Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Marienburg, ч.3: прогулянка містом

Ознайомившись у двох попередніх частинах з замком Великих магістрів Марієнбург, прогуляємося самим містом. Весь Мальборк і його Старе місто переважно забудовані коробками післявоєнного періоду: місто сильно постраждало наприкінці Великої Вітчизняної війни під час визволення його від німецько-фашистських загарбників. Власне, саме визволителі і зруйнували більшу частину середньовічного міста. Та, незважаючи на це, в Мальборку можна побачити багато архітектурних шедеврів, які були відновлені, або збережені.

Попадаючи до Мальборка поїздом і дивлячись на будинок залізничного вокзалу розумієш, що на тебе сьогодні чекає щось незвичайне і грандіозне. Вокзал у Марієнбурзі побудували у 1897 році. Розкішна будівля, зведена в старонімецькому стилі, вже тоді була візитною карткою міста.


Рейковий автобус (електричка) Мальборк – Квідзин на мальборкському залізничному вокзалі:


Від вокзалу до історичного центру доведеться трохи пройтися пішки. Центральна пішохідна вулиця Тадеуша Кошчюшки виведе на центральну площу Мальборка з пам’ятником королю Казимиру Ягеллончику:


З площі вже видно замок Великих магістрів, точніше, аж два замки: справжній, і його зменшену у 30 разів копію:
В Мальборку залишилися рештки міських укріплень з брамами і баштами, збудованими в першій половині XIV століття з червоної цегли.

Гончарна брама, яку називають також Ельблонською, або Святодухівською, також побудована у 1380 році. Є п'ятиверхою, має висоту 12 м, зведена прямокутною в плані розмірами 7,6 на 9,4 м.


Ратуша в Мальборку була побудована у 1365-1380 роках на місці більш ранньої ратуші. Була реконструйована наприкінці XV століття і в 1901 за проектом Конрада Штенбрейхта. Зведена двоярусною, прямокутною у плані. Має двосхилий дах з двома декоративними башточками. У на даху знаходився дзвін, відлитий в 1407 році. У підвалах до війни знаходився ресторан "Ratskeller". Тепер в ратуші розміщується Молодіжний дім культури "Ратуша".
Галерея ратуші:


За ратушею знаходиться неоготичний будинок пошти кінця ХІХ століття:


Костел св. Яна постав у другій половини XIV століття після знищення під час облоги попереднього храму в 1467-1523 роках. Костел має три нави, над південною навою височіє незвичайна для готичних мурованих храмів дерев’яна дзвіниця:


Ще привабливіше виглядає місто, коли заїжджаєш до нього автомобільним транспортом:


В’їжджаючи до міста мостом через річку Ногат, з лівого боку спостерігаємо незабутню панораму замку, с правого видно місто:
Маріацька брама на березі Ногату охороняла в’їзд до міста з боку Штума:


У Мальборку, як і майже в кожному місті Пруссії, залишилася Башта відьом, де утримували в ув’язненні жінок, звинувачених у чаклунстві:На цьому серію розповідей про подорожі Пруссією та готичними замками хрестоносців завершено.


Tags: Мальборк, Польща, Пруссія, Тевтонський орден, готика, замки, костели, ратуші
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments