Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Руан: собор Сен-Уен

Церква Сен-Уен – третій грандіозний храм Руана, виконаний у стилі полум’яніючої готики. Звичайно, що його велич меркне перед величчю Руанського собору, проте у будь-якому іншому місті Франції Сен-Уен міг би претендували та роль катедрального храму. Попри все, костел можна вважати одним з найвеличніших готичних храмів Європи.

В середньовіччя церква Сен-Уен колись була частиною бенедиктинського монастиря, збудованого ще у VII столітті. В церкві знаходиться найдавніший вітраж Франції.
Церква Святого Уена обрамлена чотирма башточками. Її 115-метрова восьмикутна ліхтарна вежа відома як «герцогська корона Нормандії». Будівництво собору почалося в 1318 ст. Церква являє собою результат робіт, що затяглися на 5 століть. Церковний неф був побудований в XV столітті. Церковні хори були створені в XIV столітті, вік вітражів церкви варіюється з XIV по XVI століття.
23 травня 1431 р. на тутешній цвинтар була привезена Жанна д'Арк, де їй оголосили вирок, згідно з яким їй стояло бути спаленої на багатті за єресь, якщо тільки вона не відречеться від своїх слів. Жанна підписала клятву зречення, прирікаючи себе на довічний висновок, однак зречення не допомогло та жорстокий вирок був пізніше приведений у виконання.


В храмі зберігаються мощі св. Уена Руанського - єпископа, що жив в VII столітті. Аматори музики можуть почути в церкві звучання органа Ковалье-Колля (XIX ст.).


Три портали головного фасаду:


Центральний портал:


Тимпан і роза:


Бічні портали:


Бічний фасад і фахверки:


Класичний вигляд:
Tags: Нормандія, Руан, Франція, костели, полум'яніюча готика
Subscribe

 • Lauterbach (Сенявка)

  Сенявка ( Lauterbach - нім., Sieniawka - пол.) - маленьке село (близько 400 мешканців), розташоване в долині річки Кшивулі серед…

 • Свідниця: костел миру

  Таких дерев'яних фахверкових храмів в Європі лише два. Перших з них ми вже бачили неподалік у місті Явор. Костел у Свідниці хоч і молодше на 2…

 • Boberstein (Бобрув)

  Замок-палац Бобрув ( schloss Boberstein - нім., pałac Bobrów - польськ.) знаходиться в 1,5 кілометрах на схід від замку Шильдау (Воянув) в…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments