Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Меммінген

Для багатьох українських подорожуючих Меммінген – це ворота Баварії. Адже саме сюди, в аеропорт, який люблять називати «Мюнхен-вест», літають відносно дешеві рейси Wizzair з Києва. До Мюнхена звідси, насправді, понад 100 кілометрів, а аеропорт називається «Меммінген – Альгой» за назвою місцевості. З аеропорту до центру міста – близько 5 кілометрів, які можна або пройти пішки, або проїхатися на таксі за 3 євро з людини.

Сам Меммінген мініатюрно-іграшковий, як, напевно, будь-яке баварське містечко. І хоча місто не таке й маленьке (понад 40 тис. мешканців), його історичну частину можна оглянути за годину. Хоча, повернувшись додому, я виявив, що багато чого не побачив. Але то не біда, адже, якщо дасть Бог, я планую повернутися сюди вже за місяць. А поки ж здійснимо невеличку прогулянку цим швабським містом.

Серце міста – площа Ринок (Marktplatz). Тут знаходиться ратуша, будинок біржи (податкової) та декілька гарних кам’яниць:


Ратуша в Меммінгені була збудована у 1589 році, але сучасного вигляду її фасад набув у XVIII столітті.


Steuer haus (будинок біржи) з галереями та фресками в стилі рококо був збудований у XVIII столітті:


Вівтарна частина церкви Св. Мартина будувалася протягом 1496-1499 років майстром з Ульму Матіасом Боблінгером. Годинник на башті – робота Бернарда Стрігеля, яку він закінчив у 1524 році. Восьмигранне завершення церковна дзвіниця отримала ц 1537 році:


Церква Петра і Павла:


Найгаргіші будинки Мемменгена розташовані на Herrenstraße (Панській вулиці). Тут проживали найповажніші мешканці, які, які правило, займалися торгівлею.
В Меммінгені залишилося багато від середньовічних міських укріплень. Башта Ulmer зведена в стилі, типовому для часу перед початком 30-річної війни. Сучасна фреска на башті зображує вхід Короля Максиміліана в "його" імперському міському в 1489 році.


Ще одна середньовічна міська брама:


Tags: Баварія, Меммінген, Швабія, башти, ратуші, церкви
Subscribe

 • Санта Маддалена

  Кожний, хто потрапляє в Доломітові Альпи, в першу чергу намагається потрапити до села Санта Маддалена (Santa Maddalena - італ., St. Magdalena -…

 • Мурафа

  В Мурафі (Шаргородський р-н, Вінницька обл.) мені пощастило побувати двічі: вперше - у 2010 році під час Другої Буковинсько-Подільської експедиції,…

 • Осінь на Печерських пагорбах

  Сьогодні пощастило прогулятися Ботанічним садом ім. Гришка на Печерську і насолодитися київською осінню. Цього тижня золота осінь досягла свого…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments