?

Log in

No account? Create an account
Цюріх - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Цюріх [Aug. 7th, 2013|10:37 am]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , , ]

Цюріх – швейцарське місто, яке сподобалося найменше з усіх. Ні, воно красиве, тут є на що подивитися. Але воно столичне, попри те, що не є офіційною столицею Швейцарії. А те, що центр активності країни розташований саме тут, а не в Берні, відчувається на кожному кроці. Якщо в Берні людей на вулиці так само, як і на вулицях наший райцентрів, то по Цюріху просто неможливо пройти із-за кількості людей. І ще одна дуже дивна особливість: в центрі Цюріха немає жодного продуктового магазину. Так само, мені не зустрілося жодної сувенірної лавки.

Цюріх - найбільше місто у Швейцарії по кількості мешканців. Вже кілька років він займає один з верхніх рядків у списку найзручніших для життя міст. Це є серце банківського життя країни, але тут же зосереджене неймовірна кількість арт-галерей, а також один із кращих у Європі університетів. Тут вдало сполучені між собою інновації і традиції: безшумні змійки маленьких трамваїв на тлі стародавніх двоповерхових будиночків зі ставенками, будиночки XIII століття і ультрасучасні скляні новобудови.

Цюріх компактний з погляду туристичної прогулянки: усе можна швидко обійти пішки, а старе місто починається в 500 м від вокзалу. Зазвичай, туристи відразу з відправляються шумною Банхофштрассе в історичний центр міста. Ми ж відхилимося від маршруту і почнемо оглядати Цюріх з протилежної від старого міста з боку вокзалу.


Мою увагу відразу ж привернула величезна споруда, стилізована під замок. Тут знаходиться Швейцарський національний музей.
По дорозі до історичного центру попадеться будівля у стилі пізнього модерну – Уранія. Майже таку ж саму ми вже бачити у Відні.


Лінденхоф (в перекладі - Липовий двір) - місце на пагорбі з панорамним видом на місто, що було ніколи митним пунктом, заснованим римлянами. Тут колись розташовувався римський замок, а пізніше - палац каролингів Kaiserpfalz. В 1747 році в ході археологічних розкопок тут виявили римську надгробну плиту, датовану другим століттям. На плиті міститься перше згадування Про Цюріх – Turicum. З Лінденхофа відкривається чи не найкращий вид на місто.
Старе Місто (Altstadt) - це куточок старого Цюріха між Банхофштрассе і рікою Ліммат. Це одне із самих затишних і колоритних місць у місті, де можна прогулятися у вузьких провулочках добре збереженого середньовічного міста, з розписаними стінами і квітами на вікнах.


Тут розташовані дві головні церкви міста - собор св. Петра і Фраумюнстер.


Церква св. Петра (St. Peter Kirche) вважається найстарішою в Цюріху. Перше згадування про неї відноситься до 857 року, коли Людовик Німецький подарував храм своїй доньці. Рання будівля була висотою від 7 до 10 метрів і належить до періоду 8-9 століття. Близько 1000 року старий храм замінили новим у романському стилі, який також змінився у 1230 році на пізньороманську церквц, частина якої збереглася дотепер. Рудольф Брун, перший незалежний мер міста, був похований тут в 1360 році. Неф був перебудований в 1460 році в готичному стилі. До періоду Реформації церква святого Петра була простим міським приходом.


Існуюча нині будівля освячена в 1706 році, як перша протестантська церква. До 1911 року дзвіниця служила пожежною вишкою. В 1538 році на вежі були встановлені найбільші в Європі годинники. Діаметр годиників досягає 8,7 метра, хвилинна стрілка має довжину 3,95 метри. Дзвони були додані лише в 1880 році. У цей час дзвіниця належить місту, у той час як неф - приходу Святого Петра Швейцарської Реформістської церкви.


Неподалік знаходиться інша церква, досить схожа на храм св. Петра - Fraumunster (Фраумюнстер). Храм був побудований королем Людовиком Німецьким для своєї дочки Хільдегарди в 853 році. Він служив жіночим монастирем для аристократії південної Німеччини. Монастир користувався заступництвом королів і мав право карбування монет у Цюріху аж до 13-го століття. Фактично ченці монастиря були правителями Цюріха в 1045-1524 роках. Право на володіння церквою і монастирем перейшло до міської влади вже після реформації.
Важливою архітектурною особливістю Фраумюнстер є церковний хор у романському стилі і високий склепінчастий неф. Неф останній раз реставрувався в 1911 році. У монастирі перебуває кілька фресок Поля Бодмера (Paul Bodmer). Вітражі були створені Марком Шагалом, коли йому було вже 83 року.


Rathausbrucke - міст, що з'єднує Старе Місто із протилежним берегом ріки Ліммат. Міст був побудований в 1878 році. З моста добре видно ратушу, що виходить фасадом на набережну Limmatquai на правому березі ріки Лиммат. Стародавній будинок у стилі ренесансу датується 1694-1698 р. Добре зберігся інтер'єр і фасад: розкішно декоровані стелі в банкетному залі і керамічній печі в залі засідань. Р


Ратуша - свого роду символ Цюріха, одна з основних його визначних пам'яток. Уже більше трьохсот років вона зберігає пам'ять про найвидатніші дні в історії Швейцарії. Будинок служив органом влади Республіки Цюріх до 1978 року. З 1803 року в ратуші збирається кантональна рада.
Поруч з ратушею багато гарних старих будинків.


Grossmunster (Гроссмюнстер) – головний храм Цюріха. Церква, що збудована в романському стилі близько 1100 року, відігравала значну роль в історії протестантської Реформації. Це є храм при чоловічому монастирі, який суперничав з жіночим Фраумюнстер протягом всіх середніх віків. З легендою, Гроссмюнстер був заснований Карлом Великим, чий кінь упав на коліна на могилі Фелікса і Регули - святих заступників Цюріха. Легенда допомагала підтримувати верховенство Гроссмюнстера над Фраумюнстером. Останні археологічно розкопки підтвердили наявність римських поховань на цьому місці.


Цюріхський модерн:


З найпівденнішого мосту в Цюріху, який знаходиться при впадінні Ліммата в Цюріхське озеро, відкривається панорама всього середмістя.
Але, головне в Цюріху – це, все ж таки, Цюріхське озеро з неповторними краєвидами у бік Альп. Адже озера і альпійські вершини – це і є справжня Швейцарія!


LinkReply

Comments:
[User Picture]From: rbrechko
2013-08-07 10:30 am (UTC)
Пощастило швейцарцям з краєвидами.
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2013-08-07 10:55 am (UTC)
Та і нам, вважаю, з нашими краєвидами також пощастило :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: rbrechko
2013-08-07 11:02 am (UTC)
Так, але Альпи з озерами нам би не завадили для різноманітності :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2013-08-07 11:08 am (UTC)
Якби не розвалилася Австро-Угорська імперія, були б зараз в вас і Альпи, і озера :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: rbrechko
2013-08-07 11:11 am (UTC)
Альпи - так, а от з альпійськими озерами швидше за все не склалось би :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2013-08-07 12:01 pm (UTC)
На території сучасної Австрії вони також є :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: rbrechko
2013-08-07 12:36 pm (UTC)
Там їх незрівнянно мало порівняно з Швейцарією :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2013-08-07 12:40 pm (UTC)
Ну то можете оголосити війну Швейцарії і здатися. Буде вам і Альпи, і озера, і розписні будиночки :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: rbrechko
2013-08-07 12:45 pm (UTC)
не вам, а нам :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2013-08-07 01:22 pm (UTC)
а що нам, ми шенген маємо :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: mandrivnic
2013-08-07 05:51 pm (UTC)
а це ідея! може тоді швидше туди втраплю?:)

архітектура цікава,але вся якась квадратно-прямокутна.не вистачає їй якоїсь родзинки.я не великий знаток архітектурних стилів,тож вибачаюся,коли бовкнув дурницю.але будинки Львова мені подобаються багато більше і саме наявністю великої кількості декору,хоч швейцарські і значно доглянутіші.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2013-08-07 05:56 pm (UTC)
А ось тобі швейцарська родзинка: http://andy-babubudu.livejournal.com/320944.html

Хоча, насправді, в Швейцарію їдуть не за будинками, а за Альпами і озерами :)

А стосовно Львова погоджуюсь: подібних міст в Європі мало.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: mandrivnic
2013-08-07 05:58 pm (UTC)
Ого!Справді родзинка!
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: oleksa_sref
2013-08-07 06:48 pm (UTC)
Суперово-кам’яново!

З.І. Чого в Altstadt висять вертикальні жовто-блакитні прапори?
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2013-08-08 07:54 am (UTC)
Напевно, це прапор якогось кантону.
Наприклад в німецькій землі Баден-Вюртемберг скрізь висять жовто-блакитні прапори, бо це, я так розумію, прапор землі.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: oleksa_sref
2013-08-08 12:37 pm (UTC)
Я вже подумав що на честь вашого приїзду вивісили наш прапор ~:-{)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2013-08-08 01:49 pm (UTC)
На честь нашого приїзду тільки в Бурятії вивішували український прапор, який за сумісництвом є і прапором Бурятії :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: oleksa_sref
2013-08-08 01:50 pm (UTC)
~:-)))
(Reply) (Parent) (Thread)