Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Замок Прошвіц (Schloss Proschwitz)

Прошвіц є палацовим комплексом в стилі пізнього бароко на лівому березі Ельби в трьох кілометрах від Майсена. Сюди я добирався пішки з Майсена через виноградники і перекопані поля. Враховуючи, що в ті дні йшли постійні дощі, к моменту виявлення мною замку я був вже по коліна в грязюці. Але, як з’ясувалося, пристойна дорога сюди все ж таки є. Але я не жалкую, що йшов по багнюці: види Майсена і замку Альбрехтбург звідси були просто неймовірними! Та й все ж таки дуже хотілося побачити хоча б один варіант німецького шльосса (тобто, палацу).

У замку Прошвіц розташоване найстаріше існуюче винне господарство Саксонії. Вже з ХІІ століття аж до реформації прошвецькі виноградники перебували у володінні майсенських єпископів.


Перша документальна згадка про Прошвіц і його власника Ерванунга фон Екберта датується 1102 роком. Як я вже згадував, до початку реформації Прошвіцом володіли єпископи з Майсена. Від 1554 років поселення було у володінні Ернста Мілтица роду Анвесен, до якого належав також і Форверк Нассау. Після руйнування замку в Dreißigjährigen володіння у Прошвіцу у 1657 році здобув Петер Вердеманн.


Початок будівництва замку припадає на сім'ю Шиллінгів, яка отримала ці володіння у 1704 році. У 1732 році маєток купили овдовіла графиня Магдалена Бехлінген, (уроджена Мілтіц), і звели простий L-подібний палац в стилі бароко. Після смерті графині замок перейшов до її двох дочок, графінь Герсдорф. У 1790 році надвірний маршал і вільний пан Карл Фрідріх Берлепш набув право володіння замком. Після нього через спадок маєток отримала родина Карловіц.


У період 1882 - 1888 роців замок Прошвіц розширився через добудову житлового крила із західного боку. У 1901 році в замку відбулося весілля імперського графа Clemens з Фредерікою Карловіц. У 1914 році на замовлення Клеменса проведено реставрацію палацу. Після смерті принцеси Фредеріки замок у 1943 році був конфіскований, і в ньому розмістили дитячий заклад.


По закінченню Другої світової війни замок отримав син Клеменса і Фредеріки принц Крістіан, однак внаслідок земельної реформи маєток конфісковує держава, а принца і його дружину заарештовують, і висилають в західну Німеччину. Перед тим, як тут було розміщено туберкульозну лікарню, замок пограбували. У 1979 році його перетворили на окружний реабілітаційний центр для душевно хворих дітей і дорослих.
У 1990 році принц Георг, син Крістіана, викупив частину виноградників навколо замку, і відновив тут винне господарство. У 1996 році він повернув собі і замок, але ненадовго: у 2000 році занепавший за декілька років господарювання принца маєток знову викуповує держава, взявши його під свій захист. Сьогодні в замку та на території маєтку часто відбуваються концерти, фестивалі, банкети, влаштовуються урочисті заходи, весілля.
Будинок прислуги з годинниковою вежею на східному боці палацового комплексу було збудовано у 1776 році. За його основу було взято більш стару будівлю.


На захід і південь від палацового комплексу розташований великий парк у англійському стилі.
Загальна площа винного господарства навколо замку складає близько 80 гектарів.Tags: Німеччина, Прошвіц, Саксонія, замки, палаци, парки
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 10 comments