Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Кло-Люсе - замок Леонарда-да-Вінчі

Замок Клу (Cloux) або Кло-Люсе (Le Clos Lucé) – ще один середньовічний замок Луари, розташований в місті Амбуаз всього в одному кілометрі від вже відомого нам королівського Амбуазького замку. Дорога від одного до другого замку – неймовірно захоплююча: середньовічні фахверкові будинки та помешкання місцевих мешканців, влаштовані у схилах замкової гори. Але про це – у наступній розповіді, яка буде повністю присвячена місту Амбуаз. Сьогодні ж зупинимося на другому замку Амбуаза, відомого перш за все завдяки тому, що в ньому жив і творив легендарний Леонардо да Вінчі.

Саме завдяки тому, що в геній працював тут останній роки свого життя і створив тут найкращі твори, замок Кло-Люсе є сьогодні одним із самих пізнаваних і самих популярних замків Луари. Популярним в сезон, але не зараз. Зараз я був єдиним відвідувачем замкового подвір’я. Сам же замок був зачинений, що є природнім: ні біля замку, ні навколо замку – ні душі. Складалося враження, що в той день я був єдиним туристом у всій долині Луари.

Перший невеликий замок з рожевої цегли на цьому місці було збудовано у 1107-1115 роках за наказом Гуго Амбуазького на місці галло-римського поселення. У другій половині XV сторіччя на цій ділянці була побудована невелика садиба для фаворита короля, Етьєна Лелу, помічника кухаря королівської кухні в резиденції Плессі-ле-Тур.


Невеликий замок Кло-Люсе, складений із цегли і білого каменю в стилі полум'яніючої готики, обійшовся Карлу VIII в 3500 золоті екю, а підтверджуючий це акт продажу, датований 2 липня 1490 року і записаний на пергаменті, дотепер зберігається в Кло-Люсе. Король перетворив замок на свою королівську резиденцію. У Кло-Люсе провів юність майбутній король Франції Франциск I. Він приїжджав сюди разом зі своєю сестрою Маргаритою Ангулемською.


На початку 1516 року в замку Кло-Люсе облаштувався Леонардо да Вінчі. Франциск I не просто так оселив творця в маєтку Клу - воно з'єднувалося із замком Амбуаз таємним підземним проходом, так що король міг у будь-який момент побачити геніального італійця і стежити за завершенням роботи над знаменитої Джоконди. Художник умер 2 травня 1519 р. Похований Леонардо да Вінчі в каплиці Амбуазького замку.
Від руйнування під час революції Кло-Люсе врятувала родина д'Амбуаз. Потім замок став власністю родини Сен-Брі. Ця родина зберегла замок до наших днів. Сьогодні в Кло-Люсе розташований музей Леонардо да Вінчі. У залах невеликого замка, складеного із цегли і білого каменю в стилі полум'яніючої готики, відтворені інтер'єри часів Леонардо: спальня з ліжком (копія), де вмер художник, кухня з більшим вогнищем і кілька кімнат, оформлених меблями епохи ренесансу. Також є салон, мебльований у стилі Людовика XV. Навколо замка розбитий парк.


Tags: Амбуаз, Луара, Франція, замки, полум'яніюча готика
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 26 comments