Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Руан: церква Сен-Маклу

В Руан я, передусім, їхав для того, щоб побачити церкву Сен-Маклу. Саме вона вважається світовим еталоном полум’яніючої готики. Взагалі, весь тиждень я дивувався, як це так, що моя подорож проходить гладко, без ексцесів, з постійними везіннями і приємними несподіванками. І я відчував, що має відбутися щось, до додасть до моєї солодкої подорожі ложку дьогтю. І воно відбулося. Церква Сан-Маклу, яка за великим рахунком була основною ціллю подорожі до Франції, виявилася на реконструкції. При чому, вона не просто стояла в риштування, а була повністю обнесена дерев’яним каркасом. І лише частину шпилю можна було роздивитися.

Фото - http://pclauzon.free.fr/HauteNormandie13.html

Церква була побудована в 1200 році та реконструйована в 1432 році. Ії освячення відбулося лише в 1521 році. Ліхтарна вежа була добудована до церковного комплексу тільки в XIX столітті. Церква розташовується на площі, на яку виходить велику кількість класичних нормандських будинків.
Сен-Маклу і фахверки:


Західний фасад церкви увінчаний мереживною кам'яною тіарою та різьбленими дверима із зображенням біблійних сюжетів. За церквою перебуває склеп, один з рідких прикладів середньовічних поховань жертв чуми.
Церква вирізняється багатоярусним порталом з гострим тимпаном і критими галереями з декоративними панелями XVI століття на дверях.
Усередині церкви можна побачити світлини, що датуються 4 червня 1944 р., і розповідають історію руйнування та наступного відновлення церкви.
Tags: Нормандія, Руан, Франція, костели, полум'яніюча готика
Subscribe

 • Штерцинг (Віпітено)

  Австрія і Італія з'єдналися воєдино у маленькому містечку Віпітено (німецькомовна назва - Штерцинг), що розкинулося на кордоні двох держав.…

 • Шаргород

  Як правило, я дуже рідко повертаюсь в міста, які я відвідував з причини того, що є ще багато місць, які хочеться подивитися, бо скільки того життя...…

 • Мурафа

  В Мурафі (Шаргородський р-н, Вінницька обл.) мені пощастило побувати двічі: вперше - у 2010 році під час Другої Буковинсько-Подільської експедиції,…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments