Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Люцерн, ч.2: площі та розписні будинки

частина 1: прогулянка містом

Продовжуємо гуляти найбільш швейцарським містом у світі. В минулій частині ми подивитися на Люцерн ззовні, сьогодні ж будемо дивитися з середини, а саме: з вуличок і площ старого міста. Весь історичний центр Люцерна забудований старими будинками, фасади більшості яких вкриті різнокольоровими фресками. Щось подібне ми вже бачили у швейцарському Штайн-ам-Райні. Розписи на будинках виконані на різноманітніші теми: від сюжетів, пов’язаних і історією міста та біблейськими історіями, до сюжетів, що відображають віртуальні уявлення про сучасність і майбутнє.


Почнемо прогулянку з площі Muhlenplatz (Мучної площі), яка починається від дерев’яного моста Spreuerbrucke. З 16 століття ця площа слугувала місцем проведення ярмарків під відкритим небом:
Фасад одного з будинків прикрашений фресками, що зображують площу в ті часи, коли тут поруч ще працювали млини.
Площа Weinmarkt (Винний Ринок) - це чарівний скверик з фонтаном у центрі. У свій час тут проводилися містерії Братерства Тернового Вінця.


В південно-західному куті площі стоїть будівля з фресками і вивіскою готелю – Рицарський палац (Ritterscher Palast, 1556 рік.). Розкішний будинок збудовано за зразками італійських палаців часів розквіту ренесансу.
У центрі площі знаходиться готичний королівський фонтан (1481 р.):


Будинок, що замикає площу зі сходу, розписаний на тему «Тайної вечері»:
Інші будиночки на Винному Ринку:Ще один майдан старого міста, розташований поруч – Hirschenplatz, або "Оленяча площа". Тут також багато будинків з розписаними фасадами будинків і та іншими прикрасами. В 1779 в готелі Goldener Adler якийсь час проживав Ґете.


Не знаю, як називаються такі штуки, але в Швейцарії вони скрізь:


На площі Kornmarkt (Головний Ринок) розташована міська ратуша:
Інші будиночки на Головному Ринку:


А це вже сучасні розписи на будинках:


В Люцерні розписані навіть замкові башти. Саме при них ми поговоримо в наступній розповіді.


ДАЛІ БУДЕ...
Tags: Люцерн, Швейцарія, ратуші, розписи
Subscribe

 • Бруніко - містечко в Південному Тіролі

  Австрія ще не закінчилася, а Італія ще не розпочалася. Так можна сказати про регіон Південний Тіроль ( італ. – Трентіно Альто-Адідже), кожне…

 • Штерцинг (Віпітено)

  Австрія і Італія з'єдналися воєдино у маленькому містечку Віпітено (німецькомовна назва - Штерцинг), що розкинулося на кордоні двох держав.…

 • Шаргород

  Як правило, я дуже рідко повертаюсь в міста, які я відвідував з причини того, що є ще багато місць, які хочеться подивитися, бо скільки того життя...…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments