Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Сопот

Сопот, що розташований між Гданськом і Гдинею, є найвідомішим морським курортом Польщі. Взагалі-то моє відношення до всіляких курортів негативне. Там царюють жлобство, обдіралівка, попсовість, вулиці заповнені натовпами людей. Останнім таким "прикладом" був курорт Бланкенберге в Бельгії. Але Сопот став першим виключенням. Я не збирався сюди їхати взагалі. І лише, маючи вільні три години, я сів на міську електричку і поїхав до Сопота лише з однією ціллю - подивитися на море. Мовляв, як то так: був декілька днів на Помор'ї, а моря не бачив? Яке ж було моє здивування, що в Сопоті все не так, як я собі уявляв: відпочиваючих дійсно багато, але ж все виглядає якось непопсово, ціни ніхто не ломить, і головне - Сопот цікаве місто у плані архітектури. Тут є розумне поєднання старого і нового. Курортна архітектура просто шедевральна, а нова забудова зовсім не псує загального відчуття від міста.

За радянських часів був відомий як місце проведення щорічного фестивалю пісні, куди з'їжджалися виконавці соціалістичних країн. Вже у XVI столітті заможні Гданські міщани почали будувати тут, на березі Балтики, свої літні резиденції. Однак, справжній розвиток Сопоту почався після прибуття туди у 1808 році Жана Жоржа Аффне, який заснував тут курорт.


Мальовничі будівлі Бальнеологічної та Ревматологічної лікарень у Сопоті збудовані у 1903 - 04 роках за проектом Пауля Пухмюллера. У 48 купальних кабінах курортники, що проходили тут курс лікування, приймали лікувальні ванни у солоній воді, температуру якої визначав лікар.


Портал Бальнеологічної лікарні:


Ревматологічна лікарня:


M4kPS.jpg

Лазенки Полудньове (Південні купальні) збудовані у 1907 році за проектом того ж Пауля Пухмюллера. В дерев'яному будинку із характерним дахом із заломами розміщувалися гардероб і ресторан.
Візитною карткою Сопота є великий мол. Ця найдовша в Європі споруда подібного типу заглиблюється в море на відстань в 516 метрів. Уздовж молу розміщена і найдовша в Європі лава.
Мол був збудований у 1928 році, але вже у 1827 році тут існував маленький поміст, зведений доктором Аффне.
Пляж у Сопоті:
NjMWv.jpgНа горизонті - Гданські верфі і морський порт у Гданську:


В кінці молу:


Панорама міста з молу:


Старе піратське судно біля молу:


Сопотська маріна:


Відкрите море:


За скелею - Гдиня:


У самого пляжу розташована величезна будівля у стилі вильгельмського бароко. Це - збудований у 1924 - 27 роках Гранд-готель, який добре видно з молу:
На колишньому Ринковому майдані височіє неоготичний костел св. Георгія, збудований у 1899 - 1901 роках:


Від Ринкової площі до набережної провадить головна пішохідна вулиця Сопота - Героїв Монте-Кассіно, де розташовано багато цікавих будинків у модерновому та еклектичному стилі.


Найвідоміша будівля на вулиці Героїв Монте-Кассіно - так званий "Кривий будинок", зведений у 2004 році за проектом архітекторів Шотінскіх і Залевського. Архітекторів на цей проект надихнули малюнки художників Яна Марціна Шанцера і Пера Оскара Дальберга.


Найгарніші особняки і будинки відпочинку будувалися у Сопоті у першій половині ХІХ століття:
Ще один храм курортного містечка:Гданськ, ч.1: Головне Місто
Гданськ, ч.2: Вулиця Довга
Гданськ, ч.3: Три ратуші міста
Гданськ, ч.4: Плоша Довгий Тарг
Гданськ, ч.5: Набережна
Гданськ, ч.6: Маріацька базиліка + панорами міста

Гданськ, ч.7: Старе місто
Гданськ, ч.8: Острів Шпіхлерів
Гданськ, ч.9: Старе Передмістя
Гданськ, ч.10: Нічне місто
Tags: Гданськ, Польща, Пруссія, Сопот, вілли, море, палаци
Subscribe

 • Бруніко - містечко в Південному Тіролі

  Австрія ще не закінчилася, а Італія ще не розпочалася. Так можна сказати про регіон Південний Тіроль ( італ. – Трентіно Альто-Адідже), кожне…

 • Селла і Сассолунго

  Перевал Селла ( Passo Sella, Sellajoch) - високогірний перевал в Доломітових Альпах на висоті 2240 м над рівнем моря. Він розташований на стику…

 • Гора Мармолада

  Мармолада - найвища вершина Доломітових Альп (3343 м). Це частина гряди, що простягається із заходу на схід. На заході гора розривається крутими…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments