Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Дорнбірн

До столиці Австрії Відня звідси – 660 кілометрів, а до кордонів з Німеччиною, Швейцарією та Ліхтенштейном – лічені кілометри. Але попадаючи і Дорнбірн розумієш, що ти – в Австрії, точніше, в самій її глибинці. Колишню імперію тут видає ампірний собор і ще щось таке, що неможливо поторгати чи побачити, а можна лише відчути.

Старовинний Донбірн розташувався га берегах річки Дорнбірн-Ах в долині верхнього Рейну, зажатий з обох боків Альпами. Він є найбільшим містом австрійської землі Форарльберг з населенням 46,5 тис. мешканців. Сусідній Брегенц, який виконує роль столиці землі, налічує лише 44 тисячі жителів. Але найбільший парадокс полягає в тому, що до початку минулого століття Дорнбірн залишався найбільшим селом в Австрії. Виходила досить смішна ситуація, коли "село" Дорнбірн перевищувало усі навколишні міста.

Перша згадка про місто датована 895 роком. Тоді воно називалося Торінпуріон, що в перекладі означало поселення Торо (ймовірного засновника міста). Сучасна назва міста, за однією з версій, походить від слова Birnen (груша). Герб Дорнбірну прикрашає зображення груші - дерева із зеленою кроною і великими жовтими плодами на яскраво-червоному фоні. Потрібно визнати, що герб вийшов ненудним і досить ефектним.


З кінця XII століття Дорнбірн належав графам Монфор, а з 1380 року увійшов у склад монархії Габсбургів. У ХІХ столітті Дорнбірн, що вважався найбільшим селом Австрії, набув славу текстильної столиці регіону. В 1901 році він нарешті отримав статус міста.


На головному Ринку міста (Марктплац) домінує щось подібне до ратуші – будинок із назвою Johann Suger.


Приходська церква Святого Мартина була збудована в стилі класицизму в 1840 році на місці більш старого храму поряд із старовинною готичною дзвіницею (1493 рік).


На ампірному фасаді церкви збереглося багато розписів:


В одній з кам’яниць на Ринку розташований Міський музей. У експозиції музею - експонати, пов'язані з розвитком міста з моменту створення і по наші дні. Великий інтерес притягають музей природи Форарльберга і музей Інатура, обоє з інтерактивними експозиціями.


Головна і найвідоміша пам’ятка міста - Червоний будинок, побудований в 1639 році на центральній площі Марктплац. Назва будівлі пов'язана з кольором стін - в середні віки його фарбували бичачою кров'ю. Стіни будівлі і сьогдні традиційно фарбують в червоний колір.
Марктплац – головна площа міста:
Ратуша в Дорнбірні не відрізняється вишуканістю:


Вулочки міста:


Головна пошта на тлі Альп:


Tags: Австрія, Альпи, Дорнбірн, класицизм, ратуші
Subscribe

 • Санта Маддалена

  Кожний, хто потрапляє в Доломітові Альпи, в першу чергу намагається потрапити до села Санта Маддалена (Santa Maddalena - італ., St. Magdalena -…

 • Шаргород

  Як правило, я дуже рідко повертаюсь в міста, які я відвідував з причини того, що є ще багато місць, які хочеться подивитися, бо скільки того життя...…

 • Мурафа

  В Мурафі (Шаргородський р-н, Вінницька обл.) мені пощастило побувати двічі: вперше - у 2010 році під час Другої Буковинсько-Подільської експедиції,…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments