Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Повний звіт про нашу весільну подорож

 
 
Рідна Україна не випадково була вибрана для весільної подорожі. Побувавши вже в багатьох країнах світу, з різноманітними культурами, ми, на свій сором, зовсім не приділяли уваги своїй країні. А, як виявилось, країна-то наша зовсім не гірше за інші, а може навіть і красивіше. Крім того, коли, якщо не після такої знаменної події, як весілля, проявивши патріотизм, показавши всім своїм друзям, знайомим і просто читачам, що по кількості всього цікавого (фортеці, замки, монастирі, церкви, костьоли) і ступеню краси всього цього Україна навряд чи поступається решті європейських країн. А українські міста - це щось! Побувавши протягом цієї подорожі приблизно в 15 точках країни, можу сказати, що кожне місто - це нібито окрема країна з своєю культурою, побутом, архітектурою, устроєм життя.
Звичайно, більшу частину подорожі ми приділили західним регіонам України. Та це і зрозуміло. По-перше, я жодного разу в своєму житті не був західніше від Києва, а по-друге, 90 відсотків найцікавішого знаходиться саме тут. Правда, не по своїй волі довелося приділити тиждень центральній Україні, а саме місту Біла Церква. А точніше, не Білій Церкві, а міській клінічній лікарні міста.
Щоб розвіяти всі стереотипи східноукраїнських читачів про Західну Україну, коротко розповім свої враження про цей регіон. Як не дивно - це, можна сказати, інша країна, яка має мало загального з східною і центральною частиною України. Всі відмінності - лише в позитивну сторону.
По-перше, свіже повітря і красива природа. Звичайно, східноукраїнські степи - це теж красиво, а труби заводів - теж по-своєму техноромантічно, але мені якось ближче гори, каньйони, ліси і водопади.
По-друге, чистота на вулицях. На відміну від Дніпропетровська, який просто утопає в смітті від центру і до околиць, на вулицях Чернівців, Івано-Франківська і Львова вам навряд чи вдасться знайти навіть папірець або окурок.
У третіх, це люди, які відрізняються добротою і чуйністю (за винятком мешканців Яремче). Всі розмови про негативне відношення до російськомовних і до жителів східних регіонів - не більше ніж нісенітниця, поширювана безмозкими політиками і людьми, які там самі ніколи не були, але чули щось від інших, які нібито там були, а насправді невідомо, були чи ні.
На російському можна вільно спілкуватися. Хоча ми вважали за краще, в основному. спілкуватися по-українськи. Але навіть в цьому випадку місцеві жителі, чувши наш східноукраїнський акцент, переходили з нами на російську.
Так, тут люди люблять свою мову, свою культуру, свою країну, нарешті, шанують свою історію. А що в цьому поганого? Більшість жителів Західної України вільно володіє трьома мовами - українською, російською і польською, на відміну від жителів інших регіонів. Крім того, люди тут майже все глибоко віруючі. Про це свідчить і кількість храмів, і те, що майже кожен індивідуум хреститься, проходячи або проїжджаючи мимо церкви.
У четвертих - це архітектура. Причому вона різноманітна в кожній області, а іноді і у внутріобласних районах. Чернівці не схожі на Івано-Франківськ, Івано-Франківськ на Львів. Кам'янець-Подільський взагалі не схожий ні на одне місто миру.
Сіла в Тернопільській, Чернівецькій, Закарпатській і Івано-Франківській області взагалі не схожі між собою. Загальне для всіх західних регіонів - це неймовірна кількість релігійних закладів - церков, костьолів, синагог. Церкви самих різних конфесій: Українські православні церкви Київського і Московського патріархатів, Українська автокефальна православна церква, Українська греко-католицька церква (один з напрямів православ'я) і Римо-католицькі (латинські, домініканські, тринітарійські і ще багато всяких різних). Але найбільший інтерес представляють середньовічні замки, яких тут просто море. Нам вдалося відвідати 9 з них.

Це була всього лише невелика преамбула. Переходжу безпосередньо до розповіді. Першою нашою ціллю був Кам'янець-Подільський в Хмельницькій області. Добиратися туди досить важко, оскільки прямих потягів немає, а на потяги львівського напряму квитків немає навіть за місяць. Тому довелося їхати через Київ. Це дуже геморойний варіант, оскільки виїжджаєш з Дніпра в 6.40 ранку, а в Кам'янці - майже опівночі. І всю дорогу - сидячи, оскільки в обох потягах-експресах - тільки сидячі вагони. Зупинка в Києві - на 4 години. Поки Світланка відпочивала в кімнаті матері і дитини на вокзалі, я зробив невелику пробіжку по Києву. У Києві я був вже не один десяток разів, але кожного разу відкриваєш тут для себе щось нове. Так, на цей раз головною моєю метою в Києві став величний Миколаївський костьол в готичному стилі. Такий в Україні тільки один. Напевно, він є і найвищою культовою спорудою країни. Чому туристи рідко заглядають сюди - залишається загадкою. А костьол, між іншим, знаходиться майже в центрі міста на вулиці Велика Васильківська(колишньою Червоноармійська) південніше станції метро Республіканський стадіон.
З Києва до Кам'янця-Подільського добиралися швидкісним потягом "Подільський експрес", введеним в експлуатацію зовсім недавно. По "Укрзалізниці" без сміху і сліз подорожувати неможливо. Мало того, що квитки нам продали нібито в купейний вагон (такого в потягу взагалі не опинилося), на наші місця квитки продали ще трьом пасажирам. Ну гаразд, що поробиш: який був міністр, така і залізниця.
З першого вагону нас відправили до шостого, з шостого - в дев'ятий. Виявилось, що майже увесь дев'ятий вагон - це пасажири з першого вагону, яким продали квитки першого класу нібито купейні. У результаті всім нам дісталися сидячі місця другого класу, які за ціною майже в 2 рази нижче, ніж в першому класі. Звичайно ми стали обурюватися і покликали начальника потягу. Начальник потягу увійшов до нашого положення і для всіх нас знайшов місця першого класу. Виявилось, що потяг заповнений всього на 10 відсотків Подивившись на місця першого класу (скляне купе з сидячими місцями, де спинки не відкатуються, а прямо перед сидінням - стінка), ми вважали за краще залишитися у вагоні другого класу.
У Кам'янці поселилися в готелі "Фильварки-центр", який знаходиться в затишному районі міста, - Руські Фільварки. Вартість за найпростіший дабл - 160 грн.Фотозвіт по розділах:

  
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments