?

Log in

No account? Create an account
Чернігів, ч.5: маєток Глібова та цивільна архітектура - Andy_Travel-UA [entries|archive|friends|userinfo]
Андрій Бондаренко

[ userinfo | livejournal userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Чернігів, ч.5: маєток Глібова та цивільна архітектура [Jan. 4th, 2014|09:15 pm]
Андрій Бондаренко
[Tags|, , , ]

див. також:
Чернігівський дитинець
Троїцько-Іллінський монастир
Антонієви печери
Єлецький Успенський монастирКрім численних неповторних храмів, монастирів та споруд дитинця Чернігів приваблює своєю оригінальними пам’ятками цивільного містобудування, серед яких – палаци місцевих дворян, адміністративні будівлі, помешкання звичайних громадян. Таких споруд у Чернігові не надто багато, але ті, що є – доволі неповторні. Можете в цьому самі переконатися нижче. Ми ж почнемо не традиційно з центру, а з околиць. А саме, з північно-східної околиці Чернігова – Бобровиці, де розташований шикарний палацовий комплекс Григорія Глібова.
Предводитель дворянства чернігівського повіту Григорій Глібов спорудив свій маєток наприкінці ХІХ століття. Тоді ця місцевість ще не входила до складу Чернігова, а була окремим селом Бобровиця.


Садиба Григорія Глібова у Чернігові має свою романтичну легенду. Глібов був незвичайним дворянином: він екстравагантно одягався та мав чудні манери. А ще був справжнім романтиком. За легендою, Глібов був у Франції та закохався у парижанку. Дівчина хотіла мати справжній замок і дворянин наказав збудувати його у Чернігові. Так і стоїть досі любовний архітектурний подарунок.
Архітектурні деталі:


По дорозі до садиби Глібова на вул. Шевченка знаходиться ще одна цікава будівля в неоготичному стилі. Це - будинок Тарновського який першим розмістив експозицію Чернігівського історичного музею, що складалась із колекції В. В. Тарновського. Наприкінці XIX століття в цій будівлі діяв ремісничий клас сирітського будинку. Від 1980 року є приміщенням Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва.


Старий дерев'яний будинок напроти:


Центральний майдан міста – Красна площа та прилеглі до неї сквери і бульвари є сьогодні одним з найкрасивіших районів Чернігова, його культурним та адміністративним центром:


Губернське земство (зараз обласна державна адміністрація). Тут працювали класик української літератури М.Коцюбинський, письменники Б.Грінченко та В.Самійленко:


В колишньому будинку Миколаївського Єпархіального Братства, спорудженому у 1911 – 1912 роках, розташована філармонія:


Найгарніша будівля центра Чернігова - колишня міська пожежна частина з каланчею на пр. Миру:


SBz9s.jpg

Поруч розташована не менш цікава будівля грязелікарні:


І на завершення - пара дерев'яних будиночків в центрі Чернігова:


LinkReply

Comments:
[User Picture]From: mandrivnic
2014-01-04 07:55 pm (UTC)
Скільки всього в Чернігові є подивитися!Одного дня точно буде мало) Мабуть і трьох мало:)
(Reply) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2014-01-04 10:35 pm (UTC)
Ну не знаю, нам трьох годин вистачило :)
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: olga_kulaj
2015-01-12 10:52 pm (UTC)
Дня не вистачить, бо є ще Болдіни гори з Антонієвими печерами, Вал (той самий Дитинець, про який Ви згадали), там є що подивитися. Через дорогу від Валу -Катерининська церква, яка зустрічає всіх, хто в'їжджає в місто з боку Києва.
А за драмтеатром, у сквері Б. Хмельницького не лише пам'ятник йому,а віднедавна ще й дерев'яна скульптура Іллі Муромця, а й П'ятницька церква, ровесниця "Слова о полку Ігоревім"( вона була дуже зруйнована під час війни).
Але найсмішніше, що я не знаю, де будинок Григорія Глібова.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2015-01-13 10:26 am (UTC)
Ми все бачили, крім памятника Іллі Муромцю. А розповідь аж в 5 частинах вийшла про Чернігів: http://andy-travelua.livejournal.com/tag/%D0%A7%D0%B5%D1%80%D0%BD%D1%96%D0%B3%D1%96%D0%B2
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: olga_kulaj
2015-01-13 08:19 pm (UTC)
То Ви й справді багато встигли за три години. Хоч, як на мене, це - галопом по європам. Але якщо часу більше не було, то добре, хоч так. Одна з семи країн, які ми з чоловіком відвідали за останні два роки - Монако. Ми там були трохи більше години.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2015-01-15 07:42 pm (UTC)
Могли б бути довше, але дружина несподівано прихворіла. Довелося в Київ повертатися... :(
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: olga_kulaj
2015-01-15 08:46 pm (UTC)
Шкода. До речі, колишня грязелікарня - це зараз наша дільнична поліклініка, повз неї, і повз стару друкарню (де пожежна каланча) проходжу майже щодня.
А ось мій чоловік згадав, де будинок Григорія Глібова,там зараз щось від інституту мікробіології. А я не могла згадати де це, бо він у дворах, в р-ні політеха, а я там майже ніколи не буваю, тепер згадала.
(Reply) (Parent) (Thread)
[User Picture]From: andy_travelua
2015-01-16 08:54 pm (UTC)
А ми раніше про нього читали і знали заздалегідь, де він знаходиться. Тому й цілеспрямовано поїхали туди :)
(Reply) (Parent) (Thread)