Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Шадау

Один з найгарніших куточків в швейцарських Альпах розташований в декількох кілометрах на південь від міста Тун на березі Тунського озера. Неподалік від витоку річки Ааре із озера знаходиться мальовничий парк Schaudaupark, в якому на березі Тунського озера стоїть романтичний замок Шадау. Замок будувався протягом 1846 – 1854 років для банкіра Абрама Деніса Альфреда де Раугемонта за проектом архітектора Чарльза Пьєра Дасіллона.


Будівля збудована у кращих традиціях французьких замків Луари. Витриманий у рожевих тонах замок виглядає легким і витонченими. Його прикрашають башточки, конусоподібні й пірамідальні куполи, балкончики.


Починаючи з 1925 року замок належить міста Тун. В замку знаходиться ресторан і Швейцарський музей гастрономії з унікальною бібліотекою, що нараховує більше 5000 книг кількома мовами й безліч раритетів, починаючи з XVI століття.


Флігель:


Неподалік від замку розташована церква, перша згадка про яку відноситься до 762 року.
До наших днів дійшла каролінгська башта IX ст., нава в романському стилі Х ст., готичні хори XI ст.
Вид з Шадау на місто Тун:


Озеро Thunersee (Тунське озеро), на березі якого розташований замок, займає басейн древнього льодовика. Колись воно було єдиним із сусіднім озером Brienzersee, однак згодом відкладення ріки стали так високі, що розділили собою єдине озеро на два.


Озеро Тун в 21 км у довжину й 3 км завширшки. Завдяки м'якому клімату, озеро прославилося в якості рив'єри Бернського Високогір'я. Серед популярних видів спорту на озері - водні лижі, яхти і вінсерфінг. На берегах озера можна знайти безліч басейнів (критих і під відкритим повітрям), шкіл віндсерфінга, поля для гольфа, тенісні корти, стайні і печери.


Tags: Альпи, Тун, Швейцарія, гори, замки
Subscribe

 • Бруніко - містечко в Південному Тіролі

  Австрія ще не закінчилася, а Італія ще не розпочалася. Так можна сказати про регіон Південний Тіроль ( італ. – Трентіно Альто-Адідже), кожне…

 • Селла і Сассолунго

  Перевал Селла ( Passo Sella, Sellajoch) - високогірний перевал в Доломітових Альпах на висоті 2240 м над рівнем моря. Він розташований на стику…

 • Гора Мармолада

  Мармолада - найвища вершина Доломітових Альп (3343 м). Це частина гряди, що простягається із заходу на схід. На заході гора розривається крутими…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 7 comments