Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Фюссен: замок і абатство

частина 1: Фюссен (місто)

Фюссенський єпископський замок, звичайно, не такий розкручений, як сусідні Гоеншвангау і Нойшванштайн, і має не такий заворожуючий поштівковий вигляд, як останній. Проте замок в Фюссені разом примикаючим до нього бенедиктинським абатством мають історію на багато століть довшу, ніж історія знаменитих замків короля Людвіга II Баварського. Сьогодні ми прогуляємося замком і абатством, які знаходяться у самому центрі Фюссена на пагорбі на березі річки Вах.

Ще з III століття на цьому місці існував римський каструм. Завойовники спочатку побудували тут військову фортецю, яка стала контролювати військову дорогу Клавдія Августа. Під час великого переселення народів на зміну фортеці прийшло поселення германців, що переросло згодом у місто Фюссен.
У VIII столітті Фюссен укріпив своє значення за рахунок бенедиктинського абатства, заснованого святим Магнусом, а до XIV століття став резиденцією єпископів Аугсбургських, які побудували тут замок. Фюссен в середні віки і в епоху відродження став торговим містом завдяки соляним шляхам.


Абатство Святого Магнуса з церквою св. Манга (Маргуса), єпископським палацом та келіяит розбудовувалося протягом IX - XVIII століть. Його засновником вважають святого Магнуса - місіонера, з Санкт-Галлена, який прожив у Фюссені 26 років ад до своєї смерті в 773 році. Він займався тут релігійною і громадською діяльністю і зробив багато корисного для цього краю. Він вникав в усі справи, навіть навчив місцевих жителів добувати мінерали.


Монастир св. Магнуса впродовж багатьох століть свого існування зазнав багато змін в архітектурному відношенні. На початку XVIII століття архітектор Якоб Херкомер задумав побудувати тут церкву за зразком італійського бароко. Під головним вівтарем знаходиться романська крипта дев'ятого століття, прикрашена фресками X століття. Це одні з найдревніших фресок у Баварії.


У південному крилі монастиря розташований міський музей Фюссена. Тут виставлена колекція музичних інструментів : лютень і скрипок, виготовлених майстрами з Фюссена. Є і віртуальна модель замку Фалькенштайн, задуманого королем Людвігом Другим, але так і не побудованого.


Замок єпископів (XVI - XIX ст.) знаходиться поруч з абатством на вершині пагорба Шлоссберг. Замок впритул прилягає до монастиря і між ними нелегко провести виразну межу.
У Верхньому замку інтерес представляють розписи-"обманки" XVIII століття.
У Високому замку розташована і Міська художня галерея. Її основу складає живопис мюнхенської школи XIX століття. У галереї періодично також виставляються твори з приватної колекції графа фон Поччи. З художників XX століття особливо примітні місцеві живописці Персі Рингс і Андреас Херманн.
Деякі башти замку:


Церква при замку побудована в XVIII столітті Д. Циммерманом - найвідомішим у Баварії майстром пізнього бароко. Залишок своїх днів він провів у будинку, побудованому спеціально біля цієї церкви.


В оформлені інтер’єрі храму брав участь сам король Людвіг ІІ Баварський:


Вид на замок і абатство з боку дороги на Швангау:Tags: Альгой, Альпи, Баварія, Німеччина, Фюссен, гори, замки, костели, монастирі
Subscribe

 • Магдебург

  Магдебург, столиця землі Саксонія-Анхальт, відомий всім завдяки Магдебурзькому праву - зводу законів XIII століття, завдяки яким ряд європейських…

 • Вольфенбюттель

  Напевно, багато кому відомий лікер " Jägermeister". Я його куштував лише один раз в житті, але добре пам'ятаю його неперевершений…

 • Гослар

  Я вже неодноразово казав, що Нижня Саксонія - найцікавіша, і одночасно найбільш обділена увагою туристів земля Німеччини. Зайвий доказ тому -…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments