Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Беффруа Сен-Жак

У кожного є свій Париж. Для когось Париж – це мода, для інших – Ейфелева вежа чи Нотр-Дам, а для когось – бульвар Кліши з Мулен Ружем, секс-шопами і путанами. Відповідно, у кожного є і свій символ Парижа. На жаль, чи на щастя, жодне з перерахованого моїми символами Парижа не стали. В найближчих розповідях розповім про ті паризькі об’єкти, які склали на мене найбільше враження. Оскільки основною метою подорожі Францією були беффруа і полум’яніюча готика, саме з цього ми і почнемо.

Вежа Сен-Жак – мій найулюбленіший архітектурний об’єкт Парижа, що поєднав в собі обидві категорії. Найготичніша беффруа світу – це те, що залишилося від романської церкви Жак-ла-Бушері, збудованої Гільдією м’ясників Парижа. Башта знаходиться на невеличкий площі на вулиці Риволі на півшляху між Лувром і ратушею.
Церква Жак-ла-Бушері слугувала місцем збору прочан з усієї Франції, які звідси починали свій паломницький шлях Святого Якова, якій закінчувався у гробниці апостола в Сантьяго-де-Компостела в Іспанії. Збудований у романському стилі храм на початку XVI століття змінив свій образ на готичний. Тоді ж було добудовано дзвіницю (беффруа) у стилі полум’яніючої готики, будівництво якої було завершено у 1523 році. В той час по всій Європі поширювався ренесанс, і навіть вже в той час новозбудована башта Сен-Жак виглядала символом середньовіччя.
Цікаво, що у 1648 році вчений Блез Паскаль проводив на вершині вежі виміри атмосферного тиску. Пізніше французи вшанували пам'ять про цю подію, розмістивши в вежі статую Паскаля. А вже в наші часи, у 1981 році, на вежі встановили невелику метеостанцію.


У 1797 році саму церкву розібрали революціонери на камінь, а дзвіницю здали в оренду майстрам для виплавки куль для мисливської зброї.


У 1862 році вежа Сен-Жак була оголошена історичним пам'ятником. Довгий час вона стояла без належного догляду і поступово занепадала. На початку минулого мерія Парижа прийняла рішення почати роботи по відбудові пам'ятника. Вежу покрили риштуваннями і сховали від очей за непроникним екраном. І тільки в 2008 р. дзвіниця постала стала перед публікою в оновленому виді. У висоту вежа досягає 50 метрів.


Вершину дзвіниці прикрашає статуя Святого Якова, а по кутах розміщені скульптури ангела, орла, бика і лева - символів чотирьох євангелістів.


Tags: Париж, Франція, беффруа, полум'яніюча готика
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 21 comments