Андрій Бондаренко (andy_travelua) wrote,
Андрій Бондаренко
andy_travelua

Чернігів, ч.5: маєток Глібова та цивільна архітектура

див. також:
Чернігівський дитинець
Троїцько-Іллінський монастир
Антонієви печери
Єлецький Успенський монастирКрім численних неповторних храмів, монастирів та споруд дитинця Чернігів приваблює своєю оригінальними пам’ятками цивільного містобудування, серед яких – палаци місцевих дворян, адміністративні будівлі, помешкання звичайних громадян. Таких споруд у Чернігові не надто багато, але ті, що є – доволі неповторні. Можете в цьому самі переконатися нижче. Ми ж почнемо не традиційно з центру, а з околиць. А саме, з північно-східної околиці Чернігова – Бобровиці, де розташований шикарний палацовий комплекс Григорія Глібова.
Предводитель дворянства чернігівського повіту Григорій Глібов спорудив свій маєток наприкінці ХІХ століття. Тоді ця місцевість ще не входила до складу Чернігова, а була окремим селом Бобровиця.


Садиба Григорія Глібова у Чернігові має свою романтичну легенду. Глібов був незвичайним дворянином: він екстравагантно одягався та мав чудні манери. А ще був справжнім романтиком. За легендою, Глібов був у Франції та закохався у парижанку. Дівчина хотіла мати справжній замок і дворянин наказав збудувати його у Чернігові. Так і стоїть досі любовний архітектурний подарунок.
Архітектурні деталі:


По дорозі до садиби Глібова на вул. Шевченка знаходиться ще одна цікава будівля в неоготичному стилі. Це - будинок Тарновського який першим розмістив експозицію Чернігівського історичного музею, що складалась із колекції В. В. Тарновського. Наприкінці XIX століття в цій будівлі діяв ремісничий клас сирітського будинку. Від 1980 року є приміщенням Чернігівської обласної бібліотеки для юнацтва.


Старий дерев'яний будинок напроти:


Центральний майдан міста – Красна площа та прилеглі до неї сквери і бульвари є сьогодні одним з найкрасивіших районів Чернігова, його культурним та адміністративним центром:


Губернське земство (зараз обласна державна адміністрація). Тут працювали класик української літератури М.Коцюбинський, письменники Б.Грінченко та В.Самійленко:


В колишньому будинку Миколаївського Єпархіального Братства, спорудженому у 1911 – 1912 роках, розташована філармонія:


Найгарніша будівля центра Чернігова - колишня міська пожежна частина з каланчею на пр. Миру:


SBz9s.jpg

Поруч розташована не менш цікава будівля грязелікарні:


І на завершення - пара дерев'яних будиночків в центрі Чернігова:


Tags: Чернігів, деревянная архитектура, модерн, палаци
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 8 comments