?

Log in

No account? Create an account
Штайн-ам-Райн, частина 1 - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Штайн-ам-Райн, частина 1 [Jun. 3rd, 2013|03:26 pm]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , ]

Можна сказати, що я, нарешті, остаточно визначився з трійкою своїх улюблений європейський міст. Поряд із Гданськом та Руаном цю почесну долю розділило крихітне швейцарське містечко Штайн-ам-Райн. Сюди я потрапив за наводкою шановного haidamac’а. Коли я дізнався, що в мене має відбутися поїздка до Швейцарії, то відразу я вирішив, що в першу чергу поїду саме в Штайн-на Рейні. Я не помилився: Штайн-ам-Райн виявився не лише найкрасивішим швейцарським містом, але й посунув назад мої улюблені Брюгге, Гент і Таллінн.

По суті Штайн-ам-Райн - це одна пішохідна вуличка довжиною всього 500 метрів, на який зосередилися середньовічні кам'яниці з розписними фасадами, аналогів яким немає більше ніде. Цю вуличку оточують ще декілька кварталів з фахверковими будиночками, залишками середньовічних фортифікацій та старим бенедиктинським абатством. Найцікавіше, а саме – ратушу з розписними будинками, ми залишимо на завтра. А сьогодні просто прогуляємося вуличками міста.

Невелике (близько 4 тис. мешканців) і одне з найкрасивіших швейцарських містечок розташувався на річці Рейн неподалік віт того місця, де з ним з’єднується Боденське озеро. Шарм цього середньовічного розписного містечка не залишить байдужим нікого.


Штайн-ам-Райн зовсім невеликий - по суті це одна незвичайно красива вулиця в центрі симпатичного старого міста, і типове швейцарське село за межами середмістя.
Старе місто в довжину усього лише 500 метрів, а завширшки - ще менше. Проте незважаючи на розміри, поїздка сюди не пройде дарма і запам'ятається різноманіттям і красою фасадів будинків.
Місто - прекрасний зразок майстерності реставрації. Річ у тому, що 22 лютого 1945 року американські бомбардувальники трохи "промазали" повз Німеччину і випадково розбомбили Штайн-ам-Райн, який знаходиться всього в кілометрі від межі. Нижні ворота міста - Undertor - були практично повністю зруйновані.


Усе старе місто Штайн-ам-Райна - суцільна пам'ятка. Можна нескінченно розглядати деталі розписів будинків, знаходити чергові деталі обробки і просто насолоджуватися казковою атмосферою.


Родзинкою старого міста є ратуша та велика кількість будинків з мальовничими розписами по штукатурці на головній вулиці. Розміри і сюжети різноманітні, від античних і біблейських на пів-будинки, до декоративних і невеликих.


Ближче до набережної, з'являються сучасні варіанти розпису, в основному в стилі граффіті.


Високо над Старим містом височіє фортифікаційні укріплення замку Hohenklingen, збудованого близько 1200 року. Підйом на нього, напевно, винагородить вас захоплюючим видом на південний Hegau, Боденское озеро і Рейн. Я на замок не лазив: він досить далеко і це потребує багато часу. Нещодавно замок був повністю відреставрований, тепер в нім відкритий ресторан. Добиратися до нього в гору зручніше на машині - поряд із замком є парковка.
Башта-донжон замку:
Бенедектинское абатство св. Георгія (Klostermuseum St. Georgen) - один з середньовічних монастирів Швейцарії, що найкраще збереглися. Воно відігравало ключову роль в становленні міста. Монастир був заснований в римський період і зазнав істотних архітектурних зміни у XV - початку XVI століття.


Після реформації монастир закрили, а церква стала приходською. Сам монастир перетворився на міський музей. Найбільший інтерес представляють готична галерея і цикл фресок в так званому урочистому залі, одні з ранніх свідчень Ренесансу в північній Швейцарії.
Варто також відмітити витончені зливні стоки у вежі, виконані у вигляді коронованих дракончиків. Інтер'єр же самої церкви більш ніж аскетичний.


Монастирська церква XII століття - типовий зразок романської базиліки з плоскою стелею і без поперечної нави. В середині - дивовижні по красі фрески, що прикрашають вівтарну частину.


У будівлях монастиря знаходиться Музей історії і ремесел. Зали багато прикрашені скульптурою, різьбленням по дереву, старовинними меблями.
Zeughaus - будівля старого арсеналу. Будівля має масивні сходи в позднеготическом стилі з орнаментом епохи Відродження і двері, що пропорційно зменшуються догори, для підйому тяжкості. Зведена будівля штайнскими мулярями. Арсенал служив місцем богослужінь, міських зборів, а також сховищем зерна і місцем пожежної служби.


Undertor ("Нижні ворота") були частиною міської стіни. Вони були побудовані в 1367 році. Годинниковий механізм на вежі був замінений в 1908 році на новий.


Самі ворота дуже сильно постраждали під час бомбардування 1945 року, але були відновлені після війни.


Ворота з боку міста:


Будинки поруч з баштою Undertor:


Вид на вулицю Unterstadt від башти Undertor:


Hexenturm ("В'язниця для відьом"). Ця вежа, сама крайня на сході, прямо на набережній Рейну, була побудована ще в 14 столітті. Пізніше вона стала служити в'язницею для злодіїв. Основні функції вежі були - міська в'язниця і східні ворота в міській стіні, що ведуть в Старе місто. З часом, зубці на вежі були перероблені у віконця, а згори додався дах.
Брама Obertor ("Верхні ворота") служила північними воротами в старе місто і колись були частиною міської оборонної стіни. Уперше згадуються в 1363 році як міські ворота, через які виходили на роботу селяни і винарі.
На воротях із зовнішнього боку зображений герб міста.


Брама з боку міста:


Harfe (дослівно означає "Арфа"). Цей високий ремісничий будинок був уперше згаданий в 1350 році. У 1841 році будівля зайняла місце занепалих старих воріт - Öhningertor, що були частиною міської оборонної стіни.


Різноманіття фахверкових будинків в старому місті:
Штайн-ам-Райнівські дахи:


Набережна Рейну:
Набережна за містом:


Декоративна башта на набережній:


Приклад сучасної сільської забудови в Штайн-ам-Райні:


Будинки на лівому березі Рейну:
Монастир Probstei в передмісті Wagenhausen:
ДАЛІ БУДЕ...
LinkReply

Comments:
[User Picture]From: proidysvit
2013-06-03 01:01 pm (UTC)
переконливо)
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2013-06-04 07:51 am (UTC)
Так мало б і Єнакієво виглядати :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: proidysvit
2013-06-04 12:55 pm (UTC)
хвата моргана))
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2013-06-05 10:01 am (UTC)
Нічо, колись буде виглядати (після завершення покращення)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: haidamac
2013-06-03 01:17 pm (UTC)
так! Кам'янка-Райнська - прекрасна (особливо на контрасті інших швайцарських міст :). Хіба от що високих гір бракує.
У твоєму репорті ще й затишне таке містечко вийшло. Влітку - там просто нереальні натовпи туристів
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2013-06-04 07:51 am (UTC)
Тю... я майже і не бачив тих туристів :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: andy_str
2013-06-03 01:53 pm (UTC)
фантастичне містечко! чомусь враження складається що це Баварія, особливо через малюнки на стінах :)
Цікаво який народ першим надумав стіни так прикрашати :)
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2013-06-04 07:55 am (UTC)
Так, це, фактично, Німеччина. Але, я сказав би, трохи яскравіша за Баварію :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: inmigrante
2013-06-03 10:13 pm (UTC)
Місто з казки :)
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2013-06-04 07:56 am (UTC)
Та і є :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: rbrechko
2013-06-04 04:08 pm (UTC)
Сипатично!
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2013-06-05 10:04 am (UTC)
> Сипатично!

Зоден! :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: artur_makeev
2013-06-05 12:16 pm (UTC)
Навіть дерева якісь незвичні.
Не видно туристів на фотографіях. Не сезон, чи може там завжди так?
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2013-06-06 07:53 pm (UTC)
Так, не сезон. А влітку там не проштовхнутися
(Reply) (Parent) (Thread)