Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Београд

Београд – столиця Сербії. Сюди ви вибралися на півдня виключно заради спортивного інтересу, не готуючись до поїздки і не знаючи, що там дивитися. Виявилося, що єдине, заради чого варто їхати до Београда – це потужна фортеця Калемегдан, про яку я розповім завтра. А так, Београд являє собою звичайне (умовно кажучи «європейсько-радянське») місто з парою дійсно вражаючих храмів та цікавими прикладами модерну.

На цьому фото – перспектива одного з головних проспектів столиці – короля Мілана із найбільшим храмом Сербії – церквою св. Сави. Це - храм Сербської православної церкви, головний престол якого освячений на честь першого сербського архієпископа й національного героя Сербії святого Сави (1175-1236). Будівництво церкви почалося в 1894 році на площі, де османський воєвода Синан-паша наказав спалити мощі святого Сави.

Панорама Београду:


Београдська фортеця (Калемегдан) – єдине, заради чого варто приїхати до сербської столиці. Про неї буде окрема розповідь.


Храм Святого Марка - один з найбільших храмів Белграда, розташований на бульварі Краля Олександра (булевар Краља Олександра) у парку Ташмайдан (Ташмаjдан). Храм побудований відносно недавно. Будували його 9 років з 1931-го по 1940 рік. Спроектовано храм у середньовічному сербському стилі архітекторами Петаром і Бранко Кристичами в наслідування монастирю Грачаница в Косово на місці старої церкви, побудованої в 1835 році.


У південній частині храму (праворуч від входу) спочивають мощі Пануючи Душана (1308-1355), які були перенесені сюди з монастиря Святих Архангелів під Призреном. Напроти гробниці Пануючи Душана перебуває гробниця Патріарха Германа. Донедавна Храм Святого Марка був найвищим храмом у Белграді. Зараз поступився це звання храму Святого Сави.
Сербський парламент (Скупщина):
Мерія Београда (не повертається язик сказати «ратуша»):


Найстарший і один із престижнейших готелів Београда називається «Москва»:


Вулиця Кнеза Михайла, або як називають її београдці - Кнез Михайлова (Кнез Михаjлова) є головною пішохідною вулицею столиці. Раніше було навіть негласне правило, що люди, що йдуть у бік Калемегдану, йдуть по одній стороні, а ті, хто йде назад – по іншій стороні. Начебто б навіть якесь фізичне розмежування було. Зараз це правило практично не виконується, можливо через туристів. З погляду архітектури вулиця достатньо приємна. Є багато старих цікавих будинків, а сучасні будівлі досить розумно вписані в середовище і око не дратують.


Одна з головних площ міста – площа Республіки - з будинком національного театру:
Головна Соборна церква Београду - усипальниця сербських церковних ієрархів:


Мечеть Байраклі була побудована приблизно в 1575 році і є єдиною мечеттю в сербській столиці з 273, які існували впродовж правління імперії Османа в Сербії. ("Bayrak" з турецького "прапор", "Bayrakli" "з прапором").


Під час окупації Сербії австрійцями (1717-1739), мечеть була перетворена в римо-католицьку церкву, але після того, як турки відвоювали Београд, вона знову стала мечеттю. Була підпалена 18 березня 2004 року під час хвилювань в Косово у відповідь на підпали албанцями сербських храмів.


Куточок ісламського Београду:


Приклади београдського модерну і еклектики:
Декілька панорамних видів на Београд і околиці:
ДАЛІ БУДЕ...
Tags: Београд, Сербія, мечеті, модерн, церкви
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Бруніко - містечко в Південному Тіролі

  Австрія ще не закінчилася, а Італія ще не розпочалася. Так можна сказати про регіон Південний Тіроль ( італ. – Трентіно Альто-Адідже), кожне…

 • Селла і Сассолунго

  Перевал Селла ( Passo Sella, Sellajoch) - високогірний перевал в Доломітових Альпах на висоті 2240 м над рівнем моря. Він розташований на стику…

 • Гора Мармолада

  Мармолада - найвища вершина Доломітових Альп (3343 м). Це частина гряди, що простягається із заходу на схід. На заході гора розривається крутими…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments