?

Log in

No account? Create an account
Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Франція [Dec. 3rd, 2012|10:52 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , , , , , , , , ]

Місяць тому я фактично закинув ведення журналу. Причина тому – непомірна завантаженість на роботі. Думав, що після виборів, нарешті, відпочину, але роботи стало ще набагато більше, ніж перед час передвиборчої компанії. Напевно, правильним рішенням було забутися хоча б на тиждень про роботу і провести тиждень в таких місцях, про які в житті ніколи і не мріяв. Так, про Францію я навіть і не мріяв. Це була така захмарна ціль, яку я навіть не міг дозволити собі поставити перед собою. Адже, Франція – це було для мене щось далеке, недосяжне, надмірно дороге і неосяжне як по території і красі. Коротше, я завжди вважав себе не достойним бачити її красу. Але, дякувати Богові, в житті бувають несподівані моменти, які дозволяють впритул наблизитися до мрії, хоч і не нездійсненної, і реалізувати її.

Для чого я їхав у Францію? Не лише побачити беффруа, якими марив останні пару місяців. Звичайно, хотів подивитися знамениті замки Луари. Головною ціллю було вперше в житті побачити нещодавно відкриту для себе таку архітектурну категорію, як «полум’яніюча готика». Незадовго до поїздки я десь прочитав, що справжня готика, насправді, є тільки у Франції. У всіх інших країнах це або підробка, або «варіації на тему». А якщо казати про «полум’яніючу готику» - то це вже чисто французька категорії.

Отже, запрошую разом зі мною віртуально відправитися у найготичнішу і найренесанснішу подорож у моєму житті. Маршрут такий: Львів – Вроцлав – Шарлеруа – Брюссель – Лілль – Париж – Венсен – Шомон-сюр-Луар – Амбуа – Шенонсо – Тур – Блуа – Шамбор – Вернон – Руан – Амьєн – Лілль – Шарлеруа – Краків – Львів.


Ми летіли з Вроцлава ryanair до Шарлеруа. Про це жахливе валлонське місто я вже розповідав в цьому році. Мені повезло взяти квитки туди і назад по чисто символічній ціні – близько 40 євро в обидва кінця. Але я рано тішився: Франція просто шалено дорога. Це не Німеччина і не Італія, і тим більш – не Польща. Поїсти і попити тут щонайменше втричі дорожче, а залізничний транспорт (єдиний спосіб пересуватися по країні) коштує в 20 разів дорожче за наш! При чому ніяких проїзних, типа як в Німеччині, у Франції не має. А ще – додайте вартість відвідання замків і інших визначних пам’яток, яка у кожному разі складає не менше 10 євро. При чому все зроблено дуже хитро: поки не купиш квиток, замок не побачиш навіть ззовні. Але, ніякі французькі ціни та інші негаразди не здатні ні на йоту зіпсувати враження від Франції!


Першим французьким містом, який я побачив, був Лілль – столиця найпівнічнішої провінції Франції Нор-Па-де-Кале. Сюди я прибув у вечорі по дорозі до Парижу і мав пару годин для того, щоб оглянути місто. Найперше, що кидається в очі, це те, що кожне французьке місто вже зараз по повній святкує Різдво. Центри міст прикрашені ілюмінацією, а центральні площі – ялинками.


А ось і перша беффруа!


В Ліллі ще є і ратуша, не менш симпатичніша за беффруа. Але сьогодні я вам всього не покажу, залишу багато цікавого для подальших докладних розповідей. А ми ж направляємося в Париж!


Забігаючи вперед скажу, що з побачених півтора десятка французьких міст, Париж мені сподобався найменше. Так вже сталося, що не люблю я столичні мегаполіси. Маленькі середньовічні містечка – це набагато ближче мені. Але все ж таки пробіжимося по головних символах французької столиці.
Тріумфальна арка на площі Шарль-де-Голль – Етуаль:


Паризька ратуша – найгарніша, як на мене, будівля Парижу:


Нотр-Дам де Парі! Як же без нього?


Собор, звичайно, вражає. Але у порівнянні з храмами, які мені довелося бачити в інших містах Франції, Нотр-Дам виглядає іграшкою :) Трохи деталей храму:


Так виглядає Лувр: колишній замок, а сьогодні – палац, де зібрана колекція шедеврів світового мистецтва:


Мону Лізу бачив. Венеру також :))


Напроти Лувру – готична церква Сен-Жермен з беффруа у стилі полум’яніючої готики. Саме звідси почалася Варфоломіївська ніч:


Оцініть деталі беффруа:


Ще один замок Парижа – Консьєржі:


Найготичніша беффруа світу – Сан-Жак:


Беффруа і полум’яніюча готика – два в одному! Насолоджуйтесь деталями:


В Париж ми ще повернемося пізніше. А поки за допомогою метро побуваємо у передмісті Парижу – Венсенсі, де розташований Вінсенський замок – резиденція французьких королів. На фото – лише донжон замку. Сама твердиня неймовірної величини, і про неї колись розповім окремо.


На території замкового подвір’я знаходиться каплиця у стилі полум’яніючої готики:


А ми сідаємо і швидкісний поїзд і буквально за півтори години опиняємося в долині Луари, знаменитої своїми замками епохи готики ренесансу. Перший замок на нашому шляху - Шомон-сюр-Луар, що знаходиться на березі Луари між містами Блуа і Амбуа:


Мені знадобилося дві години, щоб знайти вхід до замку, двічі обійшовши містечко, піднявшись і спустившись з гори. Довелося таки розстатися з 11 євро, щоб зробити цей знімок:


Шість хвилин їзди на регіональному поїзді – і ми в колишній королівській столиці Франції - Амбуа:


В центрі міста над Луарою височіє потужний замок французьких королів château d'Amboise:


Замок вражає своїми розмірами і величчю. Готична каплиця зліва – це місце поховання Леонардо да Вінчі:


А сам Леонардо да Вінчі провів свої останні роки у замку Кло-Люсе, який знаходиться в кілометрі від замку Амбуа:


Забудова історичного центру міста:


Багато мешканців Амбуа ще у середньовіччі влаштували собі домівки у схилах замкової гори:


Беффруа в Амбуа:


Найбільші враження залишив в мене замок Шенонсо на березі річки Шер:


Шенонсо належить до «замків на воді». Його ще називають «Дамським замком», оскільки в ньому завжди жили одні жінки – королеви та фаворитки французьких королів.


Варто побачити і інтер’єри. Вони – найбагатші серед інтер’єрів усіх замків Луари:


В місті Блуа знаходиться найбільший серед замків Луари. Він настільки великий, що на фотоапарат можна зафіксувати лише його четверту частину. Замок складається з 4 різних частин, які відображають періоди його розбудови: готика, полум’яніюча готика, ренесанс і класицизм:
Багатий на декор вхідний портал замку виконаний у стилі полум’яніючої готики:


Класицистичне і ренесансове крила замку:


Унікальні сходи, авторство яких приписують Леонардо да Вінчі:


Вид з замку на кафедральний собор Блуа:


Так виглядають вулички середньовічного Блуа:
Замок Шамбор – найвідоміший замок Луари. Напевно, в сезон тут стільки ж туристів, скільки на Сан-Марко в Венеції. Я ж насолоджувався замком наодинці:
По дорозі в Париж я випадково попав у місто Тур, де провів всього одну годину. Яким же було моє здивування, коли я випадково побачив у місті неймовірно грандіозний собор!


Маємо можливість роздивитися трохи деталей:


Ратуша в Турі. Також гарна:


В вечорі колеги попросили, щоб я їх зводив на бульвар Кліши – вулицю зелених ліхтарів та Мулен Руж. Власне, дивитися там нема на що: наш проспект Карла Марла в Дніпропетровську набагато симпатичніший. Єдине, від чого я отримав задоволення – це від лягушачих лапок, які пробував вперше в житті, та французького вина:


Найпопсовіше місце Парижа, куди всі туристи злітаються, як мухи на лайно:


Сам бульвар, зрозуміло, являє собою місце розпусти:


А от що мені дійсно сподобалося у нічному Парижі – це район Дефанс. Я байдужий до сучасного містобудування, але хай тек у Дефансі склав на мене дуже позитивні враження:
Попереду – найцікавіша частина подорожі – Нормандія. Її столиця, Руан – то місто, про яке я навіть дозволити мріяти собі не міг. Але такі попав туди. Але до того, зранку, було невеличке нормандське містечко Вернон. Осінь, готика і фахверки – все в одному:


Ратуша в Верноні:


Практично весь центр міста складається з середньовічних фахверкових будиночків:


Все, що залишилося від Вернонського замку. І той, навіть, частково фахверковий:


На протилежному березі Сени передмістя Вернона, яке має назву Вернонне. З моста добре видно місцевих замок і середньовічний млин. Зверніть увагу: осіння Нормандія – добра альтернатива осінньому Поділлю :)


Старий млин, що стоїть на опорах середньовічного моста ХІІ століття:


Замочок Шато-де-Труллє поруч з млином:


І, нарешті, ми дісталися до світової столиці полум’яніючої готики – міста Руан. Саме тут знаходяться три храми, які вважаться еталонами цього стилю. Руанський собор – найграндіозніший і найвражаючий храм, який мені доводилося бачити в житті!


Мовчки насолоджуйтесь деталями:


Але я передусім їхав в Руан для того, щоб побачити церкву Сен-Маклу. Саме вона вважається світовим еталоном полум’яніючої готики.

Взагалі, весь тиждень я дивувався, як це так, що моя подорож проходить гладко, без ексцесів, з постійними везіннями і приємними несподіванками. І я відчував, що має відбутися щось, до додасть до моєї солодкої подорожі ложку дьогтю. І воно відбулося. Церква Сан-Маклу, яка за великим рахунком була основною ціллю подорожі до Франції, виявилася на реконструкції. При чому, вона не просто стояла в риштування, а була повністю обнесена дерев’яним каркасом. І лише частину шпилю можна було роздивитися:


Не можу передати словами, на скільки це зіпсувало мій настрій. Я взагалі хотів все кинути і їхати геть. Але потів взяв себе в руки, і пішов таки дивитися інші шедеври полум’яніючої готики. Один з них – церква Сен-Уен, що належала монастирю бенедиктинок:
А достойною компенсацією за Сен–Маклу став руанський Палац Юстицій – грандіозна споруда XV століття, також у стилі полум’яніючої готики:


Беффруа на беффрує:


Ренесансний особняк Буртерульда (1501 - 1537 роки) напроти Руанського собору:
Ще одна родзинка Руана – це величезна кількість фахверкових будинків в історичній частині міста. Вони настільки різноманітні, що в мене пішло дві годити тільки на те, щоб їх роздивитися і зробити півсотні фоток:
Міська брама Руана з годинником і беффруа:


Нормандські фахверки самі лізуть в кадр:
У вечорі я на годинку зупинився в місті Амьєн – столиці Піккардії. Тут розташований ще один відомий французький собор. Собор знаменитий двома речами:
- він є еталоном чистішої високої французької готики,
- він є найбільшим за місткістю прихожан храм у Франції:


Цілком природно, що в Амьєні і є беффруа:


Є ще й ратуша, але її сьогодні не покажу :)

Частину ночі перед автобусом на Шарлеруа і провів у Ліллі, про який вже розповідав на початку розповіді. Більшість населення Лілля – негри і араби. Але на відміну від майже сусіднього Шарлеруа, більшість з них виглядає якось благородно і по-європейськи. Уявіть собі, я півночі без будь якого страху гуляв по Ліллю. Не бачив жодної розбитої вітрини і вікна, що в Шарлеруа є нормою.


З ранку літак доставив мене з Шарлеруа до Кракова. Вже вдруге в цьому році я гуляв Краковом і намагався зрозуміти його. І вдруге не зрозумів. Є міста, які зовсім не вставляють. Таким міст небагато, і Краків – один з них. Може вам і сподобається, але мене Краків як не вражав, так і не вражає:
Напевно, візьму паузу в подорожах. Стомився я від них. Так багато подорожувати не можна. Це притупляє відчуття ейфорії і нівелює насолоду. Дякую за увагу!
LinkReply

Comments:
Page 1 of 2
<<[1] [2] >>
[User Picture]From: urmodig_skald
2012-12-03 09:27 am (UTC)
Нiштяк :)
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2012-12-03 04:59 pm (UTC)
Па-любому ніштяк, браток! :)
(Reply) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: bodlak
2012-12-03 10:01 am (UTC)
Андр1й, цим репортажем ви перевершили самого себе. Я давно читаю ваш журнал, вашими очима дивлюсь на вс1 св1тов1 дива. Але тут - Париж, Франц1я! Я знав, що вони прекрасн1, але щоб наст1льки. Я н1де не бачив таких знимок. Я н1де не був, н1чого не бачив. Весь м1й св1т - то ЛЬв1в 1 Лен1град, тод1 ми його П1тер називали. 1нтернет дае можлив1сть побувати в таких прекрасних куточках нашо1 Земл1. Рад1ю разом в вами. Ваш1 фото - високого гатунку, вони - суперпрфес1йн1.
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2012-12-03 05:03 pm (UTC)
Дякую Вам за теплі слова! Але щодо суперпрофесійності фоток - це значне перебільшення :)

А те, що Ви "ніде не були і нічого не бачили", то це - явище тимчасове. Завтра все може змінитися. Я вперше побував в Європі лише в минулому році. І навіть не міг підозрювати, що за рік стільки подивлюся. Це все - питання щасливого випадку.
(Reply) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: dniprovych
2012-12-03 10:46 am (UTC)
класно
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2012-12-03 05:07 pm (UTC)
і ще й гатічно :)
(Reply) (Parent) (Thread) (Expand)
From: vart_ua
2012-12-03 10:46 am (UTC)
Чудова мандрівка вийшла. Тільки не розумію чому полум'яніюча готика, коли вивчав історію архітектури то викладач казала полум'яна або ж вогняна готика
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2012-12-03 05:11 pm (UTC)
(Reply) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: andrijo
2012-12-03 10:56 am (UTC)
Добрий репортаж - з величезним задоволенням прочитав.

А знаменитий Camembert (http://fr.wikipedia.org/wiki/Camembert_(fromage)) пробував ?
На смак мяввв, особливо з хорошим вином :)

P.S Лапки в нас жаб'ячі а нє лягушачьі ;)

Edited at 2012-12-03 10:58 am (UTC)
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2012-12-03 05:19 pm (UTC)
Дякую!

Ні, не пробував. Я там взагалі на голодному пайку сидів. Не до того було. Це і так була найкоштовнішою.

А про зауваження про лягушек дякую! :)
(Reply) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: dana_ja
2012-12-03 11:26 am (UTC)
супер, дякую. бувала в деяких з тих місць багато років тому-ммм насолода!
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2012-12-03 05:23 pm (UTC)
Дякую!
І щось змінилося там зараз у порівнянні з тима далекими роками? :)
(Reply) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: edward_trad
2012-12-03 11:31 am (UTC)
Дякую !...чудовий пост..справжній подарунок для такого галломана -традиціоналіста як я...
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2012-12-03 05:25 pm (UTC)
Дякую! Приємно, що Вам сподобалося! :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: rbrechko
2012-12-03 01:24 pm (UTC)
Гарна поїздка! А в Руан якось згодом доведеться ще раз поїхати ;)
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2012-12-03 05:26 pm (UTC)
Дякую! Роби візу, разом поїдемо в Руан. Заодно і Мон-Сен-Мішель подивимося. Я його спеціально залишив для іншої поїздки :)
(Reply) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: voyager_a
2012-12-03 01:24 pm (UTC)
Красиво! Що ще тут можна сказати ...
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2012-12-03 05:29 pm (UTC)
Ще можна сказати "готично" :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: lesya123
2012-12-03 03:16 pm (UTC)
краса.
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2012-12-03 05:31 pm (UTC)
є таке :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: nata_tara
2012-12-03 04:19 pm (UTC)
Дуже цікаво подивитись на місця, які знайомі по назвах з книжок дитинства. Дякую за репортаж!
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2012-12-03 05:33 pm (UTC)
Дякую і Вам за увагу! Ви, значить, правильні книжки читали. Я на французьку тематику тільки "Трьох мушкетерів" :)))
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: mandrivnic
2012-12-03 04:25 pm (UTC)
Цікавий пост!Дуже хороші фото!
Дякую!
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2012-12-03 05:34 pm (UTC)
Дуже дякую!
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: afina_ua
2012-12-03 05:00 pm (UTC)
готика прекрасна)
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2012-12-03 05:34 pm (UTC)
готика просто мегаготична! :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: terwik
2012-12-03 05:16 pm (UTC)
Шикарно, просто шикарно, ніколи не уявляв що воно настільки так )))
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2012-12-03 05:35 pm (UTC)
Я також не уявляв! :) Дякую!
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: artur_makeev
2012-12-03 06:45 pm (UTC)
А як це: "поки не купиш квиток, замок не побачиш навіть ззовні" - тобто кордони встановлюють, через які не пробратись?
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2012-12-03 08:20 pm (UTC)
Саме так! І засаджують парком так, щоб не було видно замка :)
(Reply) (Parent) (Thread) (Expand)
Page 1 of 2
<<[1] [2] >>