Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Ландсхутське весілля

На відміну від розбещенного Мюнхена, де відбувалося свято сексуальних меншин, у той самий день у найгарнішому містечку Баварії - Ландсхуті, проходило свято традиційне і справжнє. Про "найгарніше" я не помилився, краще за Ландсхут в Баварії дійсно нічого немає. Колись я обов'язково вам його покажу, але сьогодні - лише про свято-карнавал. Ландсхутське весілля - історичне свято, що проводиться в Ландсхуті кожні чотири роки. В останній раз захід пройшов в липні 2009 року. І ось 4 роки минули, і чергове святкування прийшлося якраз на минулі вихідні, і ми випадково виявилися глядачами цього дійства. Щоправда, основна його частина припадає на неділю. Ми ж потрапили лише на відкриття, яке відбулося суботнім вечором.

Свято проводиться в пам'ять про в 1475 році в Ландсхуті знаменитому одруженні баварського герцога Георга Багатого з Гедвігою Ягеллонкою, донькою польського короля Казимира IV Ягелло. Навесні 1474 герцог Людвіг Багатий, батько нареченого, відправив в Польщу посольство, які провели в Кракові інтенсивні переговори між можновладними будинками, що закінчилися 29 грудня оголошенням про заручини і підписанням весільного договору 31 грудня. В якості приданого король Казимир дав 32,000 гульденів. Після укладення угоди, восени наступного року, вісімнадцятирічна Хедвіга відправилася в Баварію. Поїздка тривала 2 місяці. Шлях нареченої і супроводжував її шафера герцога Отто II Пфальцкого пролягав через Берлін, Віттенберг і Нюрнберг. Тут молоду серцево зустрічали приїхали князі та єпископи. Курфюрст Бранденбургу, Альбрехт Ахілл, порівнював весілля з божественним єднанням до користі християнського світу і імперії.


Наречений і наречена були повінчані 14 листопада 1475 архієпископом Зальцбурга Бернхардом фон Рором в головній парафіяльній церкві міста Мартінскірхе. Після цього весільний кортеж проїхав через все місто до ратуші, де наречену зустрів імператор Фрідріх III і проводив її до весільного хороводу. Повідомляється, що на цю подію і подальшим за ним лицарському турнірі були присутні 10,000 гостей.


Розкішні торжества, що тривали декілька днів, були дуже докладно зафіксовані літописцями. За їх свідченням, під час свята було з'їдено 323 вола, 285 свиней, 1133 овець, 1537 ягнят, 490 телят, 11,500 гусей, 40,000 курей, 194,345 яєць, 220 центнерів топленого сала, 7 центнерів мигдалю і стільки ж рису. За один день було випито і з'їдено стільки, скільки поглинала Баварія за цілий рік. За наказом герцога Людвіга господарям харчевень було заборонено продавати гостям їжу і напої - все продовольство купувалося на герцогської кухні безкоштовно. Крім того, на винокурні стояли два величезних чана - один з білим, інший з червоним вином, і кожен охочий одержував кухоль вина і шматок хліба з раннього ранку до пізньої ночі. Знатним панам продукти в сирому вигляді доставлялися прямо в будинок, де їх готували особисті кухарі. Роботу 146 кухарів оплатили з герцогської скарбниці. Весілля увійшла в історію як самий розкішний свято пізнього середньовіччя. У грошовому вираженні весілля коштувала 60,766 гульденів 73 пфеніга і 1 геллер.


У 1880 році, на хвилі патріотизму в Німецькій імперії, парадний зал ландсхутської ратуші був оновлений, при цьому мюнхенські художники прикрасили її сценами весілля 1475 року. Ці мотиви сподобалися городянам і наштовхнули їх на думку розіграти цю історичну подію. З цією метою двоє місцевих городян, Георг Типель і Жозеф Ліннбруннер, в 1902 році заснували об'єднання Forderer V. (Меценати), яке вже через рік влаштувало першу весільну процесію.Після того, як в 1903 році весілля вперше за натхненням зіграли 145 учасників, до сьогоднішнього дня процесія перетворилася швидше у історичну документальну драму, з більш ніж 2000 учасників в історичному одязі самих різних станів.


З 1903 по 1914, а також з 1922 по 1938 ходи відбувалися щороку, з 1950 по 1968 і з 1975 по 1981 кожні 3 роки. З 1985 року ландсхутське весілля святкується кожні 4 роки. Під час обох світових воєн урочистості не проводилися, так само як і з 1968 по 1975, після того, як в 1970 році пожежа знищила більшу частину реквізиту і пошкодив карети, а в наступному році розрив водопроводу більшу частину костюмів.


Апогей святкування припадає на неділю, коли весільний поїзд і весільну суспільство просувається через стару частину Ландсхут. Подальші заходи показують життя лицарського табору, кінні та лицарські гри або "Mummenschanz" ("маскарад"), які відбуваються на так званому Zehrplatz'e. Як і раніше, урочистості організовуються об'єднанням Forderer eV, кількість членів якого виросло майже до 7,000. Приблизно 2,300 виконавців - це місцеві жителі, яким доставляє радість зображати весілля в справжньої історичної одязі - наприклад, вони відрощують волосся, щоб зробити зачіски по середньовічному зразком.
Tags: Баварія, Ландсхут, Німеччина, ратуші
Subscribe

 • Бруніко - містечко в Південному Тіролі

  Австрія ще не закінчилася, а Італія ще не розпочалася. Так можна сказати про регіон Південний Тіроль ( італ. – Трентіно Альто-Адідже), кожне…

 • Штерцинг (Віпітено)

  Австрія і Італія з'єдналися воєдино у маленькому містечку Віпітено (німецькомовна назва - Штерцинг), що розкинулося на кордоні двох держав.…

 • Шаргород

  Як правило, я дуже рідко повертаюсь в міста, які я відвідував з причини того, що є ще багато місць, які хочеться подивитися, бо скільки того життя...…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments