Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

БРЮГГЕ. Частина 3: ратуша і площа Бург

З минулої розповіді ми вже знаємо, що таке беффруа, і чим вона відрізняється від ратуші, а також познайомилися з Беффруа в Брюгге – символом міста. Сьогодні дійшла черга і до ратуші (Stadhuis van Brugge) – пам’ятки готичної архітектури XV століття, яскравого прикладу забудови середньовічного фламандського міста. Ратуша розташована на площі Бург, яка наряду з сусідньою площею Великий Ринок вважається головним майданом Брюгге.

Маленька брукована площа Бург є епіцентром застиглої в камені величі колись найбагатшого торговельного міста. Тут усі спорудження не просто гарні, кожне з них – справжній шедевр архітектурної майстерності. У середньовіччя площа була політичним і релігійним центром Брюгге, а її назва в перекладі означає «фортеця». Тут дійсно колись стояло потужне укріплення, навколо якого й зародився Брюгге. Після того, як фортеця була зруйнована, на площі стали вирастати вишукані готичні будівлі, які, немов, змагаються один з одним у вишуканості і красі.


Із трьох сторін площа оточена ансамблем чудових будинків, із четвертої - розбитий парк. Площа оточена палацом Правосуддя з витонченим фасадом (класичний стиль), будинком Корпорації (бароко), будинком Записів (канцелярія, епоха Ренесанс), міської ратуші (Stadthuis, готичний стиль) і базилікою Св.Крові (романський і готичний стиль).

(панорама клікабельна!)

Першою відомою будівлею, в якій проходили засідання міської ради Брюгге, була беффруа, яка згоріла в 1280 році. Після цього для міського управління використовувався будинок в'язниці. В 1376 році Людовик II Мальський, граф Фландрії, ухвалив рішення щодо зносу в'язниці й будівлі на її місці нової ратуші.


Ратуша в Брюгге, будівництво якої було завершено в 1421 році, є одним із найстаріших збережених громадських будинків історичної Фландрії. Її багатство й пишність дозволяють судити про важливе економічне й політичне значення середньовічного Брюгге. Створена в традиціях церковної готики, вона стала законодавицею моди у фламандській громадській архітектурі свого часу. За її зразком були споруджені інші знамениті ратуші, які все-таки не змогли затьмарити оригінал своєю пишнотою, - у Брюсселі, Генті, Левені.


Двоповерховий будинок ратуші має прямокутну форму і строгі пропорції. Пишно прикрашений ліпний фасад розсічений високими віконними нішами й увінчаний зубчастим парапетом з вежами. За парапетом видно високий двосхилий дах з мансардними вікнами.
Особлива увагу привертають кам'яні статуї графів і графинь Фландрії. Це – копії позолочених історичних статуй, створення яких приписують Яну ван Ейку, які були знищені під час Французької революції, і відновлені лише в середині XX століття.
Інтер’єр ратуші:


Ратуша з тилу:


Зліва від ратуші розташована шикарна кам’яниця у ренесансному стилі. Це – колишня Канцелярія, або будинок Записів:


Прохід між ратушею та ренесансною кам’яницею, що веде на площу Бург:


Каплиця Святої Крові, або храм св. Василя – двоповерхова культова споруда, нижній поверх якої був вибудуваний в 1150 році, а верхній – у ХV столітті. За переказами, Дитріх Ельзаський у 1150 році привіз сюди декілька крапель крові Спасителя.


Нижній ярус храму – чудовий приклад романського архітектурного стилю. У наві, що розташована з правого боку, перебуває дерев'яне розфарбоване зображення Марії з дитятком, що датується приблизно 1300 роком. Верхній ярус каплиці був добудований у готичному стилі, що і визначило стиль всієї споруди. Під час Французької революції базиліка була зруйнована, а пізніше відновлена. Вхід у базиліку безкоштовний, але от за відвідування найбільшої визначний пам'ятки – Музею Святої Крові Христової - прийде заплатити.
Кам’яниці західної частини площі Бург:


Будинок Корпорації у бароковому стилі:


ДАЛІ БУДЕ…
Tags: Бельгія, Брюгге, Фландрія, готика, ратуші
Subscribe

 • Штерцинг (Віпітено)

  Австрія і Італія з'єдналися воєдино у маленькому містечку Віпітено (німецькомовна назва - Штерцинг), що розкинулося на кордоні двох держав.…

 • Бріксен (Брессаноне)

  Бріксен (італійська назва- Брессаноне ) - містечко в Південному Тіролі, враженнями про яке можна ділитися годинами, настільки в місті багато…

 • Інші Нідерланди

  Нідерланди і Амстердам у більшості наших співвітчизників асоціюється з курінням трави, тістечками з марихуани і напівголими дівчатами у вітринах на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments