Майдан:Вулиця Мельничука:


Вулиця Вітовського:Вулиця Грушевського:Залізничний вокзал:

 
Tags: Івано-Франківськ, Україна, архітектура, костели, ратуші, храми, церкви
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 9 comments