Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Ліндау

Не знаю, чому я так затягнув своє перше знайомство з Баварією? Власне, і знайомством це особливо назвати не можна: побачивши всього два міста і по годині кожне – навряд чи після цього можна сказати, що ти бачив Баварію. Але двох годин вражень було достатньо, щоб твердо вирішити – у відпустку в цьому ми хочемо поїхати саме сюди і не на два дні, а мінімум на тиждень.

Отже, першим моїм баварським містом став Ліндау – найвідоміший курорт на Боденському озері. Місто не лише море і гори. Ліндау – це цілий клондайк історичних пам’яток на крихітному шматочку суші. Місто настільки маленьке, що його можна оббігти за півгодини. Вражає, що в Ліндау немає нічого зайвого і нецікавого: все зустрічається по дорозі – або середньовічна башта, або історична кам’яниця, або маяк, або старовинний храм. І все це по-баварські строкато і наворочено.

Місто зустрічає вокзалом. До речі, сама залізнична станція займає третину острова, на якому розташовано місто. Ні, це не станція така велика, це острів дуже маленький. Будівля вокзалу в Ліндау збудована у 1921 році у стилі ар-нуво на місці старого, що існував тут з 1853 року.


З вокзалу відразу ж попадаємо на набережну і в гавань – головну візитівку Ліндау:


Найстаріша будівля на набережній – це башта Мангентурм (Mangenturm), що булла споруджена ще у 1180 році і виконувала роль маяка і дозорної вежі. Своє наметове завершення вона отримала лише у ХІХ столітті:


Але ж головними символами Ліндау є все ж таки Баварський лев і Новий маяк.


Баварський Лев, що нібито охороняє вхід у гавань, має висоту 6 метрів і був створений у 1854 році з кельнхеймського мармуру скульптором Йоханом фон Хальбингом:


Новий маяк звели у 1856 році:


Вид на набережну з гавані:


Йдемо вглиб острова роздивлятися місто:


Стара ратуша, як на мене, не лише найцікавіша споруда Ліндау, але й одна з найгарніших ратуш в Європі:


Стара ратуша розташована на площі Бісмарка. Її будували з 1422 по 1436 рік, а у 1537 році її переробили у ренесансному стилі.


Фасади ратуші пишно розписані на баварсько-швейцарський манер:
QgD2O.jpg

Не менш цікавий і задній фасад старої ратуші:
На цій же самій площі Бісмарка знаходиться і нова ратуша з триярусним фронтоном, побудована у 1717 році:


Інші будинки на площі Бісмарка. До речі, в будинку зліва розташований гарний і недорогий рибний ресторанчик. Швидше, це забігайлівка, але там все дуже смачно. Смачна вечеря з рибними бюргерами і креветками обійшлася мені у 5 євро (за ці гроші в сусідній Швейцарії ви з’їсте хіба що круасан).


Від площі Бісмарка в обидва боки йде головний променад міста – вулиця Максимилианштрассе. Вулиця забудована чарівники XVI-вічними будинками у стилі ренесанс з шикарними фасадами:


В Ліндау, як і скрізь, обов’язково присутнє щось єврейське (зверніть увагу на зірку Давида зліва):


Якщо будемо рухатися по Максимилианштрассе на схід, то неодмінно вийдемо на площу Ринок (Marktplatz). На площі – відразу два храми Св. Стефана і соборна церква Пресв. Марії. Перша зьудована у 1180 році і перебудована у 1782 році, а друга повністю відбудована після пожежі у 1728 році:
Найцікавіша будівля на Marktplatz – вкритий розписами будинок Каваццен, збудований у 1729 році Якобом Грубенманном з Аппенцеля:


Інші будинки на Ринку:
Якщо будемо рухатися по Максимилианштрассе на захід у бік вокзалу, то вийдемо до Воровської башти (Diebsturm). Вона була збудована у 1380 році, як бастіон при міський мурах. Одночасно виконувала і роль в’язниці.


Поруч, вже майже напроти вокзалу, будівля пошти (1902 р.):


А ми знову повертаємося на набережну, щоб роздивитися околиці Ліндау, полюбуватися озером і Альпами:


Альпи в районі австрійського Брегенца:


А ось і сам Брегенц, до якого з Ліндау їхати 10 хвилин на поїзді:


А це вже протилежний, швейцарський берег:


Знову Австрія:


Південно-східна частина Боденського озера:
Tags: Альпи, Баварія, Ліндау, Німеччина, гори, ратуші, церкви
Subscribe

 • Санта Маддалена

  Кожний, хто потрапляє в Доломітові Альпи, в першу чергу намагається потрапити до села Санта Маддалена (Santa Maddalena - італ., St. Magdalena -…

 • Шаргород

  Як правило, я дуже рідко повертаюсь в міста, які я відвідував з причини того, що є ще багато місць, які хочеться подивитися, бо скільки того життя...…

 • Мурафа

  В Мурафі (Шаргородський р-н, Вінницька обл.) мені пощастило побувати двічі: вперше - у 2010 році під час Другої Буковинсько-Подільської експедиції,…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 13 comments

 • Санта Маддалена

  Кожний, хто потрапляє в Доломітові Альпи, в першу чергу намагається потрапити до села Санта Маддалена (Santa Maddalena - італ., St. Magdalena -…

 • Шаргород

  Як правило, я дуже рідко повертаюсь в міста, які я відвідував з причини того, що є ще багато місць, які хочеться подивитися, бо скільки того життя...…

 • Мурафа

  В Мурафі (Шаргородський р-н, Вінницька обл.) мені пощастило побувати двічі: вперше - у 2010 році під час Другої Буковинсько-Подільської експедиції,…