Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Королівський замок Амбуаз

Всього 6 хвилин їзди на регіональному поїзді відділяють замок Шомон-сюр-Луар від наступного не менш цікавого і величного замку Луари. Королівський замок Амбуаз (фр. château d'amboise) - середньовічний замок, що піднімається над рікою Луарою в однойменному французькому містечку. Перший замок на цьому місці був побудований ще в XIII столітті. Першим власником Амбуазького замка був анжуйський граф Фульк Нерра.
PB270695
Незабаром замок і місто переходять до могутнього сімейства Амбуазів, які звідси контролювали важливий брід через Луару. Але на початку 1430-х рр. власник замка був обвинувачений у змові проти короля, а його володіння - вилучені в скарбницю королівства.
Нинішній триповерховий замок із величезними вежами по боках почали будувати у 1492 році на замовлення Карла VIII, який народився і помер в Амбуазі. Запрошені ним для завершення робіт італійці Доменіко да Кортона і Фра Джокондо першими принесли у Францію архітектуру ренесансу. Вважається, що саме в Амбуазі з'явився перший за межами Італії регулярний сад.


PB270693

Король Франциск I виріс в Амбуазькому замку, який належав його матері Луїзі Савойській, і благоволив йому більш, ніж резиденції свого попередника Людовика XII в Блуа. В 1515 році він оселив у замку Клу, з'єднаному із замком підземним ходом, Леонардо да Вінчі. Цьому замку буде присвячено наступну розповідь. Тут він закінчував «Джоконду», тут же і помер в 1519 р. Похований художник, як прийнято вважати, у замковій каплиці св. Губерта, збудованій у 1491-1496 роках.
PB270721
PB270722

PB270702

Після смерті Франциска I в Амбуазі облаштувався «молодий двір» Генріха II і Катерини Медичі. Тут росли їхні діти і невістка, Марія Стюарт. В 1560 році Гізи привезли в Амбуаз із Блуа молодого короля Франциска II, на якого планувався напад гугенотів (Амбуазька змова). Тут же над змовниками була учинена жорстока розправа.
PB270723

Наступні французькі монархи не проявляли інтересу до Амбуазькой резиденції. Людовик XIII подарував її своєму братові Гастону, а Людовик XV - міністрові Шуазелю. Людовик XIV тримав тут під арештом Николя Фуку і герцога Лозена. В XIX столітті тут оселили полоненого Абд аль-Кадира.
PB270694

У роки Французької революції значна частина Амбуазького замка була знищена. Щоб зупинити процес розкрадання культурних скарбів, Третя республіка в 1872 році надала збережені частини замка в розпорядження Орлеанського дому. У цей час їм відає фонд Людовика Святого на чолі з Його високістю графом Паризьким.
PB270716

PB270731

Вхідні портали замку:
PB270733

PB270706

Ще трохи деталей:
Вид на замок і місто з протилежного берега Луари:

Tags: Амбуаз, Луара, Франція, замки, полум'яніюча готика
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 14 comments