Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Руан: церква Сен-Маклу

В Руан я, передусім, їхав для того, щоб побачити церкву Сен-Маклу. Саме вона вважається світовим еталоном полум’яніючої готики. Взагалі, весь тиждень я дивувався, як це так, що моя подорож проходить гладко, без ексцесів, з постійними везіннями і приємними несподіванками. І я відчував, що має відбутися щось, до додасть до моєї солодкої подорожі ложку дьогтю. І воно відбулося. Церква Сан-Маклу, яка за великим рахунком була основною ціллю подорожі до Франції, виявилася на реконструкції. При чому, вона не просто стояла в риштування, а була повністю обнесена дерев’яним каркасом. І лише частину шпилю можна було роздивитися.

Фото - http://pclauzon.free.fr/HauteNormandie13.html

Церква була побудована в 1200 році та реконструйована в 1432 році. Ії освячення відбулося лише в 1521 році. Ліхтарна вежа була добудована до церковного комплексу тільки в XIX столітті. Церква розташовується на площі, на яку виходить велику кількість класичних нормандських будинків.
Сен-Маклу і фахверки:


Західний фасад церкви увінчаний мереживною кам'яною тіарою та різьбленими дверима із зображенням біблійних сюжетів. За церквою перебуває склеп, один з рідких прикладів середньовічних поховань жертв чуми.
Церква вирізняється багатоярусним порталом з гострим тимпаном і критими галереями з декоративними панелями XVI століття на дверях.
Усередині церкви можна побачити світлини, що датуються 4 червня 1944 р., і розповідають історію руйнування та наступного відновлення церкви.
Tags: Нормандія, Руан, Франція, костели, полум'яніюча готика
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Бруніко - містечко в Південному Тіролі

  Австрія ще не закінчилася, а Італія ще не розпочалася. Так можна сказати про регіон Південний Тіроль ( італ. – Трентіно Альто-Адідже), кожне…

 • Селла і Сассолунго

  Перевал Селла ( Passo Sella, Sellajoch) - високогірний перевал в Доломітових Альпах на висоті 2240 м над рівнем моря. Він розташований на стику…

 • Гора Мармолада

  Мармолада - найвища вершина Доломітових Альп (3343 м). Це частина гряди, що простягається із заходу на схід. На заході гора розривається крутими…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments