Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Штайн-ам-Райн, ч.2: ратуша і розписні будинки

дивіться також:
Прогулянка Штайн-ам-Райном: замок, абатство, фахверки і міські фортифікації

Сьогодні побуваємо, напевне, на найкрасивішій вулиці Швейцарії – Unterstadt, що є головною пішохідною вулицею містечка Штайн-ам-Райн. Вулиці веде від Rathausplatz – площі з міською ратушею фантастичної краси, до західних воріт міста – Undertor. Розписні будиночки, що вишикувалися в ряд на Rathausplatz, є буквально витворами мистецтва. Вони зачаровують туристів своїми фресками і маленькими балкончиками-еркерами, що зберігають дух давно минувшої епохи.


Сама будівля ратуші (Rathaus) відноситься до XVI століття. Довгий час вона використовувалася як торговий дім. Зал ради був перетворений в музей і містить колекцію старих міських документів, зброї, обладунків, а також символів і гербів міста Штайн-ам-Райн.
Бічні фасади ратуші:


Розписи ратуші:
Панорама вулиці Unterstadt з баштою Undertor:


Площа навколо ратуші і вулиця Unterstadt:
Далі можна зупинятися перед буквально кожним будинком по Unterstadt. Якщо встати спиною до ратуші і рухатися у бік Unterstadt, то по лівій стороні будуть по порядку: Zum Hirschen ("У оленя"), Vordere Krone ("Передня корона"), Zum Roten Ochsen ("У червоного бика"), Zum Steinerner Trauben ("У кам'яного винограду") та Gasthof zur Sonne ("У Сонця"):


Zum Hirschen (будинок «У оленя»). Разом з сусіднім будинком Vordere Krone, примітний своїм витонченими, затишними і дуже просто розписаним дерев'яними экрером, разом з тим, що сусіднім, що став символами міста. Еркери були побудовані в результаті так званої эркерного суперечки(1707 г).


Vordere Krone ("Передня корона"). Цей імпозантний і мальовничий будинок служив в якості житлового і як комерційну установу. Від виділяється на тлі інших будинків незвично широким виступом даху. Перша згадка про цей будинок відноситься до 1398 року. У нім досі зберігся старовинне убрання в стилі ренесанс. Фасад будівлі був розписаний в 1734 році, а магазин внизу відкрився на початку 20-го століття.


Zum Roten Ochsen
Будинок "У червоного бика" - стара таверна в місті (з 1466 року). Экрер і фрески були додані вже в 17-м столітті: в 1615 році місцевий учитель і художник A. Schmucker розписав фасад на біблейські мотиви.
Внутрішній інтер'єр будинку також дуже примітний.


Zum Steinerner Trauben
Будинок "У кам'яного винограду". Він служив і житловим, і торговим будинком. Зовнішній вигляд будинку склався до 17-го століття. Чотирикутний еркер був зроблений в 1688 році. У 1900 році C. Schmidt розписав фасад, зображує Ісуса і Калеба в країні, "де молочні і медові річки". Усередині будинок багато прикрашений ліпниною і медальйонами.

Zum Roten Ochsen ("У червоного бика"), Zum Steinerner Trauben ("У кам'яного винограду"):


Gasthof zur Sonne ("У Сонця"), Meise («Синиця») та Zum schwarzen Horn ("У чорного рогу"):


Gasthof zur Sonne
Готельний двір "У Сонця". Самий старовинний готель в місті. Спочатку будівля мала всього три поверхи, але в 1659 році додали фахверковую надбудову. Настінний розпис зробив К. Шмидт в 1900 році, зображує зустріч між Диогеном і Олександром Македонським.
Інтер'єр будівлі розкішний, з глухими аркадами і розписом в стилі рококо.


Meise (Синиця)
Цей будинок має скромний фасад з класичним трикутним фронтоном. Добре відтіняє інші будинки і вносить деяку різноманітність в зовнішній вигляд площі Rathausplatz.
Розпис будинку був створений в 1924 році А. Шмидтом і Н. Кнехтом.

Zum schwarzen Horn
Будинок "У чорного рогу".
Переконлива п'ятиповерховою будівля на розі вулиці з додатковою фахверковой надбудовою і витонченим еркером, добудованим в 1515 році. У цьому будинку народився Йоханн Рудольф Шмидт, пізніше - барон фон Шварценхорн, який був кайзерським послом до турецького султана в 1629-43 рр.
У 1914 році був наново розписаний А. Шмидтом.


Будинок «Під пеліканом»:


Будинки на північному боці центральному вулиці:


Zum Weissen Adler
Будинок "У білого орла". Він стоїть зовсім поряд з ратушею, а прикрашають його найстаріші фрески в місті, створені в 1520-30 рр.h (імовірно - Томасом Шмидтом) в стилі раннього ренесансу. Уперше цей будинок згадується в 1418 р.
Brodlaube
Це масивний кутовий будинок 14-го століття із ступінчастим фронтоном, типовими дверима для підйому тяжкості вгору і імпозантним фасадом. Імовірно, будівля служила пивній для дворян приблизно до 1500 року. Пізніше воно було центральним торговим залом пекарів і ремісничим будинком гільдії мірошників і пекарів. Який той час воно навіть використовувалося для зборів пієтистів і в якості міської гімназії.


Stadtbrunnen - міський фонтан. Також носить назву Marktbrunnen - ринковий фонтан. Знаходиться недалеко від ратуші на Rathausplatz, навпроти удома Meise. На цьому місці він знаходиться з 16-го століття. Після реставрації в 1601 році на фонтан додали статую штайнського воїна.


Ратуша і фонтан:


Швейцарці дуже люблять годинники. Вони – на кожному куті:


Ратуша і годинники:


Вид на вулицю Understadt від башти Undertor:
Kupferberg ("Мідна гора")
Kupfer по-німецьки означає "мідь". Ця будівля з 1803 по 1861 служила будинком гільдії мідників. Переконлива фахверкова споруда із стінами з товстих балок на західній стороні. У 1972 році будівля була відреставрована.


Будинок Zum Steinbor та північний фасад ратуші:
Будинок Burger Asyl:


Будинок Zur Gerwe:
Tags: Швейцарія, Штайн-ам-Райн, ратуші, фахверки
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 13 comments