Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

ГЕНТ

Гент – давній суперник Брюгге. В давнину вони суперничали за вплив, сьогодні сперечаються, хто з них красивіше. Так сталося, що Брюгге – більш відомий серед туристів. Що мені більше сподобалося: Гент чи Брюгге, я і сам ще для себе не визначився. Наприклад, моя Світланка не побачила в Генті нічого особливого і не відчула його атмосферу (точніше, присутність цієї атмосфери). Щодо своїх особистих вражень, то Гент показався мені більш автентичнішим і більш справжнім, а Брюгге – намальованим і пристосованим для туристів. Ще один показник, що свідчить на користь Гента, ще те, що йому буде присвячено аж 7 частин моєї розповіді (в той час, як Брюгге було присвячено лише 4).

В сьогоднішньому звіті – про місто в цілому. В подальших розповідях буде докладніше про основні визначні пам’ятки Гента. В Генті є беффруа, ратуша, два замки, вражаючий собор св. Баво і не менш вражаючі кам’яниці на набережній. Почнемо розповідь з найпопулярнішого серед туристів місця у Генті – моста св. Михаїла.


З моста відкривається гарний вигляд на кам’яниці на набережних Граслей і Коренлей:


Таких гарних кам’яниць немає навіть в Гданську:


На мосту Святого Михаїла:


З моста св. Михаїла добре проглядається головний майдан міста – Коренмаркт (Суконний Ринок):


Головне на будь-якому фламандському ринку, це, звичайно, беффруа:


Друга найпривабливіша річ на ринку – собор Святого Баво. Це – один з найбільш вражаючих храмів Європи, які мені доводилося бачити:


Палац єпископів і капличка за собором св. Баво:


oe20m.jpg

Не менше вражає і будинок головної пошти Гента:


Ратуша в Генті – це щось надзвичайне. Про неї буде окремо і докладно. Сьогодні покажу вам тільки її частину:


В Генті збереглося відрізу 2 середньовічних замки! Не частий випадок, навіть для Західної Європи. Замок графів Фландрії (Гравенстен, Gravensteen) був побудований в 1180 році і є єдиним середньовічним замком у Фландрії, оборонна система якого збереглася практично недоторканої дотепер:


Другий замок носить трохи незвичну назву - замок Жерарда Диавола (Geraard de Duivelsteen). Походить з ХІІІ століття:


Костел Святого Михаїла – найпізніший з готичних храмів Гента. Він був побудований в 1440 - 1480-х роках і завершений лише в середині XVII століття, хоча вежа так і залишилася недобудованою. Східна частина зберегла чистоту стилю пізньої готики, у цілому ж будинок трохи еклектичний і позбавлене цілісності. Усередині святиня оброблена заново в минулому столітті.
Портал костелу Св. Михаїла:


За замком графів Фландрії розташованим відомий історичний район Гента - Патерсхол (нідерл. Patershol). Район зберіг середньовічне планування. Більшість його будинків відносяться до XVII-XVIII століттям. Патерсхол - це одночасно житловий район і район невеликих кафе й ресторанів.


Назва району (у буквальному перекладі - «нора священиків») пов'язане з розташованим по сусідству монастирем кармелітів, який був заснований наприкінці XIII століття. Коли в XV столітті в замку графів Фландрії розмістилася Рада Фландрії (верховний суд Фландрії), у Патерсхолі стали селитися юристи й чиновники, завдяки чому цей район став одним із самих багатих і престижних у Генті.


В XVIII столітті район став втрачати свій престиж, а з початку XIX століття, коли поруч із Патерсхолом було побудовано кілька текстильних фабрик (одна з них розмістилася в самому замку графів Фландрії), Патерсхол перетворився в бідний пролетарський район. Поступово Патерсхол перетворився в злиденне й кримінальне гетто. До Другої світової війни Патерсхол був кварталом червоних ліхтарів.


Ситуація змінилася в сімдесятих-вісімдесятих роках XX століття. Затишне середньовічне планування й історичне забудова району стала залучати багатих жителів, і туристів. У результаті Патерсхол знову став престижним районом.


Неподалік віз замку і Патерсхолу розтащований ще один центральний майдан міста - П'ятничний Ринок (Vrijdagmarkt). Назва місця говорить саме за себе: тут по п’ятницях відбувалися базари. На початку ХІІІ ст. цей ринок був самим популярним у місті. Наприкінці XVII ст. тут активно велася торгівля полотном. Саме в Генте зародилася і розбудовувалася текстильна традиція. Гентівське сукно і тонка лляна тканина мали всесвітню славу.


Кам’яниці на П'ятничному Ринку:
ilnat.jpg

М'ясний ринок зберіг дерев'яні крокви ще з XVI століття. Тут дотепер, як і в старовину в'яляться свинячі окости, про які Карл П'ятий, уродженець Гента, говорив, що вони прекрасні, але якщо їх їсти з гентською гірчицею, те це їжа богів.


Майже Венеція:
Приклади забудови центральної частини міста:


Іноді попадається трохи модерну і еклектики:
З центру перемістимося на південну околицю міста. По дорозі до залізничного вокзалу можна відшукати абатство Св. Петра. Побудоване незабаром після абатства св. Баво, воно майже цілком перебудоване протягом XVІ-XVII століть. У цей час у повністю модернізованих інтер'єрах улаштоване приміщення для виставок і готель.
Старі військові казарми нічим не гірше замків:


Якщо вирішите йти до вокзалу пішки (він дійсно трохи далеко від центру), то, скоріш за все, будете йти крізь мальовничий парк з альтанкою та гротами:
ПРОДОВЖЕННЯ БУДЕ!
Tags: Бельгія, Гент, Фландрія, беффруа, замки, костели, ратуші
Subscribe

 • Шаргород

  Як правило, я дуже рідко повертаюсь в міста, які я відвідував з причини того, що є ще багато місць, які хочеться подивитися, бо скільки того життя...…

 • Мурафа

  В Мурафі (Шаргородський р-н, Вінницька обл.) мені пощастило побувати двічі: вперше - у 2010 році під час Другої Буковинсько-Подільської експедиції,…

 • Резиденції Верхнього Поросся

  У травневі вихідні подорожував Верхнім Пороссям (або Надроссям). Довгий час цей етнорегіон залишався для мене Terra Incognita незважаючи на…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 9 comments