?

Log in

No account? Create an account
Про соціально-економічний «розвиток» Донецької області - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Про соціально-економічний «розвиток» Донецької області [Jun. 1st, 2013|11:07 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , ]

За результатами оцінки діяльності обласних державних адміністрацій, яку робило Міністерство економіки, Донецька область у 2012 році посіла 17 місце серед областей України. Це і є головний критерій діяльності місцевої влади в області. Це – офіційна інформація Уряду, з якою можна ознайомитися на сайті Мінекономіки.

Мешканець Донеччини достойний кращого життя хоча б тому, що Донеччина виробляє у 2,1 раза більше промислової продукції на одного мешканця, ніж в середньому по Україні, і має найбільший обсяг виробництва сільськогосподарської продукції у розрахунку на людину.


З такими можливостями Донбас мав виглядати приблизно так:
Використовуючи необмежену владу в своїх руках, Партія регіонів, більшість представників якої походять з донецького регіону, мала б використовувати її передусім, для того, щоб створити виборцю, який за них голосував, максимально комфортні умови для житті. Необмеженою владою Партії регіонів мали б користуватися й місцеві царьки: «губернатор», голова обласної ради, мери міст, депутати-мажоритарники.


За рік промислове виробництво на Донеччині скоротилося на 5,4% (по Україні – на 1,8%), у тому числі в металургії – аж на 15,0%! Це значить, що партія влади не може і не вміє створити комфортні умови навіть для підприємств олігархів, які її фінансують! Що вже тоді казати про «покращення» для простих людей?
Для порівняння: у Тернопільській області, яка вважається «свободівською», обсяги виробництва промислової продукції зросли на 5,4%, а сільськогосподарської продукції – на 5,8%!

Але тепер поговоримо про головне – про життя і здоров’я людини.
На Донеччині - один з найбільших темпів скорочення чисельності населення – на 0,63%. Це – в 3,5 раза більше, ніж в цілому по Україні, в 63 (!) рази більше, ніж у Львівській області.

Рівень безробіття на Донеччині – більший за середньоукраїнський (8% проти 7,4%), частка заборгованість з оплати праці у фонді оплати праці – одна з найбільших в Україні (4% проти 2,5%).

Донеччина займає перше місце серед регіонів за кількість потерпілих на виробництві із смертельним наслідком – 3,5 особи на 1000 працюючих. Це -  в 6 разів більше, ніж на Львівщині і в 9 разів більше, ніж на Тернопільщині.

Найбільша кількість померлих дітей віком до одного року – у Донецькій області: майже 13 на 1000 народжених В середньому по Україні це показник становить 9. Значно більше на Донеччині хворих на активний туберкульоз – 72 людини на 100 тис. населення, у той час, як на Тернопільщині – в півтора рази менше.

А хіба могло б бути по-іншому, якщо замість того, щоб розвивати медицину, обласна влада закриває лікарні. Лише за минулий рік на Донеччині ліквідували лікарні у 6 містах. У Кіровському закрилася єдина лікарня в місті, у Ясиноватій і Авдєєвці закрилося по одній із двох лікарень. Не краща ситуація з медобслуговуванням на селі: села і селища області забезпечені фельдшерсько-акушерськими пунктами лише на 79%.

До речі, в трьох областях, де головами обласних рад були і є «свободівці», а «Свобода» разом з іншими опозиційними силами має більшість, не допущено закриття жодної лікарні і жодної школи! Між іншим, за словами керівника управління освіти Донецької ОДА Юрія Соловйова в цьому році на Донеччині планується закриття 10 шкіл.

Тепер про фінанси. В умах українців існує такий міф, що Донеччина отримує більше всього грошей з державного бюджету і, відповідно, мешканці Донеччини, за логікою, мають краще жити. Дійсно, на Донецьку область йде чи не половина капітальних субвенцій з державного бюджету, а коштів на ремонт 1 кілометру доріг на Донеччині у цьому році передбачено у 7 (!) разів більше, ніж в середньому по Україні.
За логікою, і за рівнем соціально-економічного розвитку, і якістю доріг Донеччина мала б бути на першому місці в Україні.

Очевидно, що звичайний мешканець Донеччини не бачить ні тих мільярдів, що йдуть з центру, ні розвитку, ні доріг. Бо бандити, які сидять у владних кабінетах, не просто розкрадають ці мільярди. Вони формують у свідомості людей з всіх інших областей, начебто донеччани  відбирають зароблені ними гроші та налаштовують мешканців центральної, західної, південної та північної України проти донеччан.


Андрій Бондаренко,
заступник керівника Секретаріату фракції ВО "Свобода" у Верховній Раді України
LinkReply

Comments:
[User Picture]From: demarcos
2013-06-01 08:15 am (UTC)
чудова інфа для носіїв ідеї "Донбасс всех кормит"
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2013-06-01 08:17 am (UTC)
Якщо казати чесно, то "всєх корміт" не Донбасс, а Дніпропетровська обл.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: proidysvit
2013-06-01 02:28 pm (UTC)
Шо то за географічні метання помежи Швейцарійов і Донбасом?)
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2013-06-01 04:16 pm (UTC)
В мене два життя і дві реальності. Одне, віртуальне, - швейцарське, інше, реальне, - донбаське :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: proidysvit
2013-06-01 05:13 pm (UTC)
прямо таки роздвоєння особистости в чоловіка)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2013-06-01 05:51 pm (UTC)
подивіться, я додав картинку до посту :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: proidysvit
2013-06-01 05:55 pm (UTC)
хороший жарт))
(Reply) (Parent) (Thread)