Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Падуя, ч.1: центральна частина

Падуя – друге італійське місто після Венеції, яке ми відвідали. Порівнювати два міста – справа невдячна. І не тому, що одне з них краще на інше. Вони зовсім інші. Між ними – якихось 30 кілометрів, а складається таке враження, що вони - в інших країнах. Падуя відрізняється від Венеції усім: архітектурою, атмосферою і, головне цінами. Тут можна поїсти в самому центрі за 8 доларів на двох, і купити шмотки рази в три дешевше, ніж у нас. Навіть не знаю, що мені більше сподобалося: Венеція чи Падуя. Обидві прекрасні! Отже, будете в Венеції – обов’язково з’їздіть в Падую!

Про Падую я багато розповідати не буду. По-перше, я не проникнутий великим пієтетом до південоєвропейських країн (уж вибачте, я більше люблю центрально-північну європейську смугу), хоч і отримав величезне задоволення від Італії. А по-друге, я елементарно не маю на то часу. Так що насолоджуйтесь фотографіями і невеликими коментарями до них :)


Крізь міську браму входимо до Старого міста:


Вулицями Падуї дуже зручно ходити: криті галереї будинків надійно захищають від пекучого сонця:


Один з центральних майданів міста - Piazza Garibaldi (площа Гарібальді):


Значно більш цікавим майданом Падуї є площа Сеньйорів, на яким кипить промтоварний і сувенірний ринок. На площі стоїть гарні будівля, яку запросто можна прийняти за ратушу. Але, знайомство з ратушею – ще попереду. Перед нами ж – палаццо Capitaniato – колишня резиденція венеціанських губернаторів. Будівлю з шикарним годинником за проектом архітектора з Верони Джованні Марія Фальконетто було завершено у 1532 році.
Поруч, на цій же самій площі Сеньйорів, стоїть класицистична лоджія "Gran Guardia":


Ще одна лоджія на площі Сеньйорів:


Цікаве палаццо поруч з площею Сеньйорів:


Собор Падуї, або катедральний костел Успіння Діви Марії носить почесний статус малої базиліки (головна базиліка – це костел св. Антонія Падуанського, з яким ми познайомимося пізніше. Сучасна будівля – вже третя на цьому місці. Перша була побудовано в IV столітті після публікації Міланського едикту і була зруйнована землетрусом в 1117 році. Собор був наново відбудований в романському стилі.
DBbjm.jpg0CLgF.jpg

Монастирська брама:


Лоджія на Катердальній площі:
0SnuM.jpg

Центром міста служать площа Трав і площа Фруктів, на яких здавна розміщується падуанський ринок. Ці площі розділені палацом делла Раджионе, який був місцем засідань міського суду.
Усередині палаццо розміщується чималих розмірів зала, що служила місцем міських зборів. Особливий інтерес представляють фрески XV ст. на астрологічні сюжети.


До нього примикає палаццо дель Муничипіо (XVI століття, сильно перебудована в 1904 році):


Площа Трав:


Міську ратушу іноді називають палацом Мороні:


Поруд з нею – одна з найкрасивіших будівель Падуї – кафе Pedrocchi, яке збудував у 1831 роціархітектор Giuseppe Jappelli в неокласичному стилі з єгиптянським впливом. Пізніше будівлю було перебудовано в неоготичному стилі.


На ратушній площі:


Палаццо поблизу ратушної площі:
Падуанський університет було засновано ще у першій половині XIII століття. У 1592 році тут викладав сам Галілео Галілей. Для туриста університет може бути цікавим тим, що в його дворі розташований безкоштовний туалет (рідка річ для Італії).
Один з найстаріших корпусів університету розташований в палаці Бо.
На завершення першої частини, ще 2 культових споруди центра Падуї:
Каплиця Scrovegni:


Церква Emeritani:


ДАЛІ БУДЕ…
Tags: Італія, Падуя, костели, палаци, ратуші
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 5 comments