Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Ландсберг-ам-Лех

Одне з найгарніших міст Баварії Ландсберг-ам-Лех розташований всього в 40 хвилинах їзди від Мюнхена на регіональному поїзді. Як і Фюссен, Ландсберг розташований на річці Лех, що впадає до Дунаю. У Ландсберзі хоч і видно Альп, проте Баварія тут відчувається набагато сильніше, ніж у Фюссені, а тим більш, ніж у Мюнхені. І це все - завдяки тому, що місто не зазнало бомбардувань, тут практично все збереглося у первозданному вигляді - уціліли усі 3 ряди кріпосних стін з численними вежами, середньовічна забудова, представлена сотнями колоритних баварських кам’яниць.

Ландсберг не дуже балують туристи. Принаймні, за 3 години моєї прогулянки містом мені не зустрівся жоден з них. Інформації про місто в мережі також бракує. Тому моя розповідь про місто буде дуже довгою. Точніше, тексту буде мало, а фото – багато.


Залізничний вокзал з середмістям з’єднує міст Катерини, перекинутий через річку Лех. На протилежному березі видно замкову гору.


На річці розташований мальовничий каскад водоспадів. Пороги були побудовані ще в 14-м столітті для відвертання руйнування берегів і моста. Оскільки в XIX- ом повіці Лех був судноплавною річкою(якщо точніше, то ганяли по ньому плоти), то побудований обвідною канал, від якого сьогодні залишилася невелика протока недалеко від моста.


Річка Лех біля Ландсберга досить мілководна, але при цьому широка і швидка.


З мосту добре видно вежу "Mutterturm", яку збудували у кінці XIX століття як житловий будинок і ательє художника і графіка фон Херкомера:


Прямо за мостом починається старовинна частина міста, яке не піддавалося бомбардуванням союзників і збереглося практично без втрат до нашого часу:
Від моста Катерини у бік центру веде Hubert -von-Herkomer-Straße, мальовнича середньовічна вулиця з множиною старовинних будівель:
На початку вулиці знаходиться монастир Урсулінок з розписаним фасадом та церквою у стилі рококо:
Вулиця Hubert -von-Herkomer-Straße приведе нас до Головної площі – одного з найкрасивіших баварських майданів. На жаль, тут на мене чекав облом: проща була вся перерита і насолоджуватися нею було надто важко.
На західному боці площі височіє пишна барочна будівля Ратуші, побудована архітектором Домініком Циммерманом. Цей персонаж зіграв в долі міста велику роль. Він побудував декілька класичних будівель в стилі рококо, не лише в Ландсберге, але саме Ландсберг ушанував його посадою бургомістра, так що Циммерман брав активну участь в містобудівній політиці міста як вищий адміністративний чин общини.


Нинішня ратуші, яка було збудована близько 1700 року, знаходиться в щільному західному ряду міських будинків і різко відрізняється від інших своєю пишною ліпниною на фасаді.
Перед ратушею стоїть чудовий фонтан Marktbrunnen (1783) з кам'яною скульптурою Марії на його колоні:


Цілісний вид міських кварталів, відмічених загальною стилістикою рококо початку XVIII- го століття нагадує про знаменитого бургомістра Циммермана і зараз.


На краю площі височіє Schmalzturm (Сальна вежа), один з фрагментів першого кільця збережених міських укріплень. Вежа побудована в 1458 році, в її тіні розташовувалися торговці салом, звідки і назва.
Від Головної площі на північ веде вулиця Людвігштрассе з багатьма старовинними будинками з неповторними фасадами:


На захід від Людвігштрассе знаходяться мальовничі квартали, де збереглося декілька середньовічних башт – вхідних воріт до міста, а також старовинні соляні склади:
Fronvest or Hexenturm (вежа Відьом):
Ворота Fäbertor були побудовані близько 1560 року в період розширення міста Ландсберг:
Ландсбергська Венеція:


Ворота Bäkertor стоять поруч з каналом каналу ще з XV століття:


Пройдемося на північний схід вулицею Vorderer Anger:


Тут побачило гармоніюючу з усією вулицею церкву Св. Иоанна:


Вулиця приведе до північний міських воріт Sandauer Tor (бл. 1630).


Біля цих воріт, збудованих близько 1630 року, проходила межа двору Штаффингів. Раніше тут знаходилася резиденція заснованого в 1556 році "Ландсбергського союзу". Він був створений для захисту протестантства і проіснував до 1599 року. Пізніше ця будівля знаходилася у володінні Баварського герцога і разом з прекрасним аркадним двором використовувалося як двір для турнірів.


З вулиці Vorderer Anger можна побачити ще одну міську башту – Pulverturm:


Назад, до центру, повернемося вуличкою Hinterer Anger:
Вуличка приведе до масивної будівлі міської приходської церкви Успіння Богородиці(XV ст.), яку прикрашають чудові вітражі(XVI ст.), а також ліпнина і дерев'яна пластика місцевого скульптора Луидла Лоренца і Ульмського майстра Ганса Мультшера.
Висота вежі храму вражає:


Мальовничій куточок середмістя:


Перейшовши на Головну площу і пройшовши під воротами Шмальцтурм ми потрапили на невелику затишну площу Шпиталплац:
Він площі на замкову гору Шлоссберг веде вулиця Альтэ Бергштрассе, будинки на якій не поступаються камяницям на інших вулицях міста:
Найгарніша вежа міських укріплень - Баертор, 1425 року побудови. Вежа захищала дорогу з боку Мюнхена:
Проїзд під вежею:
Замок на горі Шлоссберг, на жаль, не зберігся. На його місці знаходиться стилізована під замок будівля школи:
З замкової гори відкривається гарній вид на середмістя:
На схилах замкової гори знаходиться монастир єзуїтів із гарною бароковою церквою Святого Хреста:
Церква несе на собі відбиток майже тисячолітньої історії, з 1179 року і по 2007, коли вона була востаннє відреставрована і відкрита для відвідувачів. Зовні вона абсолютно не прикрашена, підкуповує внутрішньою розкішшю бароко і рококо, ліпниною і фресками, картинами і тонкою різьбленою обробкою сповідалень.


Tags: Баварія, Ландсберг, башти, замки, костели, монастирі, ратуші
Subscribe

 • Шаргород

  Як правило, я дуже рідко повертаюсь в міста, які я відвідував з причини того, що є ще багато місць, які хочеться подивитися, бо скільки того життя...…

 • Мурафа

  В Мурафі (Шаргородський р-н, Вінницька обл.) мені пощастило побувати двічі: вперше - у 2010 році під час Другої Буковинсько-Подільської експедиції,…

 • Абатство Новачелла

  В декількох кілометрах на північ від Бріксена серед Альп знаходиться монастир Neustift (Novacella). Історія абатства почалося у XII столітті, коли…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 11 comments

 • Шаргород

  Як правило, я дуже рідко повертаюсь в міста, які я відвідував з причини того, що є ще багато місць, які хочеться подивитися, бо скільки того життя...…

 • Мурафа

  В Мурафі (Шаргородський р-н, Вінницька обл.) мені пощастило побувати двічі: вперше - у 2010 році під час Другої Буковинсько-Подільської експедиції,…

 • Абатство Новачелла

  В декількох кілометрах на північ від Бріксена серед Альп знаходиться монастир Neustift (Novacella). Історія абатства почалося у XII столітті, коли…