?

Log in

No account? Create an account
Шарлеруа - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Шарлеруа [Oct. 19th, 2012|10:52 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , , ]

Останнє бельгійське місто, про яке я розповім, буде Шарлеруа. Останнє на сьогодні, бо таки маю надію ще раз відвідати Бельгію в цьому році. Ніколи б в житті в це жахливе місто я б не поїхав, якби не аеропорт, в який пробувають всі рейси бюджетних авіаліній. Доля розпорядилася так, що після Брюсселя залишок нашого часу (а це – 12 годин) до відльоту ми присвятили цьому «бельгійському» в лапках місту. Шарлеруа – місто негрів і сталеварів. Місто-побратим Шарлеруа в Україні – Донецьк. І цим все сказано.

Перевантаженим переважно чорношкірими пасажирами поїздом без кондиціонера ми поїхали з Брюсселя на південь країни у місто Шарлеруа, звідки мали наступного дня з ранку летіти до Кракова. Відсталість франкомовної Валлонії добре проглядаються з вікна поїзда: бідні села, купи сміття, загальна неохайність. Найавантюрнішою моєю забаганкою було вечірнє гуляння по Шарлеруа. Ще Андрій з Антверпена попереджав нас: Шарлеруа користується поганою славою, не гуляйте там по вечорах!


Ми так і "послухалися". До останнього автобуса в аеропорт залишалося ще дві години і ми пішли досліджувати Шарлеруа. Все стало ясно вже після 5 хвилин прогулянки: побиті стекла у вітринах і в звичайних житлових будинках, решітки на вітринах, багато сміття, я майже повна відсутність людей на вулицях (на виключенням бомжів). Ті, що попадалися, мали дуже антисоціальну зовнішність, кучкувалися групками, які ми обережно обходили. Відсоток негрів зашкалює: білу людину тут зустріти важко. Борони Боже Україну від такого "Євросоюзу"!


Тим не менш ми знайшли в собі сили дійти до центру міста.


В центрі міста купа розбитих вітрин:
Щоб вітрини не били, їх на вечір і ніч закривають залізними сітками.


Навіть в кам’яницях в самому центрі міста – розбиті вікна.


Центральна площа короля Шарля виявилася звичайним колом, від якого розходяться 8 вулиць. На площі - ні душі. Час від часу проїжджають машини з пасажирами неєвропейської зовнішності. Тут же, на площі, розташовані головні визначні пам'ятки міста – ратуша з беффруа і церква, стан якої важко назвати ідеальним.

Ратуша і беффруа на задньому плані:


Беффруа:


Церква:


Будинок пошти, напевно, найцікавіша споруда Шарлеруа:


Є також декілька модернових кам'яниць та вілл в околицях площі.
Ще один храм міста:


Попереду на нас чекала безсонна ніч в аеропорту, оскільки наш літак вилітав у 7.55. Спочатку ми забронювали номер в одному з готелів поблизу аеропорту, але потім задавила жаба платити 65 євро за якійсь черговий гадюшник, і ми відмінили бронювання, вирішив витратити гроші на інші корисні і цікаві речі. Слід віддати належне Шарлеруа: на відміну від інших міст Бельгії супермаркети тут не лише працюють у вихідні, але й відкриті допізна. Щоб не було сумно ночувати в аеропорту, ми взяли бельгійського пива і їжу. І, правда, ніч пролетіла швидко і непомітно.


Відлітаємо:

LinkReply

Comments:
[User Picture]From: haidamac
2012-10-19 08:52 am (UTC)
яке гарне містечко :)))
розумію націоналістів Фландрії

з.і. шо за аватарка? поставив би вже Міколу Янича - якраз було норм до посту до міста-побратима :)
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2012-10-19 08:57 am (UTC)
Правда, що гарне! Тому й планую ще раз побувати :) А націоналістів - фтопку. Їшь які: ділять людей за кольором шкіри і походженням! Всі люди рівні: як в Брюгге, так і в Шарлеруа! Так само, як і міста :)))

А щодо аватарки, то подивись мій попередній пост (точніше, попередній до попереднього) :)

Edited at 2012-10-19 08:59 am (UTC)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: haidamac
2012-10-19 09:03 am (UTC)
... як в Брюгге, так і в Шарлеруа, так і в Бібрці з Крижополем :)))

не бачу аватарки (то треба рити френдстрічку)

Але возмущєнію моєму немає меж. Куди з аватарки за замовчуванням подівся той добряк в чалмі Джихад Джаббаров? Що ми бачимо замість неї, якусь беффруу?
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2012-10-19 11:22 am (UTC)
Так - всі люди - браття! :)

Про те, що послужило поштовхом до аватарки: http://andy-babubudu.livejournal.com/295725.html
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: haidamac
2012-10-19 01:31 pm (UTC)
я бачив, єслі шо
я думав, у тебе до того посту якась інша аватарка
(Reply) (Parent) (Thread)