Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Дрезденський собор

Дрезденський катедральний собор Св. Трійці (Katholіsche Hofkіrche) - колишній придворний католицький костел, розташований на західній стороні Палацевої площі (Schlossplatz). В Дрезден я їхав, насамперед із-за нього, тому й присвячую йому хоч невеликий, але окремий пост. Справді, дрезденська катедра - одна з головних визначних пам'яток старого міста. Орієнтована на річковий ландшафт, вона стоїть на Терасі Брюля (про неї ми ще поговоримо) і своєю ефектною вежею домінує над Дрезденом.

В Україні з Дрезденським собором дуже люблять порівнювати однойменний костел у Микулинцях Тернопільської області. Є версія, що микулинецький костел св. Трійці будувався, як копія дрезденського. Так це, чи не так, ви переконаєтесь, залізши під кат.


Це - Троїцький костел в Микулинцях:


А це - "оригінал": катедральний Троїцький костел у Дрездені:


У 1697 році курфюрст Саксонії Август І на шляху до польської корони прийняв католицизм. Він же і ініціював будівництво придворного католицького храму, яке реалізував його син Фрідріх Август ІІ на тлі протестів віруючих-євангелістів. Для будівництва костелу у стилі пізнього бароко використовували ескізи італійського архітектора Гаєтано Чіавері, з яким курфюрст познайомився у Варшаві.
VOdLk.jpg

Костел, що будувався упродовж 1738 - 1754 років, дійсно став одним з найвеличніших споруд Дрездена у пізньобароковому стилі в останні розквіту стилю. Храм являє собою тринавову базиліку з пісковіку з високою центральною навою і відділеної від неї дзвіницею з цибулястим завершенням висотою 85,5 метра.
Ззовні костел прикрашений численними скульптурами, встановленими в нішах фасаду і на балюстрадах по периметрі даху. Усього тут можна побачити 78 фігур святих, кожна з який має висоту близько 3,5 м (автор статуй - італійський скульптор Лоренцо Маттьелли:
У лютому 1945 року костел серйозно постраждав в ході бомбардування Дрездена. У 1946 році почалося відновлення храму, що продовжувалося до 1968 року. До 1971 року продовжувалася реставрація органа й інших елементів внутрішнього оздоблення, а також скульптурних прикрас Лоренцо Маттьелли. У 1976 році були закінчені капели Св. Бенно і св. Яна Непомука, у 1987 році завершилася часткова реконструкція костелу. Лише у 1980-х роках храм став катедральним.


Tags: Дрезден, Микулинці, Німеччина, Саксонія, костели
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 9 comments