?

Log in

No account? Create an account
ТОП-30 улюблених європейських місць - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

ТОП-30 улюблених європейських місць [Dec. 29th, 2012|10:44 pm]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , , , , , , , ]

З того часу, як півтора роки тому я отримав шенгенську візу, довелося багато поїздити країнами Європи. За той час вдалося побувати у 15 країнах Європи і подивився близько 100 міст і містечок. І ось на днях з’явилося бажання зробити свій власний хіт-парад найгарніших місць Європи. Я свідомо не включаю в свій чарт міста і містечка України. Ні, не тому, що вони гірші. Навпаки, вони б зайняли, напевно третину сходинок. Просто Україна для мене – це інший світ, з яким я не хочу нічого порівнювати.

Отже, вийшло всього 30 місць, які я наполегливо рекомендую відвідати, якщо буде така можливість. Почнемо з кінця і закінчимо першим місцем.

30. ЛЮБЛІН (Польща).
Люблін з усіх міст східної і центральної Польщі сподобався найбільше. Набагато більше, ніж Краків, який не залишив жодних вражень. І це все незважаючи на опшарпаність Любліна. Може саме своєю неохійністю він і нагадав мені західноукаїнські галицькі міста.29. КАУНАС (Литва).
Литовський Каунас, в якому я в цьому році побував вперше, витіснив зі списку раніше побачений мною двічі Вільнюс. Міжвоєнна столиця Литви дуже фотогенічна з протилежного берегу Няріса. Елегантна ратуша і нещодавно відновлений замок дають фори Каунасу перед сьогоднішньою столицею.28. ЛІЛЛЬ (Франція).
Лілль, столиця департаменту Нор – Па-де-Кале, був першим у моєму житті французьким містом. Хоча «французьким» його можна назвати умовно: більшість населення міста складають негри і араби. Але вражень від нічного місто вони не зіпсували.27. СРЕМСКИ КАРЛОВЦИ (Сербія).
Сербія архітектурою майже зовсім не вразила. Белград – ніякий, Нові Сад – симпатичне, але звичайне місто. Зовсім інша справа – маленькі Сремски Карловци – типове яскраве європейське містечко, яке дуже нагадало мені Чехію.26. ПАРИЖ (Франція).
В Парижі дуже гарна ратуша, нереально готична беффруа, вражаючий Нотр-Дам і ще багато чого. Але в цілому воно не складає цілісної картини, принаймні для мене. На жаль, Париж я не зрозумів. Тому він отримав відносно низьку позицію.25. ГЬОРЛІЦ (Німеччина).
Він був першим побаченим мною німецьким містом. Мої перші враження від Гьорліца і Саксонії були по-дитячі яскравими і я роздивлявся місцеву архітектуру з відкритим ротом.

pefgd.jpg

24. ПАДУЯ (Італія).
Зовсім не схожа на Венецію Падуя вразила величним костелом св. Антонія, гарними палацами та галереями будинків.23. ВІДЕНЬ (Австрія).
Відень – то була моя давня мрія. Найбільше мене вабила до нього сецесія. Але величні імперські палаци їй не поступаються.22. ТРАКАЙ (Литва).
Колишня столиця Великого князівства Литовського переплюнула і Каунас, і Вільнюс. І не лише своїми двома замками, але й провінційною дерев’яною архітектурою.21. РИГА (Латвія).
Латвійська столиця, в якій я зустрічав минулорічне Різдво, виявилася щось середнім між Вільнюсом і Таллінном. Те, що Рига опинилася вище за Відень і Париж – не випадково. Крім багато чисельних середньовічних храмів та замку в Ризі збереглося багато оригінальних кам’яниць, яких крім Риги більш ніде немає.20. АМБУАЗ (Франція).
Замикає другу десятку Амбуаз – колишня королівська столиця Франції, де збереглося відразу два замки – королівський замок Амбуаз та замок Кло-Люсе, де жив і творив Леонардо да Вінчі. В місті також є беффруа і багато оригінальних середньовічних будинків.
19. ВРОЦЛАВ (Польща).
Для мене, який то того майже не бачив Європи, Вроцлав виявився першим справжнім європейським містом. Вроцлавська ратуша, як і раніше, одна з моїх самих улюблених. Тут купа готичних храмів, не похожих один на одного. А місцеві середньовічні кам’яниці – одні з найпривабливіших в Європі.
18. ВЕРНОН (Франція).
З цього неймовірного містечка почалося знайомство з Нормандією. Центр міста на березі Сени весь забудований фахверковими будинками. Збереглося два замки і середньовічних фахверковий млин.
17. МАЙСЕН (Німеччина).
Типове німецьке містечко з величним замком, готичним собором, фахверками і численними середньовічними кам’яницями.
16. КШЬОНЖ (Польща).
Замок, що знаходиться в декількох десятках кілометрів на південь від Польщі біля міста Валбжих, був для мене межею мрій. Опісля року з усіх замків на території сьогоднішньої Польщі його перевершив лише Мальборк.
15. БРЮССЕЛЬ (Бельгія).
Брюссель перевершив подібні на нього Відень і Париж лише завдяки ратуші і без перебільшення найкрасивішій центральній площі європейської столиці. Все інше – уваги не варто.
14. ДРЕЗДЕН (Німеччина).
Дрезден, передусім, сподобався якістю відтворення німцями втраченого під час війни. Троїцький собор – найкращий бароковий собор світу! Інші храми – також поза конкуренцією.
13. ТРОГІР (Хорватія).
Хорватія була моєю першою Європейською країною, не рахуючи республіки колишнього СРСР. А Трогір, відповідно, першим містом. Досі пам'ятаю ті враження, коли я не вірив своїм очам, що все це бачу. Вже потім я зрозумів, що він є дуже схожим на Венецію, тільки стільки каналів в ньому немає. Враження живуть і до сьогодні, опісля 3,5 роки. І хочі після цього я побачив майже сотню міст Європи, проте не так і багато з них для мене стали кращіми за Трогір.
12. БУДАПЕШТ (Угорщина).
Ніколи не думав, що Будапешт виявится кращим за Відень чи Брюссель. А виявився набагато кращим! Сюди я потрапив випадково, і всього на 2 години. Але цього було достатньо для розуміння того, що красивіше за Будапешт європейську столицю знайти важко. Дуже хочу приїхати сюди ще, і не на один день.
11. САКСОНСЬКА ШВЕЙЦАРІЯ (Німеччина).
Іорданська Петра, турецька Каппадокія, саксонська Швейцарія - природні цікавинки приблизно одного масштабу. Напевно, в Європі є місця і пооригінальніше. Але мені, розбалованому архітектурою, але бачившему не так багато чудес природи, Швейцарія посередині Саксонії показалася чимось неземним.
10. ШАМБОР та інші замки Луари (Франція).
Французька долина Луари - місце, де зосереджено декілька сотень замків, велика частина яких - справжні шедеври замково- палацового мистецтва. Мені вдалося подивитися лише 6 з них, але найяскравіших.
9. БАУТЦЕН (Німеччина).
Місто, яке сподобалося найбільше серед усіх міст Німеччини. Повна аналогія з нашим Кам'янцем-Подільським: замок у вигині річки, купа міських оборонних споруд, ратуша. Але масштаби краси і охайності, звичайно, трохи інші.
8. НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАРК КРКА (Хорватія).
Природна цікавина Європи №1 для мене. Одне з декількох місць на планеті, куди мені завжди буде хотітися повернутися ще і ще. Поруч з водоспадами - маленьке містечко Скрадін, одне з наймиліших в Хорватії.
7. МАЛЬБОРК (Польща).
Замок великих магістрів Тевтонського ордену - найкрасивіший замок Європи, еталон готичного замку, найбільший середньовічний цегляний замок у світі. Ще багато епітетів можна підібрати, можна безкінечно роздивлятися фотографії в інтернеті, читати путівники і чисельні статті про Мальборк. Але поки поки ви самі сюди не приїдете і не побачите все на власні очі, ви не зрозумієте цієї величі.
6. ГЕНТ (Бельгія).
Місто-конкурент легендарного Брюгге. Власне, Гент не гірший за Брюгге, а може, навіть, і кращий. Принаймні, він виглядає більш природнє і автентичніше. Так що шосте місце хіт-параду - це дуже умовно.5. ВЕНЕЦІЯ (Італія).
Найнеповторшіне місто Європи зайняло достойне 5 місце. Можна б було підняти її вище, але я все ж таки більше люблю центрально- і північноєропейські міста і країни. Але Венеція справді достойна першого міста. Якби я був незаангажований північною готикою, то саме так би і було.
4. ТАЛЛІНН (Естонія).
Таллінн - єдина європейська столиця, де присутній дух середньовіччя. Тому він отримає перші місце серед столиць і четверте - серед міст Європи. Дуже хотілося б опинитися тут не лише дощовою зимою, але й влітку.

3. БРЮГГЕ (Бельгія).
Брюгге - північний аналог Венеції. Тільки каналів тут значно менше, а італійські палаццо замінені прянічними середньовічними кам'яницями. Замість готики південної - тут готика північна.
2. РУАН (Франція).
Руан міг би зайняти перше місце, якби не церква Сан-Маклу в риштуваннях. Саме із-за невчасного ремонту головного шедевру полум'яніючої готики і я образився на місто. Але втрату компенсувал інші полум'яніючі шедеври і море нормандського фахверку.

kc1wt.jpg


1. ГДАНСЬК (Польща).
Думав, що протягом другого півріччя мені вдасться побачити щось грандіозніше за Гданськ. Але не вдалося. Гданськ - найкращий, і крапка!
http://s7.uploads.ru/6Ifch.jpg
ВІТАЮ УСІХ З НАСТУПАЮЧИМ НОВИМ РОКОМ І РІЗДВОМ! БАЖАЮ МІЦНОГО ЗДОРОВ'Я ВАМ І ВАШИМ РОДИНАМ. БАЖАЮ ДУХОВНОГО БАГАТСТВА! БАЖАЮ, ЩОБ У НАСТУПНОМУ РОЦІ ВИ ПОБАЧИЛИ СВОЇМИ ОЧАМИ МІСЦЯ, ПРО ЯКІ МРІЯЛИ БАГАТО РОКІВ!
LinkReply

Comments:
[User Picture]From: sestra_yuliya
2012-12-29 09:58 pm (UTC)
Була із цих тільки в 6-ти містах! Ну ти молодець, скільки обїздив! Веселих свят і гарних подорожей і на той рік!
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2012-12-29 10:07 pm (UTC)
Нічого, ще побуваєш! Я також багато не бачив того, що ти бачила :)
Дякую! І Тобі бажаю самого найкращого!
(Reply) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: anna_bpguide
2012-12-30 07:49 am (UTC)
Ніколи не думав, що Будапешт виявится кращим за Відень чи Брюссель. А виявився набагато кращим!
сколько раз я слушала эту фразу! чаще по-русски, но вот теперь и по-украински )))
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2012-12-30 08:12 am (UTC)
Да, это правда! Так хочеться приехать хотя бы на 3 дня! :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: anna_bpguide
2012-12-30 08:21 am (UTC)
а еще здесь очень интересные дворы:
дворы-сады, дворы-рынки, дворы-клубы...
(Reply) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: nikolauskass
2012-12-30 03:49 pm (UTC)
концентрована краса
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2012-12-30 06:19 pm (UTC)
старався :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: rbrechko
2012-12-30 11:00 pm (UTC)
Читаючи запис, думав, що Талін буде принаймі в трійці :)
А загалом цікаві міста. Буде такий "топ" по Україні?
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2012-12-31 09:16 am (UTC)
Дуже важко було визначати трійку. Таллінн і Брюгге приблизно на одному рівні знаходяться, хоча й дуже різні.
По Україні топ я робив двічі: за 2010 і за 2009 роки. Коли зроблю ще раз? Напевно тоді, коли почну більше їздити по Україні :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: rbrechko
2013-01-01 06:23 am (UTC)
Значить пора закривати шенгенську візу :)
(Reply) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: dcfc_lad
2013-01-01 09:10 am (UTC)
шикарні фото... люто заздрю))
з новим роком! бажаю у 2013 ще більше гарних вражень)
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2013-01-01 10:11 am (UTC)
Дякую! І Вам того ж бажаю у подвійному розмірі! :)
(Reply) (Parent) (Thread) (Expand)
[User Picture]From: haidamac
2013-01-04 10:03 am (UTC)
Ха, я так і знав, що Данциг буде першим!!! :)
З Новим роком!
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2013-01-04 10:25 am (UTC)
Дякую! І тебе також вітаю!
А ти сам згоден з тим, що Данциг перший? :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: haidamac
2013-01-04 10:27 am (UTC)
Дякую!
ну в моєму ТОПі певно що ні. Але на досить таки високому місці - 2-3, ще не складав просто :)

З.І. 15-го ймовірно буду в Лемберзі
(Reply) (Parent) (Thread) (Expand)